Yükselen Koç Burcu Fiziksel ve Karakteristik Özellikleri

Yükselen Koç Burcu Fiziksel ve Karakteristik Özellikleri, yükselen koç özellikleri, yükselen koç fiziki özellikleri, yükselen koç erkeği fiziki özellikleri, yükselen koç kadını fiziki özellikleri, yükselen koç bayanı fiziki özellikleri

Yükselen Burcunuz ve Size Kazandırdığı Kişisel Özellikler
emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cmt 03 May, 02:06

Resim

merhaba,arkadaşlarım yükselen burçları ilave etmişler olmayanlarıda benim yaptığım çalışmalardan ben ilave etmek paylaşmak istedim...
bir kısmını aşağıda belirttiğim kaynak kitabın orjinalinden Türkçeye çevirerek yaptım bir kaç burcuda salt kendi analizlerime, gözlemlerime dayanarak hazırladım...

Yükselen Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu mitolojik olarak, aries ile sembol edilmiştir. Doğuştan gelen liderlik özelliğine sahiptir,ve sözünü geçirmek ister. Fiziksel özellik olarak,koyunumsu dışarı çıkık, ucu sivri bir burun ve geniş bir alına sahiptir, sivri bir çeneve bir çoğu üçgen biçiminde olan bir yüze sahiptir.
Bu tür özellikler onların yükselen işaretleridir. Hafif kahverengi, kızıl tonda saçlar onların karakteristik koç özelliğidir. Vücutları,incecik,iyi biçimlendirilmiş; ilk dekantta ise yükselen derecesi, gövde kısalır, yükselenin sonlarına doğru ise işaret koyu bir ten rengi verir.

Yükselen burcun içindeki planetler (gezegen) görünümü biraz değiştirebilir ancak, analiz edecek öğrencinin yükselen içinde bulunan gezegenlerin karakteri ve yapısı hakkında bilgiye sahip olup iyi tanımlamalıdır işaretleri.

Yükselen Koç Burcu Fiziksel Özellikleri ve Etki Eden Gezegenler

Yükselen Koç burcuna yerleşen gezegenler;

# Güneş ve Ay kırmızıya meyilli bir yüz ve ten rengi verir,gösterişcidirler.

# Ay ve Satürn daha solgun sarıya yakın bir yüz ve karanlık bir görünüm,

# Jüpiter ve Venüs gövdeye irilik ve şişmanlık verir.

# Satürn kısaltır,

# Uranüs ve Merkür boyu uzatır.

Ama bir gezegen kendi yönettiği burcun içinde yer alırsa özellikleri yükselir belirginleşir. Mars'ın Yükselen Koç'ta vereceği hal, ateş gibi kırmızı renkteki saç ve ciltte yüz bölgesinde çil ve cilt lekesi belirgindir. Güneş'in kendi burcunda Aslan'da yükselmesinden dolayı sarı lepiska tarzı saçlar ve kırmızıya yakın bir yüz rengi vermesi gibi,ama Satürn nerde olursa o boyu kısaltır ve koyu saçlar verir.

Yükselen Koç Burcu insanları, yiğit, kendine güvenen, atılgan ve tahrik edicidir. Düşüncesizce davranırlar tepkiseldirler; onların amaçları yol göstermek lider olmaktır, takip edilen olmayı isterler takip etmekten ve arkada kalmaktan hoşlanmazlar. Her zaman ilk adımı atmak ön ayak olmak konusunda hazırdırlar ve yeteneklidirler. Onlar yapmış olduğu işlerde çoğu zaman inat ve ciddiyetle uğraşarak bir çok engeli aşıp projelerini sonuca götürürler...

Orjinal Kaynak Kitap: THE MESSAGE OF THE STARS-Max-Augusto Foos HEINDEL

Çeviren: Emekli

Misafir_Akrep

Re: Yükselen Koç Burcu Fiziksel ve Karakteristik Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzr 04 May, 00:00

Burada "Yükselen Koç üzerine düşen gezegenler.." derken sanırım biraz eksik bir deyim olmuş.. Çünkü söz konusu görüntüyü etkileyen durumlar 1. eve düşen gezegenler ile açıklanabilir.. Yükselen Koç üzerine düşen gezegenler durumu Koç burcu sadece 1. evdeyken açıklanabilecek bir durumdur..

