2018 Balık Burcu Ekim Ayı Yorumları

2018 balık burcu ekim ayı yorumları, 2018 balık burcu ekim ayı ayrıntıları, 2018 ekim ayı balık burcu ekim balık

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 01 Mar, 03:18

Resim

Balık Burcu Ekim Ayı Yorumları

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında değer verdiğimiz her şeyle ilgili derinlikli gözden geçiriş zamanıdır. İş, eğitim veya farklı bir nedenle başka bir şehir veya ülkede yaşamamız gerekiyorsa, şimdi alışma dönemidir. Eğer bu süreçte böyle bir şeye karar verip uygulamak isterseniz ben derim ki, tüm şartları gözden geçirmeden bunu yapmayın. Araştırma amaçlı ekip çalışmaları, bir konuda derinlikli inceleme, bir tez hazırlama, birisiyle görüşme, bir meselenin iç yüzünü öğrenme gibi gelişmeler bu süreçte etkilidir. Balıklar bu dönemde hem kendilerini hem de başkalarını bu yönde gözden geçirecekler. Bankalarla alakalı işlerimizi lütfen iyice gözden geçirelim. Kredi kartlarımıza yüklenmeyelim.

1-7 EKİM HAFTASI

Sevgili Balıklar, 5 Ekim saat: 22: 04-31 Ekim saat: 22: 42 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Venüs, ilişkilerimizden tutkularımıza, değer verdiğimiz her şeyle ilgili derinlikli gözden geçiriş zamanıdır. İş, eğitim veya farklı bir nedenle başka bir şehir veya ülkede yaşamamız gerekiyorsa, şimdi alışma dönemidir. Eğer bu süreçte böyle bir şeye karar verip uygulamak isterseniz ben derim ki, tüm şartları gözden geçirmeden bunu yapmayın.

Araştırma amaçlı ekip çalışmaları, bir konuda derinlikli inceleme, bir tez hazırlama, birisiyle görüşme, bir meselenin iç yüzünü öğrenme gibi gelişmeler bu süreçte etkilidir. Bunları pek kimse bilmez, ön bir hazırlık sürecidir. Yabancı bir ülke veya başka şehirde yaşayan birisi karşınıza çıkabilir. Bu kişiyi iyice tanımak için lütfen zaman faktörünü önemseyin. İlişkinizde sorunlar varsa, bu dönemde tekrar bir gözden geçiriniz. Olumlu ve olumsuz yönde bir karar vermeyiniz. Bekleyiniz, gözlemleyiniz.

Not: Venüs geri hareketi, 5 Ekim-31 Ekim Akrep ve 31 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında Terazi burcunda olmak üzere iki burç üzerinde gerçekleştirecektir.

8-14 EKİM HAFTASI

Sevgili Balıklar, 9 Ekim saat 06: 47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi nedeniyle bir bekleme, olgunlaşma, yeniden bakış ve eksikleri tamamlama zamanını işaret ediyor. Özellikle finansal kaynaklarımız, dışarıdan beklenen destekler, maddi ihtiyaçların tanzimi yönünde bir hayli hassas düşünebiliriz. Bir kredinin alınmasında gecikmeler yaşanabilir. Bir hukuk davasında taraflar arasında anlaşmazlık çıkabilir.

Partnerimizin, iş ortağımızla ilişkimiz, evlilikte her türlü paylaşım, boşanma veya yasal meselelerin hepsi tekrar gözden geçirilmeyi gerektirir. Şimdi bütün bunları olumsuz değerlendirmeyin. Çünkü Yeniay zamanları kendi içinde zaten bir olgunlaşma, kıvama getirme halidir. Bir de geri hareketi hesaba katarsak, görülen o ki, bizim duruma çok bilinçli, zaman faktörünü gözeterek bakmamız lazım. Sonradan pişman olacağımız bir kararı şimdi vermek yerine, üzerinde düşünerek her ayrıntıya önem vermek, görünenden ziyade, ardında yatan gerçeklere bakmak hakikaten faydalıdır. Kasım ortasına doğru, bu sıkışıklık, yavaşlık, tekrar ve gözden geçirmeler sona erer. Böylece hayrımıza olan gerçekleşir.

