AKLIN (MANTIĞIN) ÖTESİNDE: DOĞUM HARİTANIZDAKİ AKREP BURCU

doğrum haritasında akrep, doğum haritasındaki akrep burcu, haritamda akrep, doğrum haritası ve akrep burcu neleri etkile

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

AKLIN (MANTIĞIN) ÖTESİNDE: DOĞUM HARİTANIZDAKİ AKREP BURCU

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 30 Eyl, 14:57

AKLIN (MANTIĞIN) ÖTESİNDE: DOĞUM HARİTANIZDAKİ AKREP BURCU
Resim

AKLIN (MANTIĞIN) ÖTESİNDE:

DOĞUM HARİTANIZDAKİ AKREP BURCU


Jeff Jawer

Zehirli (kuyruğu olan) burçtur Akrep: tapılır ve korkulur, arzulanır ve sövülür. Bu burç, pek çok insanda, hatta astroloji hakkında pek az şey bilen kişilerde bile, neden böylesi sert tepkiler uyandırır?

Sanırım bu mevsimiyle ilgili. Siz de bilirsiniz işte, cadılar bayramı, ölüler günü, düşen yapraklar, kısalan günler. Akrep, başka şeylerin doğması için, varolanların ölmesinin şart olduğunu hatırlamayı sağlayan burçtur. Ölümlülüğümüzün ve ölümü aldatmanın imkansızılığının anımsanmasıdır. cinsel ve ölümdür, yaşam dansında birbirine sımsıkı sarılmış sevgililerdir, ana rahmine düşmeye neden olan birleşmenin ihtirasıdır, bebekleri getiren birleşmelerin (birbirinin içinde erimelerin) dürtüsüdür, tıpla, teknolojiyle ve elektrik ışığıyla tanınmaz hale getirilen doğal ritimlerdir.

Akrep karanlık görünür, çünkü reddettiğimiz pek çok şeye dokunur. cinsel isteriz oysa ki bize bunun kirli olduğu söylenmiştir. Ölüm hepimizi çağırır, ama her tarafı şeffaf naylonla kaplanmış, ileri yaşlara ait tüm dönüşümü, bilgeliği sürekli olarak reddeden (yozlaşmış) bir gençlik kültürü olan Amerika’da bu inkar edilir. Akrep güçle ilgilidir, ah evet, bu da öyle. Tutkuların, duyguların ve dolarların takasıyla, bizim iş dediğimiz zamanın parayla değişimiyle ilgilidir. Gözlerimizi değişimden öteye çeviririz, isteriz ama izlemeyiz, anlamadan arzularız.

İnkar halindeyiz, çok bağımlıyız, açık ilişkiler, modern ilişkiler, makul sınırları olan uzlaşılabilir ortaklıklar isteriz. İsteriz de, ruhun, ihtirasın ve aşkın sınırları nelerdir?

Kesin ayrılık bir illüzyon olmasına rağmen ve hepimizin ayrı bireyler olması asıl illüzyon iken ve aslında hepimiz birbirimize ortak bir şefkatle (insanlıkla ) bağlanmışken neden çok net çizgilerle belirlemeye çalıştığımız ayrılıkları isteriz? Akrep bizi tehdit eder, çünkü biz ayrı olmadığımızı unuttuk, aslında hepimiz birbirimize ve diğer şeylere bağlıyız. Buna Tanrı, Tanrıça, Ruh, Doğa, Bütün, ne isterseniz deyin. Yarıklarımız ve çatlaklarımızı suyla doldurarak, bizi ayrılıklardan ayıran ve bir olduğumuzu hatırlatan Akrep’tir.

Bir insanın haritasında Akrep’in ve hayatın nasıl işlediğini anlatan yolları tanımlamak kolay değildir. Bunun nedeni ise Akrep’in kendini anlattığı iki apayrı yol olmasıdır. Akrep enerjilerinin içe dönük olanı kapalı, bastırılmış duyguları, kendini tanımlama ve güç korkusu olan bir enerjidir. Öte yandan dışa dönük Akrep enerjisi ise değişim için güçlü dürtüler demektir , ihtiras ve yoğunluktur. Yaşam boyunca modelleri değiştirme yetimizin ipuçlarını doğum haritasında buluruz. Birincisi haritanın tamamı yararlı bir rehberdir. Eğer dışadönük burçlarda (Ateş ve Hava) veya gezegenlerde (Mars, Güneş, Jüpiter) güçlü bir vurgu var ise dışa dönük yön büyük bir olasılıkla baskın olacaktır. Öte yandan , eğer harita Su ve Toprak veya ağır Satürn veya Pluto yerleşimleriyle karakterize olmuşsa, Akrep muhtemelen gizlerini,duygularını kendine saklayacaktır.