emekli

Re: Yükselen Koç Burcu Fiziksel ve Karakteristik Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 04 May, 00:32

yalnızefe yazdı:Burada "Yükselen Koç üzerine düşen gezegenler.." derken sanırım biraz eksik bir deyim olmuş.. Çünkü söz konusu görüntüyü etkileyen durumlar 1. eve düşen gezegenler ile açıklanabilir.. Yükselen Koç üzerine düşen gezegenler durumu Koç burcu sadece 1. evdeyken açıklanabilecek bir durumdur..
merhaba sevgili efe,
sanırım detayı kaçırdınız,olabilir,ilk önce bir üstündeki paragrafta,yükselen burca düşen planetlerin görünümü etkilediğini belirttim,ardından alt paragrafta yükselen koç burcuna yerleşen planetler dedim(yükselen burç 1.ev demektir,ve konu başlığı yükselen x burç dur)bunu zaten ilgili olan arkadaşlar anlar...

yükselen koç burcu üzerine düşen gezegenler durumunu zaten koç burcu yükselendir ve yüselen koç'a düşen gezegenler ile açıkladım...

şimdi bunu birebir ilgili kaynağı belirttiğim kitapdan çeviri yapmıştım...

bilmiyorum sorunuza cevap oldu mu?anlatabildim mi?eğer tatmin edici cevap değilse belirtirseniz anlamadığınzı noktayı yada yanlış olan noktayı ben düzelteyim...

teşekkürler

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzr 04 May, 18:40

Örnek vereyim o halde;
Uranüs 1. evde fakat kişinin yükselen burcu İkizler olsun..
Uranüs için yukarıda vermiş olduğunuz fiziksel görüntü yorumu burada da geçerli olacaktır. Öyle değil mi? Yoksa farklı mı olacaktır?

Ayrıca yukarıda yükselen Koç burcuna yerleşen gezegenler Koç burcuna değil de 1. eve yerleşseler aynı etkiyi göstermezler mi?

Kısacası ikimizde biliyoruz ki yükselen burç yani (Asc) yalnızca birinci evde bulunur. Dolayısıyla gezegenler yükselen burcuna değil 1. eve düşerler deyimi daha doğru olacaktır. Bir çok astrolog bunu aynı şeymiş gibi anlatır fakat ayrıntı gözden kaçar.. Ama bazı durumlarda 1. eve düşen gezegen ile birinci eve düşen burç aynı olur işte o zaman diyebiliriz ki yükselen burç şu gezegendedir ..
Bu karışıklığı yaşamamak için "yükselen burca düşen gezegenler.." deyimi yerine 1. eve düşen gezegenler deyimini kullanmak daha isabetli olacaktır.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 04 May, 18:49

sevgili efe aslında aynı dili konuşuyor aynı şeyleri düşünüyor fakat iş yazım alanına geldiğinde aynı şeyler olamsına ve aynı kapıya çıkmasına rağmen bir yerde tıkanıyor...

yükselen burç 1.evde bulunur diye bir deyim nasıl yani?yükselen burç bir planet mi ki yada sanal bir nokta mı ki,1 evde bulunur diyebilelim,yükselen burç 1.ev alanıdır bunu astrolojiyle uzaktan yakından ilgilenen herkes bilir zaten...

gelelim diğer konuya,önce yükselen burç ikizler deriz (asc yada 1.ev),ardından kişeye ikizlerin kattığı özellikleri sıralarız,bu fiziksel yapı,karakterist özellik,sağlık durumu vs...ve ardından diyelim ki satürn 1.ev çizgisine yada 12.ev çizgisinden 2 orb la kavuşum yapmış olsun,kişinin görüntüsü etkilenir,yükselen ikizler konuşma yeteneği,yazma yeteneği verirken,ve el kol gibi kemikli bölgeleri uzatırken,satürn gibi kısaltan daraltan sınırlayan bir gezegen,yükselen ikizlerin fiziki yapısından yz çok uzun bir gövde kısa bacak,yada uzun bacaklar kısacık bariz bir gövde verebilir,aynı zamanda kişide kekemelik,olabilir kişi çok geç konuşabilir,ve ilk öğrenim yıllarında tutukluk yaşayabilir gibi...

yani 1.ev yada diğer adıyla yükselen burcumuzda bulunan planatler başlangıç çizgisine ne kadar yakın ise o denli fiziki görüntüyü etkiler,ve uzaklaştıkca ise fiziksel görünümden ziyade karaktere ağırlık verirler...

