akreplerde acıma hissi?

En Acımasız, En Gaddar, En Vahşi, En Hissiz, En Duygusuz... En, En, En, Ya hep Ya Hiç. Ya En Duygulu Ya da En Duygusuz. Ortası Yok mu?
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

akreplerde acıma hissi?

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 06 Kas, 18:46

Akrepler! acıdı mı tam acırım, acımadı mı hiç acımam diyenlerdenmisiniz, akreplerde bunun ölçüsü abartılımıdır? siz kendinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? akrep olmayanların bu konuda akreplere bakışı nasıldır?

bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzt 06 Kas, 19:18

Bazen kendime çok şaşıyorum..İnanamazsınız ama hiç olmadık bi konuda merhamet edebilirken; birinin affedilmeyi hakettiği bir anda acımasız olabiliyorum..Uç noktalarda gidip gelmemiz bizim acıma duygumuza da etki etmiş olmalı diyorum..

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Sal 07 Kas, 23:33

Bu konuda yalnızefe' ye tamamen katılıyorum.
Bazen hiç affedilmeyecek bir durumda aşırı merhametli olurken.
O kadarda abartılmayacak bir konuda ise çok merhametsiz olabiliyorum.
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1. Asra andolsun;
2. Gerçekten insan, ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (ASR SURESİ)

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Sal 07 Kas, 23:43

desenize akrepler acıma konusunuda yüzüne gözüne bulaştırıyor: ) eh akrebiz fark burda...
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
ilkim

Okunmamış mesaj gönderen ilkim » Cmt 20 Oca, 11:42

bende uzun zamandır duşunup tartıyorum kendımı..şu soz çok doğru akrepler için (ıyısı çok ıyı kotusu çok kotu)akrepler gerçekten merhametlı ınsanlar ama kesınlıkle duşmanı olmıcaksın çünku ofkesıde ınanılmaz urkutucu kendımden bılıyorum..evet acıma hıssıyatım hıç umulmayacak konudalarda gozumu karartıyor taş kalplı oluyorum bıanda..düşünüyorum bırazdaha yufka olayım dıye ama yapamıyorum elımden gelmıyo sanırım bu benım yapım yada akreplerın dogası değiştirmenın mumkunatı yok..

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 20 Oca, 13:48

Evet, doğrudur. Akrebin acıma hisleri hiç de önceden kestirilebilecek bir halde değildir. Ve bu acımasızlık, içindeki bu acı kuvvet derin ihtiraslarından kaynaklanır. Ancak bu acımasızlık hissi esasen akrebe intikam için değil de hem kendini hem de insanları iyileştirmesi için verilmiştir. "Akrebin kuyruğundaki sıvının bazı hastalıklara şifa olması gibi, Akrep karakterinin de iyileştirici vasfı vardır. Gerek manyetik ve metafizik(bio-enerji veya hasta okuma gibi) iyileştirmede gerek tıbbi iyileştirmede Akrep karakterinin müdahele ruhunun yararları vardır. Akrep ölüme karşı bile teslimiyetçi olamayan, aktif ve baskın bir ruha sahip olduğu için, hastalığa sebep olan şeye bütün kararlılığı ile müdahele eder. Bu bazen çok acıtıcı olacağı bilinen bir çıbanı deşme veya başka bir cerrahi operasyon da olabilir. Akrep kalıcı iyileştirmeler için geçici acıları göze alabilir ve bu konuda ne hastasına ne de kendine acımaz." (Hatice Kübra Ergin)
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

KEDİ

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Cmt 20 Oca, 14:40

ben insanlara acıdıgımdan dolayı yardım etmem birgün aynı durumda bende olabilirim düşüncesiyle yardıma koşarım acımak bumu oluyor bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
SScorpiOO
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen SScorpiOO » Prş 15 Mar, 20:49

valla eger insanın yuzunde gercekten masumiyet varsa acıyabilirim ama birisi arkamdan is cevirmisse imkansız kesinlikle acımam yok ederim....ben akrebim:)

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Prş 15 Mar, 21:14

acımasız akrepler: )

Kullanıcı avatarı
alperen61

Okunmamış mesaj gönderen alperen61 » Cum 16 Mar, 18:37

Acımak.... Çoğu insanın kestiremediği, sınırlarını bilmediği bir olgu. Bana göre kendi dışınızdaki herhangi bir insana yada canlıya kendiniz kadar acımazsınız. Düşünsene elinize bir diken batsa karşınızdaki bunun acısını duyabilirmi... ? Akrep olduğum içinmidir bilmiyorum Canımdan bir parçam değilse acıyacağım kimse acımam hele hele kendi tespitlerime göre hata yapmış birinin düştüğü duruma hiç acımam... Unutmayın Akrepler acımadıkları gibi kimsenin onlara acımasınıda istemez. Tutsak yaşamaktansa Özgür ölmeyi tercih eder Akrepler... Saygılarımla...
Dibi Bucağı Yoktur Bu Bakışlarımın; Eğer Korkuyorsan, Bakma Gözlerime. Çünkü Onların İçinde Gizlidir, Sevdalanan Yanlarım... Seni Sevebileceğim Kadar Bana Yakınsan Eğer, Beni Yalnız Bırakabilecek Kadarda Uzak Olmalısın...

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Cum 16 Mar, 18:42

Acımasız, gaddar, zalim AKREPLER zalim.

Tamam kızmayın ŞAKA ŞAKA. : )))
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1. Asra andolsun;
2. Gerçekten insan, ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (ASR SURESİ)

Kullanıcı avatarı
serqet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen serqet » Cum 16 Mar, 20:54

acımak mı o da nesi:P
avuçlarımda aynalar...

Kullanıcı avatarı
@krep

Okunmamış mesaj gönderen @krep » Çrş 11 Nis, 14:20

onurxt, Raistlin de akrep burcu gibi. Özellikle acımasızlığındaki uç noktalarıyla ve diğer bir çok özelliğiyle.

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Çrş 11 Nis, 15:57

ACIMAK insanın doğasında vardır.ben bir akrep olarak insana ve canlıya saygı duyarım duyduğum içinde acıma duygum ağır olur.

acıma hissi çok farklı kişiye özel acıma duygusu olamaz.

en kaddar en cani kişi olsada hatasını öğrenip pişmanlık içinde olsun o kişiyede acırım.

ne acıki insan kendine nasılda yenik.

kişinin ruh hali çok önemli o an için acır yada acımaz ama kişinin yaratılışında acıma hissi var olmuş ve var o yüzden o anki ruh haliniz acımassada zamanla acıyacaktır..

kişi katil olsada insan öldürsede acıma hissi başkalarına olmassada ayle fertlerine mutlaka olur.

acıma hissini tek taraflı düşünmemek lağzım acımak kişinin yapısını gösterir.

aslında konu okadar açıklamalıki yaz yaz bitmez kısada olsa ufaktan açıklama yaptım faydam olduysa ne mutlu bana.

huysuz
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
OceansKing
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen OceansKing » Çrş 11 Nis, 16:01

nedense ben herkese acıyorum bana kötülük yapana bile

çok mu duygusalım dersiniz?
insanlar yaşadıkça ihtiyarladıklarını sanırlar, halbuki yaşamadıkça ihtiyarlarlar.

“Akrep Burcunda Acımasızlık, Hissizlik” sayfasına dön