Diğer anahtarlar Akrep’in yönetici gezegenleri olan Mars ve Pluto’nun durumlarıdır. Belirli bir burçla yakından ilişkili olan yönetici gezegenler,(tanımının) olası formları hakkında zengin detay sağlarlar. Örneğin, Aslan’da Mars’ı olan bir Akrep, Mars’ı Yengeç’te olan bir Akrep’ten daha çok şansını dener. Eğer kaynaklar ve para evi olan 2. Evinizin başlangıç çizgisinde Akrep varsa, titiz Başak’taki Mars bu konulara daha dikkatli ve daha kendini eleştiren bir yaklaşım sağlar. Ama Mars maceraperest Yay’daysa, kişi para ve kaynaklarla ilgili daha çok risk alabilir.

Pluto’nun buradaki etkisi de oldukça önemlidir, ama Zodyaktaki ağır hareketi (243 yıldan fazla), onun bir burçta 20 yıldan fazla kalacağı anlamına gelir. Öyleyse Pluto’nun burcu, Akrep’in tanımı için daha az kişisel (ve güvenilir) bir rehberdir. Bunun yerine Pluto’nun natal ev yerleşimini ve yaptığı açıları not edin. Eğer kişinin natal Ay’ına uyumlu bir 60 derecelik açısı varsa kişi, krizlerle ve değişimle uğraşırken kendine güveni yerinde olacaktır. Öte yandan Ay – Pluto 90 derecelik açısı olan kişi yaşamın besleyiciliğine inançsızlığını yenmek için yıllar süren bir kişisel çalışmaya ( veya sadece Tanrı’nın lütfuna) ihtiyaç duyar.

Astrolojinin yöneticilik şeması, aslında haritanın tamamen ayrı görünen parçalarını birlikte dokumamıza yardım eder. Kişinin 4. Evinin başlangıcında Akrep olabilir. Yoğun, bazen gizli durumlar aile yaşamınında baskın olmuş olabilir. Eğer yöneticisi Mars, 6. Evde Oğlak’ta ise o zaman anahtar konular iş, sağlık ve günlük görevlerin ayarlanması olabilir. Eğer bu Mars, Venüs veya Ay’a olumlu açı yapıyor ise olumlu sosyal yetenekler, dişil etki veya duygusal farkındalık, kişinin ailesi ile daha rahat bir ilişki kurmasını kolaylaştıran anahtarlar olabilir. Eğer Mars’ın (veya Pluto’nun) anahtar gezegenlerle zorlayıcı ilişkileri var ise erken yaşam mücadelelerinin üstesinden gelmek zor olabilir (ama imkansız değildir).

Bir haritayı yöneticileri açısından incelemeye başladığımızda, bir takım çelişkilerle karşılaşırız. Rahatlık ve stres birbirinden bağımsız deneyimler değildir, sadece aynı spektrumun iki ayrı ucudur. Çoğumuz bazen güçlüyüzdür, bazen zayıf, bazı durumlarda kendimize güveniriz, bazen utangaçızdır. Astroloğun işi, asıl (tek) gerçeği bulmak değildir, anlamını göstermek ve umut yaratmak için müşterisinin kişiliğinin içeriklerini tanımlamak ve tüm potansiyelini ortaya çıkarmasına yardım etmektir.

Potansiyeli serbest bırakmak, Akrep’in asıl özelliklerinden biridir. Ama genellikle, çoğumuz gücümüzü eksiksiz olarak ifade edemeyiz. Olası kaynak gücün kendisinden şüphe eder. Bu da bir diğer temel Akrep temasıdır. Çoğumuza gücün yıkıcı olduğu öğretilmiştir. Pek çoğumuzun gücün kötüye kullanımı ile ilgili modelleri vardır. Ama aslında yıkıcı olan güçsüzlüktür. Başkalarına karşı zalim olan kişi korkak ve zayıf olandır. Kendimizi içsel olarak güçlü hissettiğimizde başkalarını küçültmek için nedenimiz olmaz. Kişilerin birbirleri arasındaki enerji alışverişini ölçen Akrep’in güçle çok işi vardır. Eğer kendimize kuvvetle inanmazsak, haritamızdaki Akrep ifadesi büyük bir ihtimalle dolaylı, kapalı ve yardımcıdan ziyade zarar verici olur. Ama eğer, yargılarımızda kendimize güvenli olursak, ve böylece başkalarını da etkilememiz mümkün olursa, güç güvenle ve özgürce akar.

