Yengeç (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz

yengeç burcu özellikleri, yengeç burcu genel özellikleri, yengeç burcu karakteristik özellikleri, yükselen yengeç özelliği

Yengeç Burcu (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Yengeç (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 15 Eki, 03:51

GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız :Ay (Duygular temsilcisi)
Grubunuz : Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti : Dişi
Üstün yeteneğiniz : Sabırlı olmak
Özelliğiniz : Merhametli, yumuşak huylu, iyi niyetli olmak
Emeliniz : Büyük para sahibi olmak
Amacınız : Daima yükselmek
Yenmeniz gereken huyunuz : Dikkatsizlik
Uğurlu gününüz : Pazartesi
Uğurlu tasınız : Yakut ve aytaşı
Uğurlu renkleriniz : Beyaz, gümüş, açık gri, mor, bazen de koyu siyah
Uğurlu çiçekleriniz : Nilüfer, beyaz gül, zambak
Uğurlu kokularınız : Misk, Müge, leylak
Uğurlu müziğiniz : Romantik şarkılar
Muhtemel hastalıklarınız : Göğüs ve solunum yolu hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, ülser
Uygun olan eş: Boğa ve Akrep veya Balık
Başarılı olacağınız meslekler : Turizm, otelcilik, ithalat-ihracat, pilotluk, gemicilik, ve sıvı maddelerle ilgili olan meslekler, kimyagerlik, eczacılık.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Duyguların lisanını çok akıcı bir şekilde konuşması, iç dünyasının zenginliği Yengeç'in kaynaklarıdır. Yengeç'te, duygusal yoğunluk sonuna kadar açıktır. Stratejisi korunmaktır. Yengeç kabuğunda saklanıp veya içine kapanıp güç toplayarak bu iç süreçlerini korumak zorundadır. Şefkat ve ilgi Yengeç'in kendini koruma güdüsünden daha güçlü özellikleridir. Anaçlık, koruyucu olmak, yardımcı olmak sevginin güvenli bir çeşididir. Radikal bir kendini koruma, güvenli sevgi önceleri iyidir, ama bir süre sonra Yengeç'in cesaretini toplayarak kabuğundan çıkması -başka bir deyişle, gerçekten sevme cesaretini bulması- gerekir. Böyle olduğunda aktif olarak dünyayla bütünleşir. Önce kendi ruhunun sisli diyarlarını araştırmak için kullanması gereken incelikli bakım sürecini -iyileştirici, yardımcı ve rahatlatıcı rollerini- dünyaya aktarır.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ

Yengeç burcunda doğmuş bir erkeği seviyor ve onunla evlenmek istiyorsanız her şeyden önce ona uygun bir kadın olmaya çalışmalısınız. Her ne kadar bu burcun erkeği ikizler tipi gibi insanı uğraştırmasa da, onun da bazı huylarına dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce karşınızda çok hisli bir erkeğin olduğunu bilmelisiniz. Terbiyeli ve naziktir. O daima size itina edecek, saygı gösterecektir. ;

YENGEÇ BURCU KADINI

Yengeç burcu kadını bir çok bakımdan bu burcun erkeğine benzerler. Onlar da çekingen, iyi niyetli, çok hassas romantik tiplerdir. Yengeç burcunda doğmuş bir kadını beğenebilirsiniz. Belki bir fırsatını bularak ona yaklaşabilirsiniz. Onu anlamakta zorlanabilirsiniz. Çünkü değişken bir tiptir.

YÜKSELEN BURCUNUZ YENGEÇ

Eğer Astroloji haritanızda Yengeç Burcu yükseliyorsa o zaman son derece duygusal ve etrafında olup bitenleri duyguları ile adeta absorbe edip sineye çeken bir insansınız demektir. Bu hisleri etrafınızdakilere anlatma yeteneğiniz sizi diğer insanlar gözünde bölük böl çük bir karakterde sunmaktadır. İçinizde şahsiyetinizi gizli olarak tutup bunu insanlara hissettirmiyorsunuz.

