Genel Olarak AKREP

akrep burcu genel özellikleri, akrep özellikleri, akrep burcu özellikleri, akrep burcunu nasıl tanırım, akrepler nasıl

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2631
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 08 Oca, 12:20

akrepler

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Cum 03 Mar, 20:53

AKREP
24 EKİM - 22 KASIM

Bir yerlere ait olmaktan çok hoşlanan Akrepler, aşkı dolu dolu yaşarlar. Seksüel uyum onlar için çok önemlidir .Kendi bahçelerinde özgürce oynayabilmek isterler. Parayı ve riski oldukça severler. Sabırlı oldukları kadar da hırslıdırlar.Nurhayat Öztekin / 19.04.2003


Bir yerlere ait olmaktan çok hoşlanan Akrepler, aşkı dolu dolu yaşarlar. Seksüel uyum onlar için çok önemlidir .Kendi bahçelerinde özgürce oynayabilmek isterler. Parayı ve riski oldukça severler. Sabırlı oldukları kadar da hırslıdırlar.
Hepsi ya da hiçbiri
Pek çok Akrep, dolu dolu bir aşk yaşamak ister. Duygularını, arzularını başkalarıyla paylaşmaktan zevk alırlar. Onun gözlerine bir kere yakalandığınızda bir daha ayıramazsınız. Güçlü bir etkileri vardır; bu etkiden kendinizi kolay kolay alamazsınız. İstedikleri zaman beğendikleri kişinin gönlünü kapmayı başarırlar. Akrep üyeleri seksüel açıdan kendilerini çok yüksek seviyede görürler. Onlar için sekste güçlü olmak hayati önem taşır. Partneri ile birlikte dışarı çıkmaktan büyük zevk alırlar.
Sosyal ve eğlencelidirler. Ancak etkileyici bir cinsel hayatı ile ilişki anlam kazanır. Müthiş sevgilidirler. Yasaklar olmaksızın aşklarını yaşarlar. Fırtına gibidirler, sarsılır fakat normale dönmeleri de çok zaman almaz. Sevinçlerini de üzüntülerini de yoğun yaşarlar bu nedenle; bir Akrep'le beraberseniz mutlaka sabırlı olmalısınız. Deneyimleriniz size bu konuda yol gösterecektir.

EVLiLiK YAŞAMI
Akrep' in evlilik karan alması uzun zaman alabilir...
Pek çoğu kendi bahçesinde özgürce oynayabilmek ister. Seksüel uyum onun için çok önemlidir. Onun parmağına bir kere evlilik halkası akabilirseniz işler tamamen değişir. Pek çoğu bu durumda ilgili, dikkatli, sevgi dolu ve her durumda eşini başarısı için destekleyen bir eş olurlar. İlişkide gerçekten güven hissetmezlerse çok kıskanç olurlar. Eşlerinin güven dolu bir ortam yaratmasını beklerler. Birlikte olduğu kişiyle mali açıdan bir ahenk yaratmaya çalışır. Her zaman evliliğini korumak için elinden gelen yaparlar. Yıllar geçtikçe bu bağ daha da güçlenir. Su grubu Akrep' in güçlü duygulan nedeniyle iyi bir ilişki kurabilir. Pek çok mutlu beraberlik su grubu ve Akrep birlikteliğinden doğmaktadır. Aralarında her zaman konuşulmadan oluşmuş bir saygı ve itina vardır .Akrep’ in Toprak grubuyla da ilişkileri olumludur. Ortak bir yollan olması ve pratik düşünmeleri bu ikili için güven vericidir. Ahenkli ve uygun birliktelik açısından şansı çok yüksektir. Hava duygularını Akrep için akılcı bir hale sokmalıdır, aksi takdirde bu birliktelik hiç uygun olmayacaktır.
Akrep burcu Ateş grubunun enerjisinden çok etkilenir ve aralarında her
zaman güçlü bir çekim vardır. Aralarında büyük fırtınalar oluşabilir.

Akrep burcunun evlilik uyum tablosu:

*: Biraz Anlayış **: Acıklı bir durum. ***: Uzaklar görünmüyor. ****: Heyecan verici. *****: Mükemmel bir takım
Kullanıcı avatarı
dilex
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 126
Yaş: 34
Kayıt: Pzr 22 Oca, 17:41

Okunmamış mesaj gönderen dilex » Cum 03 Mar, 22:42

uyum tablosu nerde???
BaZeN İsTeDiĞiN BiRşEyİn oLmAmAsI SeNiN İçİn bİr şAnStIr!!!!

KeNdİnİ ÇoK ZoRlAmA, En gÜzEl şEyLeR OnLaRı eN Az bEkLeDiĞiNdE OlUr!!!

