Vedik Astroloji'sinde Çekim Yasası..(SIR)

Vedic Astrolojisi
Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Vedik Astroloji'sinde Çekim Yasası..(SIR)

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 04 Ağu, 16:26

Resim

Vedik Astrolojisine göre “Çekim Yasası”-Sır, Nerede?

Geçenlerde Nil Gün’ün Cine 5 te yayınlanan “ÇekimYasası” programına katıldım. Orada beni izleyenler birkaç kaçamak cümle arasında kadere inandığımı farketmişlerdir. Ama çekim yasasına da inanıyorum. Belki izleyenler arasında “peki bu nasıl bir şey?” diye düşünenleriniz olmuştur...

Son günlerde, gerek Nil Gün’ün Çekim Yasası gerekse diğer The Secret veya Sır kitabını okuyan tüm arkadaşlar çekim yasasını hemen uygulamaya koyuldular. “Hımmmmm, gerçekten çalışıyor!!!!” Herkes birbirine telefonlar ediyor, isteklerinin yerine geldiğini söylüyordu. Tüm plajlarda ya herkesin elinde ya da plaj çantalarının içinden görünen hafifçe yana yatmış The Secret... Ama o da ne?.. Hay Allah! Olacak şey değil.. Zamanla bazı şeyler ters gidiyor.Bazıları ise sırrı hayata geçirmeyi hiç beceremiyor. Hafif bunalım var. Biraz güven eksikliği.. “Aaaaaaaa! Sen yapamıyorsun şekerim. Yürekten dile...”

“Ne ekersen onu biçersin” Jyotish-Vedik Astrolojisi bu yasa üzerine kurulmuştur. Aslında “Çekim Yasası”nın sırrı, düşüncelerin zihne ekilmesi, yüksek titreşim hallerinde mutlulukla canlandırma yapılması ve sonuç olarak düşüncelerin somutlaşmasıdır. Yani “Ne ekersen onu biçersin”dir.

Peki “Çekim Yasası”-Sır bilgisiyle neyi, ne kadar hayatımıza çekebiliriz? Zaten kaderde yazılı çizili olanları mı yoksa artık Sır ‘rı bildiğimize göre yeni ektiklerimizi mi hemen biçiyoruz? İşte yine “Tavuk mu Yumurtadan, Yumurta mı Tavuktan çıkıyor”? Devamlı kafa yorduğum soru, özgür irade mi? kader mi???

Çekim Yasasına göre kişi tamamiyle özgürdür.

İşte burada, bana göre gökyüzünün konumu, transitler, progressler, dashalar, tithiler, Ay’ın Güneş’in yogaları ve daha an’ın kalitesini belirleyen sayısız ögeler..... veeeeee tabiii kişinin Astrolojik doğum haritası ve türevsel haritaları çok şey söylemekte....”Yukarıda ne varsa, aşağıda o vardır”.

Bence “Çekim Yasası”nın bilgisini kişiler uyguladığı halde çalışmıyorsa kendi haritalarına ve an’a göre gökyüzünün olumlu zamanlarını beklemeleri gerekecek!!!

Şimdi Dirah Akademi’nin e-posta ile verdiğim Vedik Astroloji kursunun ders notlarının arasında yer alan Astrolojinin geçerliliği hakkında, Sri Yukteswar’ın, müridi Yogananda Parahamsa’nın sorusuna, bu konuda verdiği cevabın bir bölümüne bir kez daha göz atalım :

Yaradılışın bütün bölümleri birbirine bağlıdır ve aralarında bir etkileşim vardır. Evrenin dengeli ritmi karşılıklı ilişkilerden kaynaklanır. Kişi bir insan olarak iki kuvvet grubuyla savaşmalıdır. Birincisi, kendi benliği içinde, toprak, ateş, su, hava ve esirik elemanların birbirine karışmasından oluşan kargaşalar; ikincisi, doğanın, ayrıştırıp dağıtıcı dış güçleridir. İnsan, ölümlülüğü ile mücadele ettiği sürece, göğün ve dünyanın sayısız dönüşümlerinden etkilenmektedir.

Astroloji, insanın, gezegensel uyarılara verdiği tepkinin incelenmesidir. Yıldızlar, bilinçli bir iyilikseverliğe veya düşmanlığa sahip değildir; onlar sadece pozitif ve negatif ışınlar yayar. Bunlar tek başlarına insanlığa olumlu ve olumsuz olamaz ancak her insanın geçmişte harekete geçirdiği sebep-sonuç dengelerinin kurulup iyi işlev görmesi için, kanunlara uygun bir kanal sunar.

