Merkür 3. Evde

merkür 3. evde, merkür birinci evde, merkür 3. evde nasıl etkiler, merkürüm 3. evde, merkür 3. evde neleri etkiler

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Merkür 3. Evde

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 20 Ara, 22:02

Resim

Merkür 3. Evde

Merkür 3. evde genel özellikleri ve etkileri.

Entellektüel, Becerikli, Hazırcevap, Zeki, Gözlemci, Hareketli ve İlgili

Entellektüel beceriler eğitim yoluyla gelir. Bu konumdan etki alanlar eğitime önem verirler ve becerilerini geliştirirler. Eğitim veya farklı konularda kısa mesafeli yolculuklar kişiye olumlu etki yapar. Hareketlilik getiren etkinlikleri sever. Hayatına hareket getirecek hemen herşeyi öğrenmeye çalışır. Bu çaba kişiyi araba, motor, spor ve dans gibi etkinliklere sürükleyebilir.

Aldığı etkiler, eğitim desteği ve birikimlerini iyi bir şekilde değerlendirmesi bu etki alanındaki insanları iyi bir yazar veya konuşmacı yapabilir. Değindikleri konular daha çok insanların yaşamlarını kolaylaştıracak ve geliştirecek pratik çözümlere dayalı olabilir. Edebiyat ilgi alanları arasındadır. Bununla birlikte merak ettiği herşeyi araştırıp öğrenmeye de çalışır. Öğrenme konusunda dar kalıpları yoktur. Yaşamı ve diğer insanların yaşamlarını geliştirecek ve güzelleştirecek hemen her konuda bilgi sahibi olma isteği vardır.

Merkür 3. evde olanlar sezgilerinden ziyade daha çok gözlem ve kesin bilgilere önem verirler. Aklı her zaman hislerinden önce gelir. Mantık kurallarını uygulamaya çalışır. Ancak Balık ve Yengeç Burçlarından etki alıyorsa kişide kararsız bir yapı ortaya çıkabilir. Bu durumda kişinin yapacağı seçimler ve atacağı adımlar hislerinin veya aklının ağır basmasına neden olabilir. Eğer bu durumun üzerine gitmez herşeyi akışına bırakacak olursa alacağı kararlarda netlik olmayabilir veya sürekli bir değişkenlik hali gözlenebilir.

İletişim konusunda becerilerini geliştirmeye açık bir konumdur. Bu durum iyi bir öğrenici ve iyi bir öğretici olmasına yardımcı olur. Düşüncelerini hem sözlü hem de yazılı olarak ifade etmede sıkıntı yaşamayacaktır.

Merkür 3. evde olan insanların hareketli yaşamı bireyselci değildir. Kendisi ile birlikte etrafındaki insanları da harekete geçirmeyi seven bir yapısı vardır. Aile bağları güçlüdür. Aile bireyleri ile bağlarını koparmamaya özen gösterir. Aile ile birliktelikten keyif alır. Sosyal ve çevre sorunları ile yakından ilgilidir. Bu sorunların çözümü için gerektiğinde çaba harcamak ister.

Konuşmaları zekasını yansıtır. Hemen herşeye verebilecek bir cevabı vardır. Sorunlara kısa sürede pratik çözümler üretmeye çalışır. Konuşmaları hızlıdır. Hızlı olmasının nedeni düşüncelerin zihninden çok hızlı akıp gidiyor olmasından kaynaklanır. Düşünceleri bir an önce aktarma çabası içerisine girer. Zaman zaman geveze biri haline dönüşebilir.

Merkür 3. Evde etkin olduğu için bu konumun etkisi altında bulunanlar kendilerini daha rahat hissederler. Karakteristik özellikleri arasında

* Kısa süreli seyahatler
* Aile bireyleri ve komşuları ile sıkı ilişkiler
* El beceleri güçlü
* Sivri dilli ve hazırcevap
* İçi ve dışı ile bir bütün
* Patavatsız, aklına geleni olduğu gibi söyleyen
* Pratik çözümler sunabilen
* İlgisini bir kişi ile sınırlı tutabilen
* Güçlü iletişim becerileri

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Zodyak gülü

Re: Merkür 3. Evde

Okunmamış mesaj gönderen Zodyak gülü » Pzt 08 Haz, 00:17

Benim merkür 3. Evde ama anlatılan tüm özellikler yok. Mesela birisi bir şey söylediğinde ona beni tatmin edecek bir cevap verebilmem için durup bir süre düşünmem gerekir. Kavramam ve cevap vermem hızlı değil. Bunun nedeni nedir

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 08 Haz, 12:40

Merkür İkizler ve Başak burcunun yöneticisidir. 3. evinizde bu burçlar, iletişim yönü güçlü burçlar veya destekleyici bir açı varsa bu konumunuz daha aktif olur. 3. evinizde durup düşünmenizi, söyleyeceklerinizin neden ve sonuçlarını hesap etmeniz gerektirecek bir burç olursa gene olumsuz etkilenebilir.

Ay burcunuz, Satürn konumu, güneş ve yükselen burcunuzla haritanızdaki açılarda etkilidir.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 08 Haz, 13:18

3.evimde stelıum var.merküri 3. evde.yukarıdaki özellikler hem var hem yok.akrebin dediği durumla ilgili olabilir.yay burcu oldugum halde patavatsız değilim mesela:)

son derece sivri bir dil kullanabilirim ama kalp kırmayı hiç sevmediğimden o kadar çok alttan alırım ki kişiliksizlik olarak algılanabilir.

ailesel sorunlarla mücadele ettim.resmen savaş verdim diyebilirim.üstelikte aile ilişkilerinde çok yetenekli olmama rağmen..
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com