Doğanın kurallarından biri enerjinin canlı olduğudur. Kişinin gücünü saklamak için bastırmasının maliyeti yüksektir. Eğer gücün yanlış kullanımına ait korkularımız çok güçlüyse, etkimizi (gücümüzü) iyilik için kullanamayız. Örneğin, ilişkiler ve algılamalar evi olan 3. Evin duvarında Akrep varsa korku dolu bir ebeveyn sizin iletişiminizi bastırmış olabilir. Duygularınızın doğrudan ifadesini engellemek için alaycılığı nasıl kullanmanız gerektiğini öğretmiş olabilir. Yanlış şeyleri söylediğiniz için cezalandırılacağınız korkusunu deneyimlemiş olabilirsiniz. Akrep’in sorumluluğu yaralı bir ebeveyn ya da yaşça büyük bir kardeş etkisi yüzünden fazlasıyla sert olabilir. Bu nedenle kendi sözlerinize güvenmeyebilirsiniz. Potansiyelinizin en üst seviyesinde bir iletişim kurmazsınız. Hakkında konuşmaya korkacağınız kadar çok şey görürsünüz.

3. evdeki güvenli Akrep başkalarıyla duygusal iletişim kurmak için konuşma kuvvetini kullanır. Algılar çok derindir, ama olumsuz değildir. Karanlık köşelerde işlediğiniz suçla ilgili deliller aramaz, anlayışla ilgilenen araştırmacıdır. Eğer Akrep burada cezalandırmak için varsa kuvvet, baskınlık kurmak için kullanılacak veya içe dönecektir. Gücü bastırmak pahalıdır. Yalnızca siz değil dünya da onun dokunmaya, yardım etmeye ve iyileştirmeye yarayan olumlu potansiyelini özleyecektir, ayrıca bilinçaltında içeriye doğru itildikçe ve susturuldukça, güç toksikleşir. İhtiras keseleri korku içinde kapsülleşip bilinçaltının karanlıklarında yutuldukça, hastalığa uygun zeminler yaratır.

Akrep’in bir şeyler çiğnemeye (bir şeylere kafa yormaya) ihtiyacı vardır. Bu da oldukça paradoksal bir durumdur, çünkü dönüşümün sabit burcudur. Akrep ölüm ve doğumla ilgilidir, sabit bir durum değildir. Belki bizler de, mantık ötesi arzularla karşılaştığımızda, farlarla gözgöze gelen geyik gibi donup kalıyoruz. Aklın Ötesinde, bu Akrep için iyi bir isim. Bir önceki burç olan Terazi akıl ile ilgilidir. Dengeli akıldır, bağlantı ve ayrılmanın kusursuz dengesiyle keskinleşen Öncü Havadır. Terazi ortaklığın , diğerlerini eşit görmenin ilk burcudur. Baharda Koç’la başlayan birey olma yolculuğu özüne, evrenselliğe geri dönmektedir. Kendimizi başkalarında ararız.

Terazi yolu aydınlatır. Mantıklıdır, bilinci temizdir. Akrep, bizi aklın, bilincin ötesine götürür. Vücudumuza, arzularımıza ve ilkel duygularımıza, aşağı kısımdaki şakralarımıza doğru ineriz. Eğer, Terazi ilişkilerin burcuysa, Akrep onun (cinsellik aracılığıyla) tamamlanmasıdır. Bir insanın kafasındaki birleşmeye ait düşüncelerle , bunun eyleme dönüşmüş hali birbirinden oldukça farklıdır. Terazi akıl aracılığıyla, bağlantı için bir kapı açar. Akrep bu bağlantıyı alır ve bir şekilde mantığın ötesine taşır. Terazi adil (eşit) olmakla ilgilidir. Akrep kurtuluşla ilgilidir. Aslanın zebrayı yemesine neden olan güçtür. Entelektüel bakış açısıyla, kurtuluş, adillik derecesinin ötesinde işler. Bir düşünce değildir. Akrep bir düşünce değildir. Bir varoluş biçimidir, Terazi'nin paylaşmaya açtığı kapı ile Yay’ın kişisel düzeyin ötesinde aradığı mahremiyet arasındaki yerdedir.