10 Ekim saat: 03: 40-31 Ekim saat: 07: 38 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Öncelikle çalıştığımız yerle ilgili meselelerin ve durumumuzun gözden geçirilmesinde yarar var. Eğitim ve uzmanlık, ticaret, maddi ve manevi değerlerimiz ve inancımız gayet önemli. Bunlara özel bir şekilde odaklanacağız.

Kendimizi, ailemizi, ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. Bunca sene elde ettiğimiz tecrübeleri, öğrenmemiz ve geliştirmemiz gerekenleri tespit edeceğiz. Biz kimiz, kimlerle bağımız var, ailemizle aramızdaki sorunlar, ilişki ve iş ortaklıklarında özlediğimiz nedir bütün bunlar üzerinde düşüneceğiz. Karşılaştığımız kişilerin bizden farklı olan yönlerine odaklanacağız. Bu insanlarla nasıl bir iletişimde bulunmak gerekiyor, bunları çözmeye çalışacağız. Eğitimden geçebiliriz, biz eğitim verebiliriz. Bize danışılabilir, biz başkasına danışabiliriz.

Merkür 1-7 Aralık 2018 tarihleri arasında kısa süreli Akrep burcunda gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek hususlar o tarihlerde tekrar üzerinde duracağımız noktalar olacak. Onun için lütfen bir daha gözden geçiriniz.

15-21 EKİM HAFTASI

Sevgili Balıklar, 15-21 Ekim haftası insanları, durumları ve hayatı hırslı ve tutkulu tarzda ele alırsınız. Önsezileriniz gayet güçlüdür. Bir mesele üzerine eğildiğinizde derinlerde olup biteni hissedersiniz. Ancak Venüsün arka planda etkili geri hareketi bazen insanı fazla kuşkucu bir hale de sokabilir. Onun için, her hissettiğimizi bir şeye bağlamak, şüphe ile yaklaşmak da yanlış olabilir.

Aşırılıktan kaçınmak lazım. Tabii ki henüz yeni tanıdığımız insanlar hakkında bu önyargılı olma hali doğaldır. Fakat anlamadan etmeden kimseyi de zan altında bırakmayalım. Bu hafta, bir yandan maddi-manevi paylaşımlara önem vereceğiz. Diğer yandan yenilikleri uygulamada dikkati olacağız. Henüz bir şeyler tam olarak yerine oturmadan, hırsla oturup zararla kalkmamak lazım.

22-31 EKİM HAFTASI

23 Ekim saat: 14: 22-22 Kasım saat: 12: 01 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş her yıl olduğu gibi genel anlamıyla sizler için yenilenme, yaşamınız için yeni adımlar atabilme ve eskiyle olan tüm bağlarınızın yarattığı sıkıntı ve çaresizliği bir kenara koyabilme anlamı taşır. Yolculuklar, eğitim hayatınız, vizyonunuz, inancınız, yeni çevreler edinmeniz, yabancı dil ve araştırma işleriniz, akademik kariyer ve mesleki olarak kendinizi geliştirmeniz, inancınızı ayakta tutarak her şeyin altından kalkabilmenizi sağlayan içsel motivasyonunuz yüksek olacaktır. Girişimde bulunmak, finansal anlamda desteklenmek, ortaklık kurmak, miras, hukuki işleri yoluna koymak mümkün olacaktır.