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 03 Mar, 22:54

"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2631
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 08 Oca, 12:20

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Cum 03 Mar, 22:54

akreplerde uyum.....
akrepler kimseye uymaz akrebe sen uyarsın dilex :D
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
dilex
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 126
Yaş: 34
Kayıt: Pzr 22 Oca, 17:41

Okunmamış mesaj gönderen dilex » Cum 03 Mar, 22:57

:D
BaZeN İsTeDiĞiN BiRşEyİn oLmAmAsI SeNiN İçİn bİr şAnStIr!!!!

KeNdİnİ ÇoK ZoRlAmA, En gÜzEl şEyLeR OnLaRı eN Az bEkLeDiĞiNdE OlUr!!!


Kullanıcı avatarı
dilex
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 126
Yaş: 34
Kayıt: Pzr 22 Oca, 17:41

Okunmamış mesaj gönderen dilex » Cum 03 Mar, 23:08

Akrep Burcunun Evlilik Uyum Tablosu:* : Biraz Anlayış

** : Acıklı bir durum

*** : Uzaklar görünmüyor

**** : Heyecan verici

***** : Mükemmel bir takım


KOÇ * * * İhtiraslı bir deneme…
BOĞA * * * * Kazançlı hareket…
İKİZLER Unut gitsin…
YENGEÇ * * * * Mükemmel uyum…
ASLAN * * * Çok iyi yada çok kötü…
BAŞAK * * * * Herşey yolunda…
TERAZİ Anlaşılmaz…
AKREP * * * * Fırlamaya hazır olun…
YAY * * * Komik olabilir…
OĞLAK * * * * Güçlü bir romantizm…
KOVA * * * Bir gün biter…
BALIK * * * * Derin ve akıcı…
BaZeN İsTeDiĞiN BiRşEyİn oLmAmAsI SeNiN İçİn bİr şAnStIr!!!!

KeNdİnİ ÇoK ZoRlAmA, En gÜzEl şEyLeR OnLaRı eN Az bEkLeDiĞiNdE OlUr!!!

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cum 03 Mar, 23:15

Bir yerlere ait olmaktan çok hoşlanan Akrepler, aşkı dolu dolu yaşarlar. Seksüel uyum onlar için çok önemlidir .Kendi bahçelerinde özgürce oynayabilmek isterler.
ben sadece kendime ait olmak isterim. kendi bahçem vardır.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
Tunaltay
Mesajlar: 66
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 18 Haz, 01:47

Okunmamış mesaj gönderen Tunaltay » Prş 22 Haz, 17:09

bilgiler için teşekkürler ama akrep deyince illa kasım ayı mı geliyor akla.. ekim son haftasında doğduk yahu.. : ) gururum incindi, sokacam birinizi artık..kusura kalmayın : )

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Prş 22 Haz, 18:47

yaww üzülme tunaltay bende ocakta doğdum ama akrebim hemde en harbisinden benim diyen akrepten dahada çok akrebim

Kullanıcı avatarı
huysuzname
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 362
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 25 Haz, 23:07

Anahtar Kelime

Okunmamış mesaj gönderen huysuzname » Çrş 28 Haz, 21:50

Anahtar kelime: Dönüşüm yaratmak

Şifre: Derin ilişkiler yoluyla dönüşüm yaratmalıyım.

İlke: Ölüm ve yeniden doğuş Olumlu uygulama: Yenilenme Olumsuz uygulama: Gücün kötüye kullanılması

Özellikleri : Yenilenme ve dönüşüm gücü, metamorfoz, şifa, derine inen, araştıran, keskin, erotik, seksi, çekici, güçlü, karmaşık, duygusal, gizemli, ketum, derin, önsezili, yıkıcı, zalim, şiddete meyilli, iğneleyici, saplantılı, sabit fikirli, aşırıya kaçan, şehvetli, tutkulu, kıskanç, sahiplenici, küsen, intikamcı, kinci, acımasız, hilekar, güvenilmez, paranoyak, kuşkucu, duygularını bastıran.

Akrep su elementi ve sabit niteliktir. Su elementi olduğu için çok duygusaldır ancak derin duygularını kontrol altına almaya ve gizlemeye çalışır. Sabit nitelik taşıdığı için de inatçıdır ve yaptığından asla vazgeçmez; onun fikrini değiştirmeniz nerede ise imkansızdır. Yine bu aynı özelliğinden dolayı sevdiklerine çok bağlıdır.

