Akrep, Ölüm ve Dönüşüm

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Akrep, Ölüm ve Dönüşüm

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 24 Eki, 15:00

Açıkça söylenen her şey eskisinden farklı hissedilir.

Herman Hesse

Resim

Merhaba,

Güneş Akrep burcundaki yolculuğuna başladı. Bu yolculuk Akrep burcunda üç tane gezegeni olan Türkiye'yi kuşkusuz yakından ilgilendiriyor, ancak ben bu defa daha ziyade kişisel derin benliğimizden söz etmek istiyorum. Bir ülke, ulus veya toplum tek tek bireylerden oluştuğuna göre ülkenin esenliği onu oluşturan bireylerin sağlıklılığına bağlıdır.

Akrep burcu bir bakıma kendini doğanın döngülerine korkusuzca teslim ederek ruhunu güçlendirmekle ilgili bir burçtur. Doğada her şey doğar, büyür, bozulur ve ölür. Sonra yeni bir oluş ve bozuluş süreci başlar. Eğer bu süreçten korkarsak doğa ile birlikte kendi doğamıza uygun biçimde hareket edemez hale geliriz ve sonumuz yine bir tür ölüm olur. Bu, bir bakıma etrafına ateş yakılan akrepin kendini öldürmesine benzer. Akrep adeta "Bu ateş beni öldürmeden ben kendimi öldüreyim" demektedir. Oysa biraz sabretse birazdan yağacak olan yağmur o ateşi söndürebilir. Ve ölüm karşısında kendine hakimiyetini yitirmeyen akrep daha da güçlenebilir.

Biz insanoğulları bize güvenlik sağlayan her hangi bir şey bu tür bir bozulma sürecine girdiğinde, o akrep gibi kendimizi öldürebiliriz. Bunun fiziksel ölüm olması gerekmez. İşyerine yeni giren birisi bize bu ölümü çağrıştırır, biz ölmemek için bazı strateji ve taktikleri uygulamaya çalışırken iyice saçmalayıp, işyerinde kendi kuyumuzu kazabiliriz. Doğrudur, o yeni insan bizim işyerindeki güvenliğimizi tehdit etmektedir. Ancak bunun nedeni, artık işimizle ilgili bir sona yaklaşıyor ve bazı yenilikler yapmamız gerekiyor olmasıdır. Biz yeni koşullara teslim olup, yeniden doğuşu nasıl gerçekleştireceğimizi düşüneceğimize, o yeni insanı nasıl yok edeceğimizi düşünmeye başladığımızda, sonumuzu kendi ellerimizle getiririz. Benzer prensibi yaşamımızdaki her alana uygulayabiliriz. Bir noktada bozuluş başladığında hemen teslim olup, yani ölüp, yeniden doğma sürecine girmemiz, bir bakıma ölmeden önce ölmemiz gerekir. Bu, Akrep burcu için yapılması kolay bir şey değildir, çünkü Akrep yoğun duyguların, arzuların, tutkuların ve takıntıların burcudur. Başkalarını ikna etmek, kendi iradesini dayatmak, teslim olmamak ister. Oysa asıl arzusu krizler kanalıyla kendisini sürekli dönüştürmek, bir bütünde kendisini eriterek yok etmek, form değiştirmek ve yeniden doğmaktır. Bu süreç kolay ve yumuşak yaşanmaz, acılıdır. Yaşadığımız kayıpların acılarını kabullenmek, bunların yasını tutmak ve yeni bir doğuşu gerçekleştirmek bizi yakar. Akrep bir su burcu olmasına rağmen yöneticisi ateşi simgeleyen Mars'tır. Bu durumda Akrep'in suyunu volkanın lavlarına benzetebiliriz. Bu su bizi yakar, yani, yana yana dönüşürüz. Bu sembolizmi en yalın haliyle Mevlana'da görüyoruz. Hayatının sonuna yaklaştığında şöyle demiş:

Ömrümden elde ettiğimi anlatırsam,
Söz şu üç kelimeyi aşmaz :
Yandım, yandım, yandım.

Barış İlhan

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Re: Akrep, Ölüm ve Dönüşüm

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Çrş 24 Eki, 16:55

EffEndY yazdı: Oysa asıl arzusu krizler kanalıyla kendisini sürekli dönüştürmek, bir bütünde kendisini eriterek yok etmek, form değiştirmek ve yeniden doğmaktır. Bu süreç kolay ve yumuşak yaşanmaz, acılıdır.
.....
Evet!

Barış İlhan'ın yazılarını beğeniyorum...
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır

Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Çrş 24 Eki, 17:28

K. Irak'a da herhalde girişimiz akrep burcunda olacak..Yani çok fazla iktidar mücadelelerinin ve karışıklıkların olacağı bir döneme denk geliyor.. Halkımıza sabır..

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 24 Eki, 17:37

yalnızefe yazdı:K. Irak'a da herhalde girişimiz akrep burcunda olacak..Yani çok fazla iktidar mücadelelerinin ve karışıklıkların olacağı bir döneme denk geliyor..
Aynen Efe, tüm veriler onu işaret ediyor. Ya da Kuzey Irak'a girilmese bile ama Türkiye eliyle, ama başka devletler açısından Türkiye'yi ilgilendiren çok radikal adımlar atılacağı öngörülebiliyor.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!