Akrep, Boğa’nın karşısındaki burçtur. Bahar ortasının şişman ve yuvarlak, kendi duygular bahçesinde olmaktan hoşnut, tatlı basit Boğa çocuğu, bu senin yeryüzün. Ben, Akrep, ise bunu başkalarıyla paylaşmalıyım. Sen sadece yersin. Ben bize kış boyunca ne kadar yiyecek kaldığını hesaplarım. Akrep, geleneksel olarak sürülerin ayıklandığı zamandır. Son hasattan sonra yiyecek stoklarıyla hayvanlar karşılaştırılır. Eğer, hayvanlar için yeterli yiyecek yoksa, bazıları kesilmek üzere seçilir. Akrep, ortak kaynakların hesaplanıp, fazlalıkların elimine edildiği zamandır.

Akrep, Kova’ya kare açı yapar. Değerler, kurtuluştan olasılığa taşınmıştır. Akrep’in kazanından kurtulup, Yay’a ait fikirlerle coştuk, Oğlak’ın kurallarında anlaştık ve şimdi Kova’da yaratıyoruz. Ateş Aslan’ın kişiselliği milyonluk bir mercek ile parçalara ayrılır. Akıllar ağı ortak bir frekansta buluşur ve geleceğe ait hayallerin resmini yapar. Kova’nın gökyüzündeki mükemmel şehri enerji kaynaklarını Akrep’in ihtiraslarından (arzularından) temin eder. İçinde yaşadığımız bu elektronik ağ ilkel savanadan çok uzakta görünmektedir, ama hepimiz için kurtuluş oradadır. Elektrikler kesildiğinde yiyecek ve barınak ararız, mouse ve klavye değil.

Sabit Boğa, Aslan, Akrep ve Kova dörtlüsünde, sayıları tutan Akrep’tir. Diğerleri aynı şekilde sorumlu değildir. Diğerleri, ölüm ve yaşamın, seksin ve paranın, şifa verme ve yaralamanın kesişme noktasında durmazlar, o Akrep’tir. Kişiliğin ateşiyle pişen duyguların ve gerçeklerin karşılaştığı bu duygular bölgesinde… bu yerin gücü zorlayıcı ve korkutucudur. Duygular genelde mantıklı ve rahat olmaz. Arzular bizi kırılgan yapar.

Birinin masumiyetini hatırlamak yardımcı olur. Hepimiz bir yerde basitiz. Bir noktada hepimiz masumuz. Bu nokta manipülasyon yapmadığımız noktadır. Kendimizi ve başkalarını başıboş ihtiraslarla ve güç krizleriyle yaralayamayız.

Akrep'in masumiyetini anımsamaya ihtiyacı vardır. Eğer 11. Evinizin duvarında Akrep var ise manipüle etmeyeceğiniz bir grup içinde olma olasılığınız vardır. Kendine güven durumunda diğerleriyle açık fakat güçlü bir ilişki kurabilirsiniz. Arzu ve korkularınız size ait olmaz, insanlık senfonisinin bir parçası olurlar. Eğer masumsanız kanal daha az tahrifatla açılır. Şahsi öykünüz gruplararası dinamiklerden doğacak potansiyel iyiliği bozmaz (kirletmez). Duygular/ihtiraslar oradadır, ama bir kişinin ihtiras ve güç korkusu yoluyla yok edilmez. Kapı açıktır.

Öyleyse Akrep enerjisini kullanmanın yollarından birisi güvendir, kendine güven, dünyaya güven, değişimin işleyişine güven. Yaşamın ölümden türediğine , evrende hareket olduğuna inanmakla ilgilidir. Bu olmadan, elimizde kısıtlı bir modelle kalakalırız. Akrep, utanç verici sırların yeri olur, büyülü sırların değil. Yoğun, içe dönük, korkuyla donmuş duygulardan ibarettir. Güvenli Akrep ihtiraslı, cazip, iyileştirici ve erotiktir.

