Narsistlik ve Ben..

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Narsistlik ve Ben..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Çrş 14 Eki, 13:43

Resim

Akreportal'daki şu link dikkatimi çekti ve narsistliğimi aklıma getirdi..

http://www.akreportalnet.com/portal/ken ... highlight=

Hep ordaki linkleri taşıyıp duruyorum..ordaki arkadaşlar yalnış anlamaz inşallah..

Son 2 yılda akreportal'da çok canım yandı ama birçok kötü özelliğimi de daha iyi farkettim..gerçi eskiden de biliyordum da belki de adını koyamıyordum..Sanki kötü özelliklerle tam tersi olanlarını birarada taşıyordum..ama beni rahatsız etmeyen şuydu:Bu iki zıt taraf sanki birbiriyle tuhaf bir uyum içindeydi..ve ben bu tuhaflığı kendime yakıştırıyordum..içimden bir ses diyordu ki:Sen busun..Yaradan böyle uygun görmüş..Sen de gör..ki zaten insanın bir şekilde kendinden memnun olması gerekir..yoksa daha kötü olur psikolojsi..yani daha beter olabilirim..yani insan bir şekilde kendini kabullenmeli önce iyisiyle kötüsüyle..bunu yaptıktan sonra 2.aşamaya geçmeli..2.aşama ise "kendini düzeltme aşaması" olmalı..yani değişim ve dönüşüm..Ben Akreportal'a geldiğimde yaşım 34 olmasına rağmen hala 2.aşamaya geçememiştim..ve İŞTE ASIL SORUN BUYDU..BUNU BİR TÜRLÜ ORADAKİ İNSANLARA İZAH EDEMEDİM..

NOT:Narsistlik de kötü özelliklerimden biri..Gerçi bu kötü özelliği tamamen,tüm yönleriyle taşıdığımı da düşünmüyorum..çünkü herşeyden önce insanlara değer veriyorum..ve empati yeteneğim iyi sayılır..

"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Narsistlik ve Ben..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Çrş 14 Eki, 13:56

NOT:Bir de şu dikkatimi çekti..

Etrafıma bakıyorum..etrafımdaki insanların ve tanıdığım insanların neredeyse tamamı narsistlikte bana on basar:)..güldüğüme bakmatyın..inanınki böyle..belki de bu yüzden narsistliğim bana çok batmadı..beterlerini görünce..

sanki insanlığı geneli narsist gibi..haksızmıyım..çevrenize şöyle bir bakın yeter..etraf insanlara değer vermeyen,anlayışsız milyonlarla dolu..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Narsistlik ve Ben..

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Cum 16 Eki, 13:19

Kendini sevmek..Bence bir insanın bu dünyada gerçekleştirmesi gereken öncelik kendini sevmek..Kendini sevmeyen insandan hiçbir şey olmaz..Ama bunun dozu önemli..orta yolu bulmak önemli..ben bulamadım..bir gün çok seviyorum kendimi..yarız az..yada hiç..

“Akrep Olmak” sayfasına dön