örneğin ben,yükselen başak burcunun 2.dekantında dünyaya geldim,öz burcum balık,ay 12.evimde ve yükslen yada 1.evime 2 orb ile kavuşumda,fiziksel olarak ay dan etkilendiğim bir gerçek,pluto ise terazi burcunda ve benim yükselen burcum yada 1.evimin son dekantlarında,karakter olarak plutonyenim,pluto nun pek çok özelliğini barındırıyorum karakterimde ve etkilerinide yaşıyorum...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzr 04 May, 18:59

2. paragrafında çok iyi tanımlamışsın. Yükselen burcu tarif eden şey sanal bir noktadır. Yani aslında 1. evden hiç çıkmaz. 1. eve hangi burç düşerse işte biz ona yükselen burcu diyoruz. Fakat gezegenler 1. eve düşen burcun üstüne aynı zamanda düşmek zorunda değiller. Örneğim benim yükselenim Koç(21"12'), Ay burcum Boğa(15"30') ve Ay 1. evde..
En yukarıda bahsettiğine göre Ay bana sarıya yakın ve karanlık bir yüz görünümü verir. Aynı şekilde yükselen ve ay burcum Koç olsa idi zaten iki ifade de 1. evde açıklanabilecekti. Benim ayırdına varmanı istediğim şey de bu oldu zaten.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 04 May, 19:35

sanırım yükselen burç yada 1.ev yada asc ye düşen gezegen deyince siz takıldınız,elbette zodyakta 8 adet planet 2 adet üneş ve ay ki bunlar planet değil ışık olarak lanse edilrir toplamda 10 planet söz sahibidir,zodyakta 12 burç vardır ve elbette her burca gezegen düşmesi imkansızdır ,tanımlamayı yaparken yükselen burcun verdiği özellik anlatılmış olup ola ki,herhangi bir planet yükselen burçta yerleşirse fiziksel ve karakteristik olarak kattığı özellik anlatılmıştır....

inan bu açıklamayıda yaptım fakat takıldığınız yer neresi hala çöznmüş değilim,aynı dili konuşuyoruz ama:(

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzt 05 May, 17:31

Bakın bana bir şey anlatmanıza gerek yok. Ben 3 yıldır bu işin içindeyim zaten.
Bir çok horoskop yorumu yaptım.. Portalda da bu örnekleri görebilirsiniz..
Ama yükselen burcun üzerine bir gezegen düşmez. Size bunun örneğini kendi gezegen ve ev konumlarımdan örnek vererek anlattım. Ay birinci evde ama Ay Boğa burcunda.. Yükselen burcu Koçun üzerine ay düşemez.1. eve ay düşer. Böyle bir tanım yanlıştır. Sizden o kısmı şöyle düzeltmenizi talep ediyorum.
"Yükselen Koç burcunda iken 1. eve düşen gezegenlerin fiziğe etkileri şunlardır:
Güneş ve Ay kırmızıya meyilli............"

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 05 May, 20:03

peki sevgili efe nasıl isterseniz,lakin aynı kapıya çıkmaktayız,o benim çevirimdi ve orada yazanı naklettim,daha fazla uzatmayacağım,yükselen burca horoskopda denk gelen gezegen yada düşen gezegen her ne ise...
1.evde yer alan,düşen,gelen,gezegen her ne ise...

sevgilerimle efe'ciğim
En son emekli tarafından Sal 06 May, 13:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Sal 06 May, 05:08

1. evde planet yoksa sadece burc varsa nasıl yorumlanabılınır arkadaşlar
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Sal 06 May, 14:03

yükselen burcunuza herhangi bir planet düşmemişse ki düşmeyede bilir yukarıda açıklamıştım,1.ev alanına dahil olan konularda önce yükselen burcunuzun karakterini öğrenmelisiniz,ardından yükselen burcunuzun (1.ev)yönetici planeti hangi evde ve burçta ise onları inceleyecksiniz,ve sonrasında,yükselen burç yani 1.ev çi,zgisine açı yapan planetleri inceleyeceksiniz,ve son olarak 12.ev çizgisinin sonunda 1.ev çizgisine 2 prb ile yakın olan kavuşumda olan planetin karakterini inceleyeceksiniz...