AKREP EVLERDE

Burçların mevsimsel matriksi dünyanın mevsimsel gündönümlerine denk gelir. Burçlar evlere yerleşiktir. Kapıların nasıl açıldığını, Dünya gezegeninde kozmik enerjinin nasıl yaşadığını tanımlarlar. Ama haritanın yapısı bu kadar basit değildir. Burçlar evlere yerleştiğinde esner, genişler, kısalır. En yaygın ev sistemlerinde genellikle bir evde iki burç bulunur. Bazen bir burcun tamamı bir evin içinde yer alır. Bu tip kıstırılmış burçlar daha az güçlü kabul edilir, çünkü bir evin sırtında ya da sınırında yer almazlar. Örneğin, kişinin haritasında 28 derece ile Koç yükseliyor olabilir, 2. Evin çizgisi ise 1 derece ile İkizler olsun, böylece Boğa hiçbir evin başlangıcında olmaz. Kıstırılmış olarak da olsa Boğa mevcuttur, ama ev çizgilierine temas etmez. Bununla beraber, hala çok önemli bir faktördür.

Anlamını tam olarak çözmek için bir evde bulunan tüm burçları dikkate almanızı şiddetle tavsiye ederim. Eğer 4. Evin başlangıcında Aslan varsa aileye açılan kapı bu burçtan geçer, ama eğer Başak tamamen bu evde yer alıyorsa bunun anlamı ev ve ailenin tanımını genişletir. Pek çok ev sistemi vardır, ev başlangıç çizgilerini orblarla açıklayan ve açıklamayan astrologlar vardır. Doğum saatlerinde oluşabilecek göreceli küçük hatalar ev çizgilerini değiştirir. (Ortalama olarak her 4 dakika için bir derece) Bu da size dikkate alınacak ek yönetici gezegenler verir. Eğer 6. Evin duvarında Yay burcu var ise Jüpiter incelenir, ama eğer Oğlak daa mevcut ise inceleyeceğiniz (yöneticisi) Satürn duruma daha çok anlam ekler. Bir haritadan mümkün olan en fazla bilgiyi alabilmek için değişik ev sistemlerini ve yaklaşımları incelemeye değer.

1. Ev: Bu evde Akrep olduğunda dünyaya şüpheyle bakabilirisiniz. Siz harekete geçmeye hazır olana dek ölçümler kendini korumak için gereklidir. Bilinçaltınızda izler ve duygusal bilgi biriktirirsiniz. Sizin işiniz (aslında olabilecekken) tatlı (sevimli) olmak değildir. Bizleri birbirimize bağlayan yeraltı sularında yüzmektir. Size duygularınızı ehlileştirmeniz öğretilmiş olabilir, ama küçük kabarcıklar biraraya gelir, lava dönüşür bunu ise patlama izler.Yüzeyin hemen altındaki gölge güçlerin şiddetle farkında olarak kendinize karşı sert olabilirsiniz. Karanlık yüzünüzle karşılaşmak (..yüzünüzü olumlamak/…hoş karşılamak) size yardımcı olabilir. Hoşnutsuzluk, kıskançlık ve şüphe, bunların amacını anladığınız sürece sizin için itici bir güç haline dönüşebilir. Psikoloji burada doğuştan vardır. Kendinizi ve motivasyonlarınızı keşfetmek onları yargılamaktan ve reddetmekten çok daha yardımcıdır.

2. Ev: En büyük yeteneğiniz kaynağı bulma konusundadır. Sizin bilinen güç dizginlerini elinizde tutmaya ihtiyacınız yoktur. Sizin armağanınınız birbiriyle ilintisiz güçleri biraraya getirerek bunların nasıl altına çevrilebileceğini bilmektir. Başkalarının kayıp gördüğü yerde siz fırsat görürsünüz. Karmaşıklığınızı değerlendirin. Bu sadece istenmeyen işgaller için bir bariyer değil, aynı zamanda sizin sihirli güçlerinizin de anahtarıdır. Başkalarının neler sunduğu konusunda tarafsız olabilirsiniz. Bu durum onların yapabileceklerinin en iyisini yapmalarına yardımcı olmanızı sağlar. Yeteneklerinizi acımasız olmayan bir biçimde değerlendirin. İhtiyacınız olan tek şey kendi değerinizi bulmanızı sağlayacak yola uzanan iyi bir takıntı. Burada ilgi alanınızdan elde edebileceğiniz her şeye sahip olursunuz.

