10. Ev Yengeç

10. ev yengeçte, 10. ev yengeç burcunda, 10. ev yengeç, 10. evde yengeç, 10. ev kişinin toplumdaki yeri ve kariyer evi

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

10. Ev Yengeç

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 26 Ağu, 12:41

10. Evde Yengeç Burcu Etkileri - 10. Ev Kişinin Toplumdaki Yeri ve Kariyer Evi ve Yengeç Burcu
Resim

Kişinin Toplumdaki Yeri ve Kariyeri ile ilgili 10. Evde Yengeç Burcu Etkisi - 10. Evde Yengeç Burcu Etkileri

Toplumun dikkatini çekmeyi amaçlarsınız. Güvenliğini sağlamak için kuşandığınız kalkan genelde yanlış anlaşılmanıza neden olur. Mutluluklarınız geçici, acılarınız sabittir. Her an her şeyden pişman olabilirsiniz. Ebeveynlerinizle normal olmayan ilişkileriniz olabilir ya da bir anne-baba hem anneniz hatta babanız olma görevini yüklenmiş olabilir.

Aileniz yönünden kurulan bir işe girebilir ya da ebeveyninizle aynı işi yapıyor olabilirsiniz. Toplum içersinde ünlü olmayı hayal eder. Doktor, hemşire, ebe, anaokulu öğretmeni, psikolog, müzisyen, sanatla ilgili tarih alanları, oyuncu, şair, topluluk, aile ve insanlara hizmet edilen diğer alanlarla ilgilidir. Önce kendisine bir kariyer belirler ve bu kariyeri korumaya çalışır. Bu hususta dış etkilere açık değildir. Eğer değişim isterse bunun doğru zamanını ve uygun koşulların oluşmasını bekler.

Eğer şartlar beklediği yönde gelişmezse sorun başlar ve isteklerini elde etmek için içgüdüsel reaksiyonlar gösterebilir. Yine de, her ne kadar kariyerindeki olumsuz gidişat onu derinden etkilese de kendisini psikolojik bir iç tedavi sonrası, ilerisi için hazırlayacaktır, duygusal açıdan kuvvetlidir.

Hassasiyet ve etkileyicilik: Düşüncelerini, duygularını dışarıya yansıtarak insanları etkiler. İş çevresindeki insanları, içerisinde bulunduğu toplumu etkileyebilmesi, ona mesleğinde başarı sağlar.

Başkalarını gözetmek: Kendi hayatını planlayıp organize ettiği gibi, başkalarının etkinliklerini de yönetebilir. Başkalarını düşünür, korur ve gözetir. Başkalarını beslemeyi şuurlu bir biçimde yapmaz, bu doğasında vardır.

Ay’ın tesiriyle başkalarının neye gereksinimi olduğunu hisseder. Başkalarına yardım eder. Fiziksel olarak yardım etme dışında duygusal ve ruhsal olarak ta destek olmaya çalışır. Eğer Neptün MC ile açı içerisinde ise, başkalarına yardım etmek iş hayatındaki asıl gaye olabilir.

Tutumluluk: Meslek yaşamında bulunduğu noktaya gelene kadar edindiği tüm maddi, manevi hemen herşeyi korur. Bu birikim onun için çok kıymetlidir.

Yalınlık ve sadelik: Yaşamını sakin bir biçimde sürebilmesi için kendisine bir alan oluşturur. Aile yaşantısı onun için çok önemlidir. Kariyer yaşamı ne kadar yoğun olursa olsun ailesine her zaman vakit ayırır. Ailevi meseleleri iş yaşamında gündeme gelebilir.

Durağanlık: İşinde durağan bir ritim olduğu sürece yapıcı ve üretken olamaz. Hislerini kullanabileceği bir alan yoksa kendini bloke olmuş hisseder. Bu blokajı aşmak onu geliştirir.

Zor durumlar: Her değişime karşılık verebilir. Cevap vermemeyi de seçebilir. Sempatik tavırları ile değişimlerin ve ortaya çıkan beklenmedik sorunlar üstesinden gelir.

İçimizde ki Sevgisiz Ebeveyn Ne Söyler:
Kendine doğruyu söyle, bu dünya üstünde duygusallığının ve hissettiklerinin yeri yok. Yaşam yalnızca kuralların ve sınırların olduğu bir yer. Buradan gidebilirsin! Burada duracaksın! Hep yaptığın ve yapmadıkların değerlendirilmekte. Düz mü oturuyorum şu an? Yemeği de kuralına göre mi yiyorum? Benden birşey oldu mu? Ve benim hakkımda arkadaşlarım, ailem ne düşünmekte? İyi bir isme sahip miyim? Güçlülerde acı olmamalı denmişti daha çocukken. Kendimi tutmalıyım, hislerimi dizginlemeliyim, bu bana acı verse de. Dışarı karşı sevimli, canayakın olduğumda beni sayacaklar.

Sorumluluk yüklendiğimde bunu göğüslemeliyim bu bana ağır gelse de. Omuzlarımda çok yük birikmiş hissedip farkediyorum. Yorulmadan bir şeyler gelmiyor kendiliğinden. Bu amaç için kızgınlığımı yutmalıyım. Zaman zaman yüksek sesle tam bağrınacakken başkalarına bırakıyorum bu görevi. İçimde hapis ettiğimden kendimi yalnız ve hüzünlü hissedip o durumlarda, birinin bana çıkış yolumu göstermesini umuyorum.

İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne Der:
Bir nehir gibi olabilirim, Kendim nehir olmuş ve çağlıyormuşcasına. Doğal olarak bütün imkanlar önümde serili değil. Yetinebilmeyi öğrenmeliyim. Su gibi olduğumda, gücümü toplayabiliyor, onu büyütüp çağlayabiliyorum. İsteklerime göre yönlendirebiliyorum. Bu bir şeyleri formuna sokmakta bana müthiş bir güç katmakta. Sonuç olarak kendimi disipline edip, enerjilerime konsantre olabiliyorum.

Seve seve sabırlı yanımı gösterdiğimde, bir şeylerin büyüdüğüne tanık olabiliyorum. Ve tekrar görüyorum çektikçe çimen uzamıyor, zaman ve sabır gerekmekte. Çimeni suladığımda ise daha güzel ve çekici olduğunu görebiliyorum kendimden birşeyler katınca. Aynı biçimde hayatımda ve de ilişkilerimde de bunu yapmam gerekliliğini görüyorum.

Her şeyin açtığını, serpildiğini görmeyi istiyorum etrafımda. İnsanların duygularını bilmek ve kendiminkileri de onlara açmak istiyorum. İnsanlara ne kadar cesur olduğumu göstermek istiyorum ki böylece benden mümkün olduğu kadar istifade edebilsinler. Onların hayatlarına neler katabileceklerimi görsünler. Seve seve görev alıyorum ki dünya güzelleşsin. İnsancıl kurallar gerek görüldükçe daha güzelleştirmekte dünyayı.

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"