Kontrol etme arzusu yüzünden kıskanç ve sahiplenici olabilir. Kıskançlık Akrep insanının elinde olmayan bir duygudur. Güçlü, yoğun duygulara sahiptir ve tutkularından dolayı çok büyüleyici olabilir. Akrep burcunu delici bakışlarından hemen tanıyabilirsiniz; bakışları doğrudan insanın içine işler. Yaşama gücü kadar fiziksel gücü de kuvvetlidir. Akrep insanının içinde büyük bir enerji kaynağı olduğunu hissedebilirsiniz.

Hiçbir derdi yokmuş gibi sakin dursa da, aslında içinde fırtınalar kopar. Gizemli bir yapısı vardır ve kendisi hakkında ipucu vermez. Zodyak'ın en ketum burcudur. Oldukça ince düşüncelidir ve aslında çok şüpheci olmasına rağmen bu duygularını da belli etmez. Tam onu tanıdığınızı sandığınız bir anda, henüz hiçbir şey bilmediğinizi anlamanıza neden olacak bir davranışta bulunabilir. Onunla kırk yıldır evli olsanız bile, sadece onun görmenize izin verdiği yanlarını görebilirsiniz. Her zaman kendisine sakladığı, sizin asla göremeyeceğiniz ve dokunamayacağınız bazı şeyler olacaktır.

Akrep insanı hakkında emin olacağınız tek şey onun sevdiği şeyleri tam sevdiği, sevmediklerini ise hiç sevmediğidir. Sevgisi de nefreti de aşırıya kaçabilir. Onun için her şey ya siyah, ya da beyazdır. Ortası yoktur. İlkesi, ya hep ya da hiçtir. Akrep insanı iyiyken çok iyi, kötüyken korkunç olabilir. Onu sevebilirsiniz ya da ondan nefret edebilirsiniz, ama ona karşı asla kayıtsız kalamazsınız. Her zaman uç noktalarda dolaşır, hiçbir şeyi yarım bırakmaz tam yaşar. Her an patlamaya hazır bir yanardağ gibidir. Zaman zaman her şeyi yıkıp sıfırdan başlayabilir. Tipik bir Akrep burcunun yaşamında üç bölüm olduğu söylenir. En önemli özelliği kendi içinde ve başkalarında dönüşüm yaratma ve yeniden başlama gücüne sahip olmasıdır.

Akrep burcu cinsellik, ölüm ve yenilenme burcudur. Cinsellik yaşamının bir parçasıdır. Oldukça ihtiraslıdır ve sadece aşkta değil her konuda tutkuludur. Duyguları güçlü ve derindir ancak cinsel yaşamı doyurucu değilse bu açığı kapatmakta zorlanır ve arayış içine girer. Gerçekten severse ömür boyu bağlanabilir. Sevdiği insanın çok dürüst olması gerekir. Karşısındakine güvenebileceğinden gerçekten emin olduktan sonra onu bütün kalbi ile sever ama en küçük bir hata bile onu çileden çıkarabilir. Üzüleceğini ve pişman olacağını bile bile sevdiğini yaralayabilir.

Akrep duygularında yanılmaz. İçine doğanlar genellikle doğrudur. Sezgileri çok güçlüdür; sadece gözle görüneni değil, yüzeyin altındaki gerçekleri de hissederek bulmaya çalışır. Kafası çok çalışır, olayları en küçük detaylarına kadar inceler ve sezgisini de işin içine katarak en doğru kararları verir. Onu kandırmak zordur.

EFENDY
Mesajlar: 7
Yaş: 36
Kayıt: Sal 27 Haz, 08:34

Okunmamış mesaj gönderen EFENDY » Prş 29 Haz, 10:53

haklısın bence çok güzel bi paylaşım olmuş emeğin için teşekkür ederim
ResimResim

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2631
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 08 Oca, 12:20

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Prş 29 Haz, 17:50

açıklamalar iç açıcı ve gerçek. ne demeli şimdi :)
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
akrep_kartal
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 294
Yaş: 44
Kayıt: Pzt 27 Şub, 01:23

Okunmamış mesaj gönderen akrep_kartal » Prş 29 Haz, 18:25

bunu bir iltifat olarak kabul ediyorum:)mersi
yabancılara karşı her zaman nazik ol,bir gün sende bir yerde yabancı olabilirsin.