3. Ev: Başkalarının ortada olanı gördüğü yerde siz gizli akıntıları görürsünüz. Gözlem yetenekleriniz, konuşmak için yüreklendirilmediğiniz bir çocukluk döneminde bileylenmiş (keskinleşmiş) olabilir. Böylece, siz yaşıtınız olan diğer çocuklardan çok daha fazla izlemiş ve öğrenmiş olmalısınız. Söylediğiniz sözler laf-ı güzaftan ibaret, ağdalı, mısra dolduran sözler değildir. Kendiniz nasıl dikkatle dinliyorsanız, aynı dikkatle de dinlenmek istersiniz. İletişim değişmek üzeredir, diğerleri de gizli olanı görmek ya da hissetmek üzeredirler. Seslerde, sessizlikte ve nüansdaki gücü bulmak, mesajınızı güçlendirir. Bağlantının derinliği gerçeklerden güçlüdür, ama bazen de basit gerçeğin gerçekten basit (sadece basit bir gerçek) olduğunu anlamakta yarar vardır.

4. Ev: cinsel, güç, ölüm gibi yetişkinliğe ait gizler sizin çocukluk döneminize yakın konulardır. Gölgede kalan yönlere ait bir içsel farkındalık belki de sizin masumiyet duygularınıza erkenden son vermiştir. İdeal durumda, ailenizin yapısında sağlıklı duygulara dayanan bir psikolojik araştırma (inceleme) ve bağlılık vardır. Ama bazen bu durum, kendini sağlıksız kontrol biçimleri ve aile içi sırlar olarak gösterebilir. 4. Ev haritanın esasıdır. Akrep’in bu evde bulunması sizin kendinizi ciddiye aldığınızı aklımıza getirir. Görünenin ardındaki kişi, dünyanın merkezine inen bir boru hattına sahiptir. İhtiraslar ölçütlerin ötesindedir, ama nadiren başkaları tarafından görülür. Topluluk içindeki suskunluğunuz sahip olduklarınızın (krizlerle başa çıkabilme yeteneği) inkarı gibi görünse de aslında sizin koruyucunuz da sayılabilir.

5. Ev: Oyun sizin için ciddi bir iştir. Oyunun içindeyken aklınıza başka hiçbir şey gelmez. Yoğunluğunuz, karşı taraftakini kırmadan oynamayı zorlaştırır. İdeal durumda, her şeyinizi verirsiniz. Yapılan işe hissedilen ihtiras sizi aklın sınırlarının ötesine çekebilir, ama aslında Akrep de bundan ibarettir. Gönül işleri de doğal olarak hafife alınmaz. Kalbiniz güçsüz değildir, haliyle ihtiraslarınız da. Bu yerleşimde, erotik olarak son derece hazır olmasına rağmen kişisel ifadesi utangaç olan bir kişinin ihtirasını saklaması görülmemiş bir şey değildir. Gücü o kadar kuvvetle hissedersiniz ki göstermemek için direnirsiniz. Gücünüzü dikkatle yönlendirmek yaratıcı bir etki oluşturmanızı sağlar. Bir kenara atılmış maddeleri ve fikirleri yeni kreasyonlara dönüştürme yetiniz vardır.

6. Ev: Görevler tutkuyla yüklenilir. En iyi yürüyen iş, sizin zorlayıcı bulduğunuz, o olmadan yaşayamayacağınızı düşündüğünüz iştir. Bu ,kendini işini yapmaya zorlanan biri gibi hisseden kişinin durumuna benzer. Bu durum bazen dışsal baskı ve zorlamalarla oluşabilir. Ama en iyi durumda , değişikliği sağlamak veya krizle başa çıkabilmek için en ince detaylarına kadar işle uğraşmak olarak kendini gösterebilir. İşte gücün doğru kullanımı önemli olacağı için yönetim konuları da gündeme gelebilir. İşin yapılabilmesi için önemli oranda rahatsızlıkla mücadele edilmesi gerekeceği için konsantrasyon güç olarak kabul edilebilinir. Sağlık ve hobiler de 6. Evin konularıdır. Düzenli olarak yapılacak temizlik ve güç toplama idealdir. Açıkça dile getirilmediği sürece alınganlık bir hastalık sebebi olabilir.

7. Ev: Bilinçli ya da bilinçsiz olarak istenen, değişime duyulan doğal tepkinin üstesinden gelmek için size yardımcı bir partnere sahip olmaktır. Sizi yeniden şekillendirmeye çalışacak güçlü bireyleri etkileyebilirsiniz. Paradoksal olan diğerinin de güçlü arzuların insanı olması, ama aynı zamanda da kendini kısıtlamasıdır. Sizin asıl meseleniz gücünüzü geri almak ve burada oluş sebebinizin başkalarını değiştirmek olduğunu hatırlamaktır. İlişkiler güven ve kontrol gibi köklü konularla ilintilidir. Bunun aynısını yapabilecek biriyle korkularınızı paylaşabilme arzusu, değişim yolunda bir basamak olması koşuluyla size yardımcı olabilir. İlişki kendinizi güvene almak demek değildir. Gücü sizinkine eşit birinin yardımıyla kendi derinliklerinize inmekle ilgilidir.