Bir çocuk, göğe ait ışınların, onun kişisel karmasıyla matematiksel bir uyum içinde olduğu günde ve saatte doğarsa horoskopu, değiştirilemeyen geçmişini ve bunun gelecekteki muhtemel sonuçlarını ortaya koyan ve bu nedenle mücadele etmeyi gerektiren bir portre sunar. Fakat doğuma ait harita ancak sezgisel bilgisi olan insanlar tarafından doğru bir şekilde yorumlanabilir ve bu tür insanlar da oldukça azdır

.

Doğum anında, gökyüzünde çarpıcı ve süslü bir şekilde belirtilen mesaj kaderi – geçmişteki iyi veya kötü hareketlerin neticelerini – vurgulamak için değil, insanda kendi evrensel esaretinden kurtulma iradesini uyandırmak içindir. İnsan, yapmış olduklarını geri alabilir. Şu anda hayatında hüküm sürmekte olan etkilerin sebeplerini, geçmişte herhangi bir şekilde harekete geçiren, yine kişinin kendisinden başkası değildir. İnsan her türlü sınırlamanın üstesinden gelebilir çünkü ilk başta, bu sınırlamaları, kendi hareketleriyle, bizzat kendi yaratmıştır ve ikinci olarak da gezegensel baskılardan etkilenmeyen ruhsal kaynaklara sahiptir.

Astroloji’ye karşı hissedilen batıl nitelikli korku, insanı, bir köle gibi, mekanik yönlendirilmeye bağlı bir robot yapar. Bilge insan yaradılışa karşı olan sadakatini, Yaradan’a sadakate dönüştürerek, gezegenlerini yani geçmişini yener. Ruh’la bir olduğunu idrak ettikçe, madde tarafından hükmedilişi giderek azalır. Ruh her zaman özgürdür; ölümsüzdür çünkü doğmamıştır. Yıldızlar tarafından idare edilemez.

İnsan bir ruh olarak, bedene sahiptir. Özdeşlik duygusunu doğru olarak oturtabildiğinde, tüm zorlayıcı modelleri geride bırakır. Aklı karışmış bir şekilde, ruhsal unutkanlığın sıradan konumunda kaldığı sürece, etrafındaki yasaların süptil engellerine takılacaktır.

Tanrı, Düzen’dir; kendini odaklayabilen kişinin yaptığı hiçbir şey kusurlu olmayacaktır. Eylemleri, astrolojik yasaya doğallık ve doğrulukla uyacak bir zamanlamaya sahip olacaktır.”

Kişi özgür olabilmek için haritasındaki yazgının üstüne çıkabilmelidir. Ancak o zaman zaten olacak olan mı oluyor yoksa gerçekten şimdi dilediklerimiz karmamızdan bağımsız olarak mı çalışıyor, sorusuna cevap verilebilir. İşte SIR!!!!!!!(alıntı)

"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Vedik Astroloji'sinde Çekim Yasası..(SIR)

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 04 Ağu, 16:32

LOTUS'UN NOTU:Biliyorum hem bu notları hem de alıntı yazıları istememektesiniz sitede..Ama bu benim tarzım yani notlar..ve Astroloji'de alıntı yapılmalıdır..çünkü temel konular aynıdır..bir ilimdir astroloji..bilgi birikimidir..

alıntı yapılır temel konularda..sonra varsa eğer kendi düşüncemiz eklenir alıntı yaptığımız konularda..ve ben yukarıdaki yazıyı mantıklı buldum..ilahi adalete ve yaradılış yasalarına uygun tespitler yapılmış yukarıdaki yazıda..

ve bu yazıyı bugün bulmam güzel bir tesadüf oldu benim için..çünkü son aylarda yıldız haritamda kendimce farkettiğim olumsuzluklar beni çok üzmüştü..ve umutsuzluğa düşmemek için kendimle savaştaydım..en bariz özelliğim olan sonsuz umudumu yitirmek istemiyordum çünkü..
En son MAVİ LOTUS tarafından Sal 04 Ağu, 16:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Vedik Astroloji'sinde Çekim Yasası..(SIR)

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 04 Ağu, 16:43

not2:Bu yazı bana ümit oldu diyebilirim..ama şu da var..Bu yıl da pek iyi tohumlar ekemedim..yani gelecek yıl da acılar beni bekliyor olabilir..ama bu yıl daha başka türlü davranmam imkansızdı..içimden geleni yapmasaydım biriktirdiğim kırılmışlık duygusuyla değil kendimi düzeltmek gözümün önünü dahi göremezdim..bilmem anlatabildimmi?..