yanlız olmak...

Yalnızlık Neye, Kime Göre Normal veya Anormaldir. Gereklilik mi? İhtiyaç mı? Seçim mi? Yalnızlık Bizi Anormal Yapar mı?
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

yanlız olmak...

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Sal 18 Eki, 01:29

yanlızlık mı? o kadarda kötü bişey değil, hatta çok güzel. çünkü insan kendini kendisine ait görür ve kendisini başkalarıyla paylaşmak zorunda kalmaz. mesela ben yanlız yaşarım, evimde kafama göre hareket eder, kafama göre düzen kurarım, çünkü kendi dünyamı kendim yaratmışımdır ve bana aittir, biri gelip işime çomak sokarsa çılgına dönerim. ama bu demek değildir ki dünyadan koptuğum, dünyayı yinede yaşarım, gezerim, arkadaşlarla eğlenirim ama bir yere kadar,sonra kendime ait olurum. dolabımdaki kolayı bir tek ben içerim, bilgisayarımla bir tek ben oynarım, salona veya eşya dolabıma bir tek ben eşya koyarım.
aslında bazen yanlızlık acı vermiyor değil, ama kalabalığa katlanamıyorum, esir gibi hissediyorum o zaman kendimi. sanki tüm düzenim bozuluyor, tüm kendime ait olan şeyler paylaşılıyor gibi geliyor bana. evime gelen arkadaşların ayağımın altında gezinmesini istemem, ne gerekliyse fazlasıyla ikram ederim. yanlızlık biz insanın özünde olan birşey, her insan yanlızdır, kimi bunu farketmez. toplum düzeninde yanlız olmak kötü birşeymiş gibi gösteriliyor, özellikle eski nesil kalabalık ailelerde yaşadığı için bunu pek anlayamazlar. benim/sizin bu yanlızlık sevgisini anormal olarak algılarlar. bu hislerimi o insanlara anlatsam anlayabilecekler mi? sanmıyorum. bizi bu dünyanın,bu toplumun klişeleşmiş kurallarına mahkum etmek istiyorlar. sizi bilmem ama bana ağır gelir bu yaptırımlar. hayat bizim, kendi kurallarımızı yaşamak varken neden toplumun kurallarına uyalım ki.
gece_akrebi

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Sal 18 Eki, 18:32

Paylaşımın için teşekkürler gece_akrebi.
Toplum Psikolojisinin etkisinde yaşayanlar çevrelerindeki herkesin de kendileri gibi olmalarını hissederler. Çıkıntıları ve kendilerine uymayanları sevmezler. Hepimiz bununla ilgili bir çok olay yaşamışızdır. Bir çok yerde bu "Yalnızlık" anlaşılmazı gözümüze sokulmak istenmiştir. Biz kendi kendimize yeten ender insanlarız. Yalnızlığımızı bir üstünlük vasfı olarak ta görmüyoruz. Biz sadece buyuz ve bunu yaşıyoruz. Bir gün bunu herkes anlayacak ve kabul edecektir.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
cat3
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen cat3 » Sal 25 Eki, 20:09

bnnn istemiom hic yalnz olmmkkk
ama hep yalnzz hissediom aslindaaa bi sürü dostmm war
herkes bni cok sefio
bi sewglmm warrrr
ama yalnzz hissediomm
ba$a dönebilir miyiz ?
Direc-T//aLex (L)(L)(L)

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Sal 25 Eki, 20:29

herkesin seni sevmesi kadar güzel bir şey yokdur güzelim :)
ama sevgilin olduğunu söylemen için çok erken değilmi, bence orada yanlış yapıyorsun. Ailene-dostlarına sarılman, derslerine çalışman gerekmiyormu :)
AKREP56

Kullanıcı avatarı
cat3
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen cat3 » Sal 25 Eki, 20:35

a-aaaaaaa...... :!:
ba$a dönebilir miyiz ?
Direc-T//aLex (L)(L)(L)

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 01 Kas, 11:20

Akrep56 şimdi 3 yaşında başlıyor aşklar :)

ancestore

Okunmamış mesaj gönderen ancestore » Sal 01 Kas, 14:07

sanırım aynı duyguları bende yaşıyorum şu an. aslında birsürü dostum var ama yanlız olmak istiyorum aslında benim ruhumdam bir sevgili istiyorum sonsuza dek hiç bırakmıyacağım bir sevgili ben yeniyim ama sizin yanınızda kendimi yabancı hissetmiyorum saolun arkadaşlar :arrow:

Kullanıcı avatarı
digdem

Okunmamış mesaj gönderen digdem » Sal 01 Kas, 14:17

ya arkadaşlar bence bazen yalnızlıkta çok iyi oluyor . bilmem belkide akrepliğimin verdiği bir hoşnutluktur :(

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Sal 01 Kas, 14:18

ancestore hoş geldin aramıza :)
ama burada senin istediğin şeyi yapma şansımız yok, insanlara sevgili üretemiyoruz ne yazıkki.
AKREP56

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Çrş 02 Kas, 11:20

Bu yalnızlık duygusu hep var. Ama kalabalık akarken oluşan yalnızlık duygusu mükemmel bir şey.. hele o sırada sevgilinizle el ele yürüyorsanız tamda kalabalığın içinden geçiyorsanız o daha mükemmel bi duygu.. Çünkü aynı anda yalnızlık ve çokluk duygusu hepsi bir anda yaşanıyor.. Sevgili değilde sevgi üretiyoruz:)

Kullanıcı avatarı
zagor

Okunmamış mesaj gönderen zagor » Pzt 21 Kas, 20:09

seni destekliyorum ben evde yanlızken rahatım anam komşuda ablam okulda arkadaşında vs.odamdaki radyoya koyarım bi titanic yda pop bana yeter.SENİ BU KONUDA DESTEKLİYORUM TEBRİKLER ABİ SÜPER OLMUŞYA
AŞK ADAMA KOYAR ELİNİ KANA BOYAR

shawlin

Okunmamış mesaj gönderen shawlin » Cum 21 Nis, 10:30

yalnızlık Allah'a mahsustur.

ama öyle bir zamandayız ki iki kişi bir araya gelince biri diğerinin kuyusunu kazmaya çalışıyor. insan ister istemez yalnızlığa yöneliyor :!:

Kullanıcı avatarı
huysuzakrep
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuzakrep » Cum 21 Nis, 18:15

hem kendisini sevdiren hem ürküten bir duygudur yalnızlık..sevdirir de delirtir de..hem bu kadar nefret ettiğim hem de böylesine sevdiğimdir yalnızlığım....
GÜVEN,AYRILIP GİTTİĞİ RUHA ASLA GERİ DÖNMEZ...

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzr 23 Nis, 01:05

hem bu kadar nefret ettiğim hem de böylesine sevdiğimdir yalnızlığım....
o zaman sevmeye-nefret etmeye devam...
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

omergul

Okunmamış mesaj gönderen omergul » Pzr 18 Haz, 22:39

Ara sıra kendinizi elleriniz cebinizde yol ortasında hem yürüyüp hem düşünürken buluyorsanız. Gecenin karanlığında evinizin balkonunda tek başınıza oturup düşünmeye bayılıyorsanız.Birilerinin sizin işinize burnunu sokmasına sinir oluyorsanız.Gece olduğunda yatağınıza uzanıp uzun uzun düşünmeye hasta oluyorsanız.Yalnızlık en iyi dostunuzsa.
Siz AKREP 'siniz...

:D