8. Ev: Bu Akrep’in doğal evidir, bu nedenle de cinsel, ölüm ve dönüşüm gibi temel konular size daha tanıdık olabilir. Siz, beden akıl ve ruh için bir rehbersiniz. Burada oluş sebebiniz, tüm kaynaklarını ortaya çıkarmaları için insanları sınırlarının ötesine taşımaktır. Bu evin temasıyla ilgili bir yansıtma yaşanması ve sizin, sizi arzuyla doldurup değişmenizi sağlayacak birini aramanız olasılığı da vardır, ama korkuların içine nüfuz edip, bilinen rahatlık dünyasının ötesine geçmesi gereken sizsiniz. Mahremiyet, yoğun birliktelikler aracılığıyla ruhunuzu yeniden keşfetmek üzeredir. İhtirassız partnerlerle işiniz olmaz. Başkaları krizdeyken siz en iyi performansınızı sergiliyor olabilirsiniz. Bu özellik şifa verenler ve hertürlü yardımcılar için çok yararlı olabilir. Hiçbir negatif çıkar gözetmeden almak ve vermek buradaki en önemli mücadele konularından biridir.

9. Ev: Her şeyin anlamıyla ilgilenirken , bir parça şüphecilik sizin için olağan sayılabilir. Eğer öğretmen yeterince karizmatikse veya sizin sınavlarınızı geçebiliyorsa, tamamen kendinizi ona bırakabilirsiniz. İnançlarınız ne sıradandır ne de hayatta yaptığınız gerçek seçimlerle ilintisiz. Gençliğinizde dini aşırılıklarla veya cezalandıran yargılamalarla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu pozisyon çoğunlukla, daha sonra yeni ve daha güçlü bir inanç formunu keşfetmek üzere dini reddeden insanlara uygundur. İnançlarınız konusunda şakacı olmanız olası değildir. Bunlar katıksız inanç davranışları değildir, herbiri iliklerinize işlemiş kavramlardır. Eğittiğiniz zaman bunu tüm varlığınızla yaparsınız. Seyahat ettiğinizde normal turistler gibi değil, gidilen yerin iliklerine kadar sızan biri olarak dolaşırsınız.

10. Ev: Profesyonel olarak sizin kariyerinizde iki konum olabilir, ya kariyeriniz kendi kontrolünüz altındadır ya da baskıcı birinin başparmağının altında. Toplumsal olarak onaylanan formlara yönlendirilidiği sürece Akrepsel ihtiras sizin için çalışır. Seçtiğiniz alanda değişim gücü olmanıza yarayan bir yoğunluğunuz vardır. Odaklanmadığınız takdirde, duygularınız bastırılır, ve alınganlık beklenen bir tepkidir. Şifa verme, (fiziksel, duygusal veya finansal) kriz ve reformla ilgili meslekler uygundur. Bu dünyadaki yerinizin hakkınız olduğunu hissetmek sizin için yaşamsaldır. Bu izin olmadan, enerjilerinizin efektif olarak kanalize edilmesi imkansızdır. Dışardan soğukkanlı görünseniz de davranışlarınıza karşı kişilerin tepkisini ölçersiniz. Baskının yoğun olduğu zamanlarda büyük bir lider olabilirsiniz. Sizi harekete geçirecek meydan okumaları seçerek kendi baskınızı yaratabilirsiniz. Bu odak olmadan, küçük mevzular sizi başarısızlığa uğratabilir.

11. Ev: Bu sosyal ya da politik bir partizanın pozisyonu olabilir. Sadık arkadaş,tutkulu yoldaş veya devrimci olabilirsiniz. Güven, gösterişli sayılardan daha önemli olduğu için geniş bir arkadaş çevresine ihtiyacınız yoktur. Popülerliğin yolunuza çıkması ise sizin grup toplantılarına getirdiğiniz yoğunlukla ilgilidir. Sizin derdiniz insanları etkilemek değil, dönüştürmektir. Ana akıntıya dahil olamayan gruplardan etkilendiğinizi farkedebilirsiniz. Sizin işiniz statükoyu desteklemek değil, sorgulamaktır. Amaçlarınız yüzünden feci bir yenilgiye uğrayıp, daha sonra küllerinden doğma yeteneğine sahip olabilirsiniz. Sırtı duvara dayalı kişinin en kuvvetli kişi olması tipik bir Akrepsel durumdur. Her durumda, her şeyiyle yatırım yapanlara en büyük saygıyı duyarsınız. Geride kalan takım arkadaşları sizin eleştrilerinize maruz kalırlar.

