Akrep Burcu Özellikleri -Her Ay Nasılız-

Akrep Burcu Özellikleri -Her Ay Nasılız-

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
GizemScor
Mesajlar: 63
Yaş: 44
Kayıt: Prş 24 Şub, 01:25

Akrep Burcu Özellikleri -Her Ay Nasılız-

Okunmamış mesaj gönderen GizemScor » Sal 21 Haz, 18:57

Akrep Burcu Özellikleri -Her Ay Nasılız-

Burcun sloganı:

'Herkes kendini bilge sanıyor, aman Allah'ım, bu ne büyük bir aptallık. Üstelik seksüel bile değiller; neyse, cinsel yapalım mı?'

23 Ekim - 21 Kasım

Sabit, Su Grubu, Negatif

YÖNETİCİ GEZEGEN: Pluto.

RENGİ: Siyah ve bordo.

DEĞERLİ TAŞI: Opal.

ÇİÇEĞİ: Açelya.

SAYISI: 9.

GÜNÜ: Salı.

AKREP

KÖKENİ: Mısır tanrıları Seth ve Ptah'la ilgilidir yani yeraltı ülkesini ve ölüm ötesini simgeler. Roma mitolojisinde Vulcan karşıt gücü oluşturur (Yunan'da Hefaistos) Akrep Burcu ezoterik anlamda seksüel gücün, karanlık kudretlerin kullanılması daha da uygunu yaşamsal dönüşüm ve değişimlerini simgeler. Uyumsuzluk ve atalet halinde Akrep'in gücü kendisini yok edecektir çünkü çevresi ateşle yani yüksek enerji dalgalarıyla çevrilidir. MÖ 2000'den kalma Gılgamış Destanı'nda ilk kez akrep-insan tanımlanmıştır. Geleneksel kozmolojik tasvir olarak, dünyada duran, kuyruğunu kaldırmış ve Orion yıldız grubuna saldırmaya hazırlanan bir konumda gösterilir.

Pluto'nun özellikleri: (Aynı zamanda Mars'ta etkilidir ama Yeni Çağ Astrolojisi'nde Pluto'ya öncelik verilmektedir): Yüksek enerji - Kollektif bilinçaltı - Yenilenme - Belirsiz ve sonradan çıkan rahatsızlıklar - Topluma etki yapabilmek - Politika.

Aydınlık: Güç isteği - Sözlerinde doğruluk.

Karanlık: Merhametsiz davranır - Sözünü sakınmaz.

Uyum alanları

Balık'la uyumlu ve mutludur,

Boğa'dan çok şey öğrenir, Kova güvenlik ve güç verir,

Aslan kariyerini etkiler, İkizler kozmik ilişkiyi sağlar.

Burcun meslekleri: Bilim - araştırmacılık - politika - endüstri ve sanayi - sigortacılık, psikoloji - eczacılık - medyumluk - askerlik.

Burcun organları: Üreme organlarını, yani genelde cinsel organları temsil eder. Mesane, idrar yolları ve boşaltım sistemi ile ilgilidir. Ayrıca kalın barsağın en alt bölümü (rektum) ve bağışıklık sistemi de bu burç ile ilgilidir.

Burcun ülke ve kentleri: Fas, Norveç, Cezayir, Suriye, Kore, Uruguay, New Orleans, Valencia, Cincinatti, Washington,

Bunlara dikkat :

Giyiminize dikkat edin.

Parada ferahlık görünüyor.

Burcunuzdan kaçının.

Cazibeli, çekici ve karizmatiksiniz.

İyilik yapmaktan kaçınmayın.

AYLARA GÖRE

OCAK

İçe dönüklüğe ve duygusal çöküntülere açık olacağınız bir dönemdir. Ve bu dönem duygusal ilişkilerinizi düzene koymaya uygun bir dönem de değildir. Bu konularda sorunlarınız varsa karar vermeyi ya da duruma müdahale etmeyi sonraya bırakmanızda fayda var. İstediğiniz gibi yürümediği için size üzüntü veren bir ilişkiniz hakkında sevindirici gelişmeler olabilir. Fizik planda henüz bir şey gerçekleşmemesine rağmen çok büyük hayaller kurmaya hemen başlayabilirsiniz.

ŞUBAT

Duygusal ilişkiler haricinde bu ay son derece dikkatli ve uyumlu olacağınız bir dönemdesiniz. Her şeyin ters gittiğini düşünebilirsiniz fakat her şeye rağmen şanslı ve başarılısınız. Aslında kendi bilinçaltı korkularınız yüzünden farkında olmadan çevreye olumsuzluk yayıyor olabilirsiniz. Önemli bir insan sizi destekleyebilir. Eğer belli bir şeye tam olarak kanalize olabilirseniz o şeyi elde edersiniz. Az bir gayretle üzerinizdeki yüklerden tamamen kurtulabilirsiniz.

MART

Düşünülüyorsunuz. Kendinizi çok zinde hissediyor olsanız bile bu ay soğuk algınlığı türünden hastalıklara açıksınız. Aşk hayatınızı sıkıntıya sokmak istemeyebilirsiniz fakat bu dönemde bazı dostlarınızın size, sevgilinizden daha çok ihtiyaçları olabilir. Karşınızdaki bazı kimseler size karşı çıkarcı tutumlarda olabilirler. Yeni bir aşk ilişkisine girmeniz ya da en azından sizi heyecanlandıracak bir flörte başlamanız olasıdır. Bazı konularda sağlam başlangıçlar yapmanız da olasıdır.