Kullanıcı avatarı
huysuzname
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 362
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 25 Haz, 23:07

HARBİDEN AKREP

Okunmamış mesaj gönderen huysuzname » Cum 30 Haz, 20:54

[glow=red]AKREP 23 Ekim - 22 Kasim TEMEL ÖZELLIKLER Yönetici Yildiziniz[/glow]: Mars ve Pluton (Çekicilik, cazibe, savas ve yeni şartlari temsil eder)

Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Disi
Üstün yeteneginiz: Sezgi
Özelliginiz: Kararlilik ve inceleme
Emeliniz: Zenginlik
Amaciniz: Hayat boyu zenginlik
Anahtar Sözcügünüz: Tutkulu
Yenmeniz gereken huyunuz: Acimamak, ihmal etmek
Ugurlu gününüz: Sali
Ugurlu sayilariniz: 8, 9, 53, 783, 6591
Ugurlu tasiniz: Topaz
Ugurlu renkleriniz: Korkirmizisi, siyah
Ugurlu çicekleriniz: Kirmizi karanfil, hanimeli, ates çiçegi
Hoslandiginiz müzik: Asya kökenli ve canli parçalar
Olasi hastaliklariniz: Bogaz, boyun, mesane, uretra, böbrek ve üreme organlari hastaliklari, tansiyon
Çok iyi anlastiginiz burçlar
: Balik, Yengeç
Iyi anlastiginiz burçlar
: Yay, Oglak, Basak, Terazi
Kötü anlastiginiz burçlar: Boga, Aslan
Ne iyi ne kötü: Koç, Ikizler
Basarili olacaginiz meslekler: Yönetici, organizator, endüstri lideri, komutan, satis yöneticisi, müdür, operator disçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyaci, müzisyen, müzik aletleri yapimcisi, tamirci, yazarlik, denizci, havaci..
Burcun ünlüleri:
Alain Delon, Alfred Nobel, Burt Lanchester, Charles Bronson, Christian Bernard, Diego Maradona, Indra Gandhi, Jody Foster, Katherine Hepburn, Linda Evans, M.Kemal Atatürk, Marie Curie, Mesut Yilmaz, Monet, Nadia Comanecchi, Nazli Ilicak, Pablo Picasso, Prenses Charles, Rock Hudson, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Voltaire
GENEL ÖZELLIKLER:Klasik astrolojide Akrep burcu, kötülügü, cehennem ve sadizmi, hirsizlik ve siddeti temsil eder. Akrep insani, kötü gülümsemesiyle insanlari tahrik eden bir seytan midir? Hayir, Akrep kesinlikle bir seytan degildir, ama insanlara seytanca hareketler yaptirabilecek özellikler tasir. Akrep insaninin etkisi altinda oldugu yildiz Plüton'dur. Plüton bütün yildizlarin tersine, güçlü insancil içgüdülerin yildizidir. Akrep insaninin hayatindaki en önemli güdü, tutkularin atesidir. Duygularin kontrolünü kaybederse, zehrinin ulasabilecegi alandan hemen uzaklasmali. Akreplerin her zaman asiriliga kaçmalari olasidir. Hiçbir burç, hem kötü islerde böyle anlamli basarilar elde etme yetenegine sahip degildir. Akrebin tutkulu olmasinin kökleri cinselligindedir. Akrebin, cinselligi en saf ve en esasli biçimde bedenine uyarladigi söylenir. Cinsel arzular onun el sürülmemis gücünün sadece bir görünüsüdür. Bunu, modern psikanalizin kurucusu Sigmund Freud'un ortaya çikardigi "Her insanin içinde az ya da çok bir güç vardir ve bu güç onun düsünce, his ve hareketlerini belirler" teorisinde de görebiliriz. Saf, tamamen gelismis bir Akrep, Zodyak'in en etkileyici burcudur. Söylendigi gibi Pablo Picasso böyle bir Akreptir. Akrep erkegi çekilmez bir estir. Gömlek degistirir gibi sevgili degistirir. Olgun Akreplerse, gerçegi bulma yolunda bitmek bilmez isteklerle dolu, kendilerine ve diger insanlara karsi umursamaz olurlar. Bu burçta birçok dahi dogmustur. Buna ragmen, Hitler'in seytani propaganda bakani Geobbels hiç de böyle degildi. O, gelismis Akrebin bir prototipi miydi? Süphesiz Geobbels Akrep insaninin temel özelliklerini tasiyordu: agresiflik, güç, kendine güven, keskin zeka ve cesaret. En önemli özelligi, otoriteye olan inanciydi. Geobbels'in, "Führer"i Hitler'e olan Tanrisal sevgisi, onu dünya tarihinin en büyük ve vicdansiz liderlerinden biri yapti. Bu taninmis Akrebin yasam öyküsünden sonra, bu burcun karakterini biraz daha açalim. "Isin karmasik yolu varken, neden basit yolu seçeyim?" sözü Akrebin hayatini anlatir. Burada da zeka