12. Ev: Toplumun dışlanmışlarıyla kendini özdeşleştirme 12. Eve ait bir özelliktir. Akrep’in burada olduğu hallerde durum daha da belirginleşir. Feci durumlarda güçlü olmak ve bu şekilde güçsüzler için kuvvetli bir müttefik olmak olasıdır. Gücünüzü daha ümitsiz zamanlara saklayabilirsiniz. Gücünüzü açıkça göstermek zordur. Kendinizi güç sahibi birisi olarak görmek rahatsızlık hissetmenize neden olabilir. Tüm kartlar elinizde olsa bile kendinizi kaybedecek kişi gibi hissedebilirsiniz. Buradaki bir başka tema ise okült, şifa ve metafiziğe duyulan ilgi ve derin bir mistisizm olabilir. Gerçekle ilgili geleneksel fikirlere sahip olmaktan çok dünyalararasında rehberlik yapan birisi olabilrisiniz.


Çeviren: Hande Güler
Kullanıcı avatarı
akrepstyl
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 715
Yaş: 38
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 02:07

Okunmamış mesaj gönderen akrepstyl » Pzr 30 Eyl, 16:44

bilgi için teşekkürler şekerpare :)
Hayat Benim İstediğime Rol;İstediğime Yol Veririm

Kullanıcı avatarı
akrepakrep
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 698
Yaş: 47
Kayıt: Pzt 19 Mar, 18:19

Okunmamış mesaj gönderen akrepakrep » Pzr 30 Eyl, 17:21

kesinlikle süper bir paylaşım - teşekkürler
KARDA İZLER BIRAKIYORUM...

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Pzr 30 Eyl, 21:53

akrep-evlerde-t8792.html

Bu linkte ben akrep evlerde konusunu paylaşmıştım
Astrolojide evler konusunda sadece evlerdeki yorumlamaları yazmıştım açıklama kısmı yoktu bu iki mesajı birleştirmenin uygun olacagını düşünüyorum.
EffEndY ilgilenebilirmisin..
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 30 Eyl, 22:32

Eğer Akrepseniz, bu yazıyı her okuduğunuzda copcoşkun bir duygu seline kapılmamanız olanaksızdır. Her okuyuşumda dünyayla olan bağlantım kopar zater. Hele şu satırlar yazının içinde de geçtiği üzere Akrebi eriyip bitirecek cinstendir.
cinsel ve ölümdür, yaşam dansında birbirine sımsıkı sarılmış sevgililerdir, ana rahmine düşmeye neden olan birleşmenin ihtirasıdır, bebekleri getiren birleşmelerin (birbirinin içinde erimelerin) dürtüsüdür, tıpla, teknolojiyle ve elektrik ışığıyla tanınmaz hale getirilen doğal ritimlerdir.
Tüm bunların da yanında bir Akrebin alacağı en temel hayat dersleri de bu makalenin içine bu derece incelikle sığdırılabilmiştir. Çok önemli ifadeler barındırıyor içinde. Şahsen kendi adıma her gün okunmasını bile tavsiye edebilirim. Çünkü tek okuyuşta yazı tüm derinliğiyle kavranamıyor. İlk okuyuşum sanırım bir 3 saatimi almıştı.

İşte tüm bu nedenlerle konuyu silmeyi ya da birleştirmeyi düşünmüyorum. Hem orada hem de burada duruversin. Aslında aylar öncesinde Venüs bu konuyu açmasaydı, çok daha farklı planlarım vardı bunun hakkında, ancak Venüs biraz erken davranıp netten bulmuş bu makaleyi.

Umarım kızmazsın Venüsçüm.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Pzr 30 Eyl, 22:37

Yok neden kızayım senin inisiyatifinde olan bir durum elbette istedigin gibi davranabilirsin..
(:
Planını bozduğum için ben özür dilerim (:
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Genel Özellikleri” sayfasına dön