NİSAN

Fizik planda henüz bir şey gerçekleşmemesine rağmen olaylar çok ümit verici olabilir. Sorumluluklarını bilen bir insan olarak davranmanız ve hiçbir şeyi savsaklamamanız gerekir. Çok büyük bir olay kapınızda bekliyor. Kararsızlığınızı yenin ve bunun bir fırsat olduğunu anlayın. Gece hayatı, bir yere gitmek, kalabalık içinde olmak, dinlenmek ve eğlenmek gibi şeylere meyillisiniz.

MAYIS

Sizin yarı zekanızda olmayan kimse-ler size akıl öğretme hevesinde olabilir. Yeni tanıştığınız kimselerden bazı zararlar görebilir ve önemli bir fırsatı değerlendiremeyebilirsiniz. Bundan sonra planladığınız konularla ilgilen-menize hiçbir engel kalmıyor. İş konularına ya da sosyal ilişkilerinize fazla dalarak eviniz ve ailenizden uzak kalabilirsiniz. Fazla kazançlı gibi görünen durumlar veya aşırı ucuz gibi gelen mallar konusunda iyi düşünmelisiniz.

HAZİRAN

Maddi hesaplar ve harcamalar üzerinde durmalısınız. Ama endişe etmeyin çünkü olaylar sizin hesapladığınız doğrultuda gelişecek.

Bu olumlu etkilerden istifade etmeye çalışmalısınız çünkü ayın ikinci yarısında her konuda isteksizliğe kapılabilir ve hiçbir şey yapmak istemeyebilirsiniz. Güzel başlayan fakat sıkıntılı bitecek olan bir dönemdesiniz. Özellikle karşı cinsin tutumuna dikkat edin.

TEMMUZ

Duygusal ilişkilerde şansınız kapalı. Ayın ilk haftasında önemli bir randevunuz varsa onu ikinci haftaya

ertelemenizde fayda var Erkekseniz bazı ciddi bağlantılar yapabilir, kadınsanız bir erkekten teklif alabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında daha çok zevkleriniz ve sevdiğiniz şeylerle ilgilenebilecek ve son günlerin yorgunluğunu atabileceksiniz. Siz bir kadınsanız uzak çevrenizde sizin hakkınızda bazı planlar kuran bir erkek olabilir. Fazla hareket ve değişiklikten kaçınmalısınız.

AĞUSTOS

Aldığınız haberlerde büyük hata payları olabileceğini göz önünde bulundurun. Bir ilişkinize ve büyük bir ihtimalle de bir duygusal ilişkiyle ilgili olarak üzülebilirsiniz. Yapmak istediğiniz bazı şeylerden de vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Kadınsanız, bir erkekten gelen teklifler karşısında kararsız kalabilirsiniz. Ailenizle birlikte vakit geçirmek isteyebilirsiniz fakat dostlarınızdan alacağınız davetler sizi cezbedecektir.

EYLÜL

Bu ay her şeyi tabii akışına bırakın. Ayın ikinci yarısında çevrede üzücü olaylar olabilir ve siz de bunlardan payınızı alabilirsiniz. Kafanızı fazla takmayın. Geçicidir. Hakkınızı savunmak için mücadeleden kaçınmayın. Hiç bir konuda fazla açılmamalısınız. Aşırı hassas ve asabi gerilimli

durumdasınız. Sizden istenen veya istenecek olan bir şeyi yerine getirip, getirmemekte tereddütleriniz olabilir.

EKİM

Genel harcamaları gözönünde

bulundurarak istediğiniz şeyi almayı sonraya bırakmanız iyi olacak.

Bu ay, zamanınızın büyük bölümünü zorlukları aşmak için uğraşarak geçirebilirsiniz fakat istediğiniz şeyler gerçekleşecektir. Ayın son haftasında olgun ve mantıklı düşüncelere yöneleceksiniz. Kimseye güvenmemeniz, özellikle de kendi işinizi kendiniz yapmanız

gerekli. Bu durum sizde genel bir isteksizlik ve moralsizlik yaratabilir. Kendinizi yıpratıyorsunuz.

KASIM

Bir süreden beri kaçındığınız şeyleri yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bazı kimseler size sorun olsun diye bazı yenilikler teklif etseler bile bundan siz kazançlı çıkacaksınız. Dikkatinizin dağınık olmasından dolayı önemli bir detayı kaçırmanız olasıdır. Aşırı canlılığınız yüzünden yerinde duramaz olmanız olasıdır. Olaylar size gözüktüğü ya da söylenildiği kadar pembe değil. Olumsuz yönleri de düşünmelisiniz. Karşı cinsten, istediğiniz fakat bu dönemde ummadığınız bir haber veya teklif alabilirsiniz.

ARALIK

Gelebilecek olan yardımları dikkate almayıp, her şeyi kendinize göre programlamanız lazım. Çevrenizdekileri yeniden değerlendirir ve bir daha düşünürseniz karlı çıkarsınız. Gereksiz masraflar yapmanız da mümkündür. Birlikte olduğunuz insanın sorunlarını hafife almamanız gerekiyor. Eğer alışveriş yapmak gibi bir niyetiniz varsa bu işi ayın ilk yarısında yapmanız sizin için daha iyi olabilir. İş veya sosyal aktiviteleriniz aşırı yoğun olabilir ve bu yüzden fazla dağınık olmak zorunda kalabilirsiniz.

AKREP BURCU ÜNLÜLERİ

Diego Armando Maradona

Francois Mitterand

Hillary Rodham Clinton

Julia Roberts

Larry King

Emel Sayın

Hıncal Uluç

Metin Akpınar

Müjdat Gezen

Nazlı Ilıcak

Yılmaz Erdoğan


Akrep burcu özellikleri güncel makale: akrep-burcu-scorpio-24-ekim-22-kasim/ak ... 17980.html
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Sal 21 Haz, 19:54

Teşekkürler Gizem hoş geldin.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Genel Özellikleri” sayfasına dön