küpünün zehirli fikirlerini görüyoruz. Onlar için hayat, yanimizdan huzur ve baris içinde geçmesini seyredemeyecegimiz kadar kisadir. Hersey paramparça da olsa o kendi halinden memnundur. Tartismalar, kavgalar, zafer veya yenilgiler; bunlarin hepsi Akrebe göredir. Anlasmak sizin hiç hosunuza gitmez. Huzuru sadece degisim aradiginizda istersiniz. Hayat Akrep için bir deney sahasidir, ama oyun bahçesi degildir. Yaptiginiz her seyi çok ciddiye alirsiniz. Kesin sinirlarla çizilmis bir amaciniz vardir. Yolunuza çikan her seyle savasir ve mümkünse yok edersiniz. Baskalarinin oyunlarini bozmayi, onlarin hile ve strtejilerini açiga çikarmayi seversiniz. Hiç kimse sizi aldatamaz. Siz bütün sahtekar ve yalancilari hemen fark edersiniz. Insanin içini okuyan bakislarinizin hedefi olan kisi, iç çamasirlariyla kalmis gibi olur. Oysa sizin kartlarinizi görmek çok az kisiye nasip olur. Birisi özel islerinize burnunu sokmaya kalksa çok siddetli tepki verirsiniz. Bu sizin için hos bir durum degildir. Böyle tutumlar Akrebi kibirli, egoist ve hesapli olmaya zorlar. Ama sizin için "saglikli" bir egoizm, zararli degildir. Kendinizi yolundan döndürülmeyen bir bozkir kurdu gibi hissediyorsunuz. Eger "yoldayken"kendinize ve diger insanlara karsi duyarsiz oluyorsaniz, bu sizin görev anlayisiniza göre "iyi bir seyin" kanitidir. Biraz süpheli olan, "amaç, araçlari mesru kilar." Sözüne göre hareket ediyorsaniz. Ama kendinizi kandirmayin. Kendinizden çok emin görünen Akrepte bile kibir ve benmerkezcilik, duygulu bir kalbi saklamak için bir örtüdür. Bütün insanlar gibi Akrep de sevilmek ister. Bagimsizligina düskün olsa bile yalnizliktan aci çeker. Siddetli bir sekilde bireysel özgürlügü savunsa da bu sadece kendi yalnizligini saklamak içindir. Akrep, kimsenin onu bagimsiz bir yaratigi sevmeyeceginden öyle emindir ki bu yöndeki bütün iddialari süpheyle karsilar. Bunun yaninda Akrepler gerçekten sevildiklerini hissederlerse, en tutkulu ve güçlü asiklar olacaklardir. Kimse kalbini sizin gibi konusturamaz. Bu sert kabugunun altinda yumusak bir öz mü saklidir? En azindan olgun, gelismis Akrepler de bu durum geçerlidir. Zayiflik olarak görülmemesi gereken duygusalliginin yaninda soylu bir karakteri de vardir. Siz Akrep olarak, inatçi yapinizla daha zayif insanlara güç veren tipte bir erkeksiniz, tipik bir" ask çöpçüsü" sünüz. Bütün dost ve tanidiklariniz duygusal problemlerini size anlatirlar. Hatta bazen istediginizde de fazla. Herkes sizden kurtarici rolünü oynamanizi ister. Oysa siz bu role çok zor katlanirsiniz. En iyisi siz bu "hobi" nizden bir meslek yaratin ve psikiyatr veya psikolog olun. Akrep insanlarinin, dostlarinin problemlerine gösterdikleri anlayisin sebebi kendilerinin de cennet ve cehennemden geçmis olmalaridir. Hatalarinizi bilme özelliginiz size aci verebilir. Tekrar gelismemis Akrep türüne dönelim. Bu kisi son derece bencildir. Böyle bir Akrep, amacina ulasmak için her seyi yapar ve bunu yaparken hiç düsünmez. Gaddar ve sadist olabilir, ona yapilan bir haksizligi unutmaz. Intikam hirsi, düsmanini uçuruma itmek için en karisik entrikalari hazirlama gücü verir. Burada da maalesef hileci, katil ruhlu Akrebi açikça görürüz. Günlük hayatta Akrep insanlariyla kolay kolay birlikte yasanmaz, özellikle evlilikte. Buna ragmen onlarda güçlü, güvenilir, gerçekçi bir kisilik vardir. Akrepler her konuda basarili olabilirler. Baska hiç bir burçta bu kadar çesitli isler yapan insanlar yoktur. Basarili sporcular, öncü bilim adamlari ve dahi sanatçilarin çogu Akrep burcundandir. Evet, beceriksiz olmakla birlikte yaraticiliklari onlari sanatçiliga yöneltiyor. Hayat, Akrep insanina bizim anlama sinirlarimizi asan seylerle ugrasma yetisi vermistir. Buradan Hz. Muhammed ve Martin Luther gibi büyük din liderlerinin Akrep burcunda dogmalarinin bir rastlanti olmadigi görülür[/color]

