Kova Burcunun Faziletleri

Kova Burcu (Aquarius) 21 Ocak - 18 Şubat
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Kova Burcunun Faziletleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 24 Eki, 23:57

Kova insanı oldukça içten, doğru sözlü ve adildir. Bu faziletlerinin sebebi, onu yalana, riyaya ve ayrımcılığa itecek her şeye karşı içinde duyduğu başkaldırma duygusudur. Eyyamcılıktan, günü kurtarmak için bazı değerleri gözardı etmekten nefret eder. Dürüstçe ve içinden geldiği gibi davranır.

Asla fanatik bir taraftarlık ve duygusal yoğunluğa kapılmaz, hep soğukkanlıdır. Bu yüzden bir olaya akılcı tarafsızlığıyla yaklaşmakta zorlanmaz. Adaletle dosdoğru konuşur. Kendi istek ve arzularına karşı da oldukça serinkanlıdır. Tutkuları ve saplantıları olan bir Kovaya oldukça zor rastlanır. Hayata bir adım yüksekten, alternatif bir bakışla bakar, genel geçer şeylere kapılmaz. Bu da onu günlük geçici değer ve hedefleri abartmaktan alıkoyar.

Kova, vicdanlı ve insancıldır. Gösteriş yapmadan, karşılık beklemeden, içtenlikle iyilik yapar. Yaptığı iyilik veya cömertliği başa kakma ve despotluk aracı yapmayı sevmez. Kimseye ezilmeye dayanamadığı gibi kimseyi ezmeye de çalışmaz. Hatta başkalarının birbirlerine zorbalık yapmasına karşı çıkar, zayıfın yanında yer alabilir.

Başkalarının istek ve beğenilerine karşı içten içe duyarlıdır. Zaten bencillikten ve başkalarını incitmekten nefret eder. Ancak bunun gereğini yerine getirirken bu hissini bir zaaf haline getirmemeyi, kendi şahsiyetini ezdirmemeyi önemser. Kendisi ile başkalarının arasında dahi son derece tarafsız olabilir.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
nandina
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen nandina » Prş 25 Eki, 10:01

Doğru söze ne denir :) teşekkürler

Kullanıcı avatarı
turna
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen turna » Prş 25 Eki, 10:18

evet nandina bişey denmez doğru söze :)
''Her Sözümüz Dudaklarda Bir Gülüş Oldu, Dönme İhtimali Yok Artık... O GÜLÜŞLER DÜŞ OLDU''

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 25 Eki, 16:55

Başka bir kova başlığına da yazdım..bunu da o sandım..Neyse ben de sizlere katılıyorum.. :)
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
gnc_scrp
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen gnc_scrp » Prş 25 Eki, 17:18

tanışık olduğum tüm kova erkekleri ile iletişimimi kestim bi huzurluyum ki sormayın amaa kova bayanları gerçek anlamda dost, abla, kardeş liste uzayıp gidiyor, effendy nin yazdıklarının yanısıra..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Cum 26 Eki, 20:41

ve hep dediğim gibi "kova" olmak portaldaki her halimi açıklıyor..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..