Sevgili Balıklar, 24 Ekim saat 19: 45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi nedeniyle, yakınlarımızla, dostlarımızla, çevremizle olan ilişkimizi yeniden gözden geçireceğiz. Huzur ve güvence anlamında ne durumdayız. Kişi ve kurumlarla, çalışma hayatımız ve dış dünya ile ne kadar tatmin edici bağlarımız var. Şu andaki mevcut şartlarımız bizi ne kadar memnun ediyor, bir arayışta mıyız, hepsine bakacağız. Fakat şunu da unutmayalım. Sadece kendi penceremizden değil, başkalarıyla bağlantımızı da güçlü tutarak, onların da bizden beklentilerine kulak vererek bunu yapabiliriz.

Aralık ayına kadar, planlarımızı, kararlarımızı, projelerimizi ele alacağız. Ulaşmak istediğimiz hedef ve gerçekleştirmek istediğimiz yeniliklerin artıları kadar olabilecek eksi yanlarını da her şeyde hayır var cümlesine uygun şekilde görmeliyiz. Bazen hakikaten çok istediğimiz bir çevre değişimi, iş veya ilişki, sonra nasıl da üzüyor bizi. Bunu yaşamadan önce idrak etmek gerekiyor. Bilelim ki, kaderi suçlamak değil, hayatı sağlam temeller üzerine inşa ederken tedbiri olmayı da unutmamak gerekiyor. Eğitim, iş veya özel nedenlerle hayat bizi farklı yerlere, seçimlere, kişilere yöneltiyorsa, bunu isyan etmek yerine, sorumluluk alarak o yolda ilerlemek gerekiyor. Bunları önümüzdeki süreç bize gösterecek. En iyi, en gerekli, en hayırlı olan hayatımıza dahil olacaktır.

31 Ekim saat: 07: 38-17 Kasım saat: 04: 33 tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz.

Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. İş sorunu olanlar için yeni bir iş girişimi, verimli çalışabilmek adına yeteneklerinizi değerlendireceğiniz işlerde başarı, güçlü iletişim yönünde olumlu bir enerjidir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, yolumuzu belirlememiz için, ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum, olgunlaşıyoruz demek gerekiyor. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru bilgilendirmek zamanıdır.

Dağılmadan, her bir detayın farkında ancak zaman kaybetmeden işlerimize odaklanmalıyız. Mali açıdan durumumuza bir bakmalı, daha iyi şartlarda yaşamak için neler yapmak gerekiyor, bunları tespit etmeliyiz. Merkür-Yay burcunda 17 Kasım-1 Aralık tarihlerinde gerileyecek. Yorumda sözü edilen mevzular üzerinde tekrar duracağız. Onun için lütfen yorumunuzu bir daha gözden geçiriniz.

Sevgili Balıklar, 31 Ekim saat: 22: 42-16 Kasım saat: 13: 51 tarihleri arasında Terazi burcuna gerileyecek Venüs, her türlü paylaşımın hakça, adaletçe bölüşülmesidir. Kimse kimsenin hakkını yememelidir. Bu ister özel ister iş olsun fark etmez. Balıklar bu dönemde hem kendilerini hem de başkalarını bu yönde gözden geçirecekler. Bankalarla alakalı işlerimizi lütfen iyice gözden geçirelim. Kredi kartlarımıza yüklenmeyelim.

Venüs yakın çevre, iletişim, iş gücü, akraba, eğitim, yolculuklar evinizin yöneticisi olduğu için görüyoruz ki, borçlanma anlamında bu tarihler arasında zorlanmalar var. Sözgelimi eğitim hayatınızla ilgili bir borcun altına girme, yakın akrabalarınız kanalıyla bir borcun altına girme veya onların size borç para vermesi, bir yolculuk nedeniyle birilerine borçlanma, iletişim harcamaları, bir iş yapmak için bankalara borçlanma gibi konularda lütfen ama lütfen dikkatli olunuz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-3-10-11-15-16-20-21-25-26-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 1-6-7-13-14-27-28
Aşkta En Şanslı Günler: 2-3-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 22-23

Yeniay: 19-20-21-22
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 6-7-8
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Astroloji Danışmanı irem SU

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"