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

akrep burcu ve yaşam

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Prş 14 Eyl, 01:47

[glow=red]AKREP BURCU[/glow]
Bir yerlere ait olmaktan çok hoşlanan Akrepler, aşkı dolu dolu yaşarlar. Seksüel uyum onlar için çok önemlidir .Kendi bahçelerinde özgürce oynayabilmek isterler. Parayı ve riski oldukça severler. Sabırlı oldukları kadar da hırslıdırlar.
Hepsi ya da hiçbiri
Pek çok Akrep, dolu dolu bir aşk yaşamak ister. Duygularını, arzularını başkalarıyla paylaşmaktan zevk alırlar. Onun gözlerine bir kere yakalandığınızda bir daha ayıramazsınız. Güçlü bir etkileri vardır; bu etkiden kendinizi kolay kolay alamazsınız. İstedikleri zaman beğendikleri kişinin gönlünü kapmayı başarırlar. Akrep üyeleri seksüel açıdan kendilerini çok yüksek seviyede görürler. Onlar için sekste güçlü olmak hayati önem taşır. Partneri ile birlikte dışarı çıkmaktan büyük zevk alırlar.
Sosyal ve eğlencelidirler. Ancak etkileyici bir cinsel hayatı ile ilişki anlam kazanır. Müthiş sevgilidirler. Yasaklar olmaksızın aşklarını yaşarlar. Fırtına gibidirler, sarsılır fakat normale dönmeleri de çok zaman almaz. Sevinçlerini de üzüntülerini de yoğun yaşarlar bu nedenle; bir Akrep'le beraberseniz mutlaka sabırlı olmalısınız. Deneyimleriniz size bu konuda yol gösterecektir.

EVL[glow=red]iLiK YAŞAMI[/glow]
Akrep' in evlilik kararı alması uzun zaman alabilir...
Pek çoğu kendi bahçesinde özgürce oynayabilmek ister. Seksüel uyum onun için çok önemlidir. Onun parmağına bir kere evlilik halkası akabilirseniz işler tamamen değişir. Pek çoğu bu durumda ilgili, dikkatli, sevgi dolu ve her durumda eşini başarısı için destekleyen bir eş olurlar. İlişkide gerçekten güven hissetmezlerse çok kıskanç olurlar. Eşlerinin güven dolu bir ortam yaratmasını beklerler. Birlikte olduğu kişiyle mali açıdan bir ahenk yaratmaya çalışır. Her zaman evliliğini korumak için elinden gelen yaparlar. Yıllar geçtikçe bu bağ daha da güçlenir. Su grubu Akrep' in güçlü duygulan nedeniyle iyi bir ilişki kurabilir. Pek çok mutlu beraberlik su grubu ve Akrep birlikteliğinden doğmaktadır. Aralarında her zaman konuşulmadan oluşmuş bir saygı ve itina vardır .Akrep’ in Toprak grubuyla da ilişkileri olumludur. Ortak bir yollan olması ve pratik düşünmeleri bu ikili için güven vericidir. Ahenkli ve uygun birliktelik açısından şansı çok yüksektir. Hava duygularını Akrep için akılcı bir hale sokmalıdır, aksi takdirde bu birliktelik hiç uygun olmayacaktır.
Akrep burcu Ateş grubunun enerjisinden çok etkilenir ve aralarında her
zaman güçlü bir çekim vardır. Aralarında büyük fırtınalar oluşabilir.

[glow=red]Akrep burcunun evlilik uyum tablosu: [/glow]

*: Biraz Anlayış **: Acıklı bir durum. ***: Uzaklar görünmüyor. ****: Heyecan verici. *****: Mükemmel bir takım.

Koç *** İhtiraslı bir deneme
Boğa **** Kazançlı hareket
İkizler * Unut gitsin
Yengeç **** Mükemmel uyum
Aslan *** Çok iyi yada çok kötü
Başak **** Her şey yolunda
Terazi * Anlaşılmaz
Akrep **** Fırlamaya hazır olun
Yay *** Komik olabilir
Oğlak **** Güçlü bir romantizm
Kova *** Bir gün biter
Balık **** Derin ve akıcı


[glow=red]Akrep burcunun cinsellik uyum tablosu: [/glow]

*: Kopukluk **: Sevgi dolu fısıltılar. ***: Yumuşak Dokunuşlar ****: Muhteşem bir takım. *****Sınırsız fanteziler.

Koç **
Kova *****
Boğa *****
Balık ****
İkizler ***
Akrep ***
Yengeç ****
Aslan ****
Başak *
Terazi **
Yay ***
Oğlak ***

[glow=red]ÇOCUK AKREPLER [/glow]
Akrep bebekleri genellikle çekingendir ve olaylara seyirci kalmayı tercih ederler. Fakat iş beslenmeye gelince, zamanında karınlarını doyurmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde gözyaşları yanaklarından sel gibi akabilir. Akrep çocukları yalnızlığı sever, kendini oyalamayı başarır. Fakat bu yalnız kalmak isteği ileride başka sorunları beraberinde getirecektir. Bazen güzel gözleri, yaşlarına göre çok ciddi ve hüzünlü görülebilir. Biraz uzak ve soğuk izlenimi bırakırlar, aslında sevgiye çok ihtiyaç duyarlar. Ona ilgi gösterdiğine inandıkları kişilerle kolay iletişim kurarlar. Sevimli ve sıcak olurlar. Sevdiklerine karşı kapris yapmayı çok iyi becerirler. Bu tutumları yüzünden, çevreleri tarafından mızmız diye nitelenebilirler. Konuşmayı çok çabuk öğrenirler. Sezgileri çok güçlüdür, etraflarında olan biteni, insanların neler düşünüp hissettiklerini, büyüklerin tahmin edebileceğinden çok daha iyi algılarlar. Çocuk Akrepler bile özel hayatın gizliliğine önem verir. Her zaman kimsenin haberi olmadığı, günlük tutuğu defterleri, çekmeceleri olur. Gizli bırakmak istedikleri, bir başkası tarafından keşfedilirse çok üzülüp ağlayabilirler. Bu küçük dedektiflerden bir şey gizlememek en mantıklısıdır. Eninde sonunda kendilerinden saklanan her neyse bulurlar. Bunun ardından da öfke ve kin duygusu gelir ki Akrepler daha küçük yaşlarda bu duygunun tadını almasalar iyi ederler. Yüksek fiziksel, zihinsel, duygusal enerjileri yararlı konulara yönlendirilirse, ileride çok başarılı ve güçlü bir insan olabilirler.

[glow=red]AKREP ÇOCUĞUNUN AİLE HAYATI[/glow]
Akrep çocuğu için aile çok önemlidir. Büyümeye başladığı andan itibaren, onlardan destek beklemez tavırları ile dikkat çekse de içten içe ebeveynlerin sevgisine ihtiyaç duyarlar. İnatçı ve huysuz kişiliğiyle kimseyle anlaşamaz görünen bu çocuklar, özellikle annelerine çok düşkün olurlar. Çocukların kaprisli tutumları çoğu ailenin şımarık Akrepler yetiştirilmesine sebep olur. Onun kaprisinin altında yatan nedenlere inen bir anne-baba, Akrep çocuğunu keşfettikçe altındaki güzelliğe ulaşacaktır. Sabırlı bir psikolog gibi onu dinleyen, onun sorunlarına çözüm arayan ebeveynler çocukları büyüdükleri zaman da sıkıntı çekmezler. Zeki ve yaratıcı bu çocukları eğitim çağında doğru yönlendirilmelidir. Okul arkadaşlarıyla problemleri olsa da genelde başarılı öğrencilerdir. Akrep burcu çocukları için, mevcut imkanları paylaşmak, gerekli bir hayat dersidir. Gerçekten de yardımlaşma ve destek onlar için çok yararlı olacaktır. Anne-babaya düşen görev, onları topluma açık, dışa dönük, kardeşleriyle oyun oynarken paylaşımcı davranışlar sergileyen çocuklar olarak yetiştirmektir. Kız veya erkek kardeşlerine karşı çok dikkatlidirler; yine de özel hayatlarında saygı beklerler. Kendilerinin kaptanlarıdır ve ihtiraslıdırlar, paraya düşkün olabilir. Ama harçlığını savuran ve çok harcayan çocuklar olmazlar.

[glow=red]Akrep çocuğunun aile fertleriyle uyumu nasıl olur?: [/glow]

* Biraz anlayış. **: Zahmetli. ***: İnatçı bir ikili. ****: Teşvik edici. *****: Mükemmel bir uyum.
Koç * Tatlı ve acı bir arada
Boğa * Karşılıklı zor bir sahiplenme
İkizler ** İletişim problemleri
Yengeç **** Saygı dolu
Aslan ** Ciddi rekabet
Başak **** Kolay adapte olunabilir
Terazi ** Can sıkıcı
Akrep ***** Çok sıkı bir bağ
Yay *** İyi mizaç
Oğlak **** Hayranlık
Kova Karşılıklı bağımsızlık
Balık ***** Huzurlu bir ortam

[glow=red]İŞ[/glow]Tehlike anında cesaret gösteren Akrepler riski çok severler. Sıra dışı işler onların ilgilerini çeker. Bu kombinasyonlara uygun olarak da sahip olduğu doğuştan ateşi ile askerlik, polislik, uzay araştırmacılığı, casusluk gibi işleri seçebilirler. Parayı oldukça severler. Banker, borsacı, finans danışmanlığı gibi hem zekalarının gücünü yansıtan hem de piyasa araştırıcı yönlerini tatmin için bu meslek dallarını tercih ederler. Her burç gibi Akrepier' in pek çok yeteneği vardır. Tıp alanını seçen bir Akrep, uzun çalışma saatlerini laboratuarlarda incelemeler ve buluşlar yaparak geçirebilir. İnsan anatomisine karşı meraklıdırlar. Panik anatomisine karşı meraklıdırlar. Panik olmadan, kriz geçiren birine hemen yardımcı olabilirler. Genellikle isim yapmış doktorlar Akrepler arasından çıkar.
Tıbbi araştırmalar, genetik bilimi, eczacılık, hatta şarap eksperi, diğer popüler tercihleri arasındadır. Cesareti ve ateşliliği ile inanılmaz atılımlar yapabilir. Kimsenin aklına gelmeyen, alışılmış dışı taktikleri vardır. Pratik zekasıyla kanunlardaki açıklan bularak hemen uygulamaya geçirebilir. İşinin şeklini değiştirip kapasitesini artırma yeteneğine sahiptir. İşyerlerinde güçlü bir işbirliği kurmaya çalışırlar. İşe yaramayan personeli çıkarmada tereddüt etmediğinden, acımasız olarak da bilinir. Yanlarında çalışıyorsanız ancak yeteneklerinizi göstermeli ve kendinize güveninizi yansıtmalısınız. Bu şekilde fazlasıyla destek görebilirsiniz. Dürüstlük, çalışkanlık ve tedbirli olma yetileri ile Akrep işvereninin güvenini kazanabilir, onun dikkatini çekebilir ve ödüllendirileceğinize emin olabilirsiniz. Genellikle iş yaşamı ve özel yaşamını birbirinden ayırmasını bilen Akrepler başkalarının arkasından konuşmayı hiç sevmezler. İşlerine çok konsantre olurlar. Boş konuşmalar, uzun iş kaderi yerine saygı ve deneyimli, başarılı meslektaşları ile olmak, onun için çok daha önemlidir. Çalıştıklar işte daha fazla yararlı ve tatmin olamayacağını düşünürse hemen, kendine yeni iş alanı aramaya başlar. Akrep burcu patronunun sezgileri çok güçlüdür. Ondan bir olayı saklamak mümkün değildir. Yalan söylendiğini veya arkasından konuşulduğunu kolaylıkla sezinler. Aynı zamanda yapıcı olduktan için, personeli arasında bir sorun olduğu zaman sabırla, herkesin takımın bir parçası olduğunu hissetmelerini sağlar. Genelde fikirlerini çalışanları ile paylaşmaz ama her fırsattı personelini teşvik etmeye çalışır.

[glow=red]SAĞLIK[/glow]
Akrep burcunun yönetici gezegeni Plüton'dur. Plüton astrolojide bilinmeyen, derinde yatan, gizemli ve güçlü bir yapı ile ilişkilendirilir .
Ayrıca kişinin seksüel yaşam tarzı, cinsel organların işleyişi ve hormon akışı ile ilgili bilgileri de yansır. Akrep burçlu insanlar duygularını çok derinden yaşarlar .Duyumsamaları yakıcıdır. Yoğun duygulan kıskançlıklarının sebebi olabilir. Bu nedenle zor hastalıklar onları gelir bulur. Çoğu zaman bir Akrep' in yakalandığı hastalığın teşhis edilmesi zordur. Uzun tahliller ve araştırmalar sonucu neticesiz kalan çok sayıda vakaya rastlanmıştır. Hastalıklarının çoğu hırslarından dolayı oluşan psikosomatik tabir edebileceğimiz niteliktedir. Cinselliklerini herkes kadar yoğun yaşamak isterler. Diğer burçlardan tek farkı Akrepler' in vücut elektriklerinin doğuştan fazla yoğun ve cinsiyet hormonlarının daha hızlı çalışmasıdır. Üzerlerinde taşıdıkları yüksek manyetik enerjileri ile bir etki alanı oluştururlar. Kendilerinin bile çoğu zaman farkında olmadıkları bu alan sayesinde, etrafındaki insanları bir mıknatıs gibi kendilerine çekerler. Bu yüzden Akrepler' e manyetik mıknatıs denir.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Genel Özellikleri” sayfasına dön