Diğer kişilerin sizin fikirlerinize ve yapmak istediğiniz şeylere daima karşıt olduğunu düşünüp sanki onlara bunu hissettirmeden kendi metodunuzda ilerlemek istiyorsunuz. Çok hassas olduğunuz için kolay incinen bir kişi olduğunuz şüphesiz. Bu yüzden kendinizi kuvvetsiz ve kolay zarar görebilir bir kimse olarak algılıyorsunuz.

"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Sal 08 Kas, 14:50

yengeç bayanlarının en sevmediğim tarafı çok iyi niyetli ve saf olmalarıdır. onları ne kadar anlamak güç olsada bir akrep olarak bana çok anlaşılmaz gelmezler. akrep burcuna en uygun eş olurlar. yengecin sevgiye dürüstlüğe ihtiyacı vardır ve akrep sevdiği yengeci tutkuyla sever ve korur.
benim annem yengeçtir, sanki ben onu tüm dünyanın kötülüklerinden korumak için gelmişim.

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Sal 08 Kas, 19:17

yengeç burcu adı gibidir..kanser eder adamı..bir ikizler bile daha tutarlıdır bence..bunların anlık ruh halleri değişir..
yengeç bayanlarının en sevmediğim tarafı çok iyi niyetli ve saf olmalarıdır. onları ne kadar anlamak güç olsada bir akrep olarak bana çok anlaşılmaz gelmezler. akrep burcuna en uygun eş olurlar. yengecin sevgiye dürüstlüğe ihtiyacı vardır ve akrep sevdiği yengeci tutkuyla sever ve korur.
benim annem yengeçtir, sanki ben onu tüm dünyanın kötülüklerinden korumak için gelmişim.
gece akrebi...bu konuda sana şunu söyleyebilirim:emin ol hiçbir yengeç saf değildir.Annen seni koruyor ve seviyorsa bu onun anne olmasındandır..herhalde en tehlikesiz yengeç kadını anne olandır,hiç olmazsa yuva kurma emeline ulaştığından,etrafına kıskaçlarını takmaz,eviyle uğraşır.Akrebe en iyi eşin yengeç olacağına katılmıyorum..Akrep erkeğine olabilir,ama kadınına asla!...
daha fazla yazmıcam,sakın kızma:)
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Sal 08 Kas, 20:00

Yengeç Ve Balığın Akrebe yakıştırılması konusunda bir yerde daha yazılmıştı sanırım; Biraz cinsiyet ayrımı var gibi. Balık ve Yengeç, Erkekler için ideal gibi yorumlanır Ama burada Aynı şey Akrep Kadınları için de geçerli denilmez. Balık ve Yengecin Erkeği Kadınlar gibi olmuyor netice de. Ama sanırım Akrep Kadınlarının da rahatı açısından (kontrolleri kolay olduğu için yapılır genelde bu yakıştırma) zamanında öyle bir yorum yapılmış olsa gerek. Netice de ne akrep kadını ne de akrep erkeği uzun vadede asla kolayı sevmez. Akreplerin dünyasında zaman zaman fırtınalar kopmalı, şimşekler çakmalı, depremler olmalı. Monotom herşeyin tekdüze olduğu bir hayatı uzun vadede hiç bir akrebin tam anlamıyla kabulleneceğini sanmıyorum. (belki elini eteğini çekmiş artık başka şeyler düşünenler bu gruba alınabilir)

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 09 Kas, 01:58

selincim akrep bayanına pek uymaz zaten balık ve yengeç erkeği. aslında bende bir yengeç veya balıkla aşk yaşayacağımıda sanmıyorum, ama nedense yinede onlara karşı bir elektrik var, sonuçta su gurubu. özellikle yengeç erkekleri gıcıktır, hal ve tavırları beni sinir eder, ama balık daha farklı. belkide o iki burçla ruh ikizi olduğum için sanırım onlara değer veririm.

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Çrş 09 Kas, 02:55

yengeç kolay incinir. kırılmamak için kabuğuna saklanır devamlı. üzgün olduğunda pek konuşmaz, duygularında kendine dönüktür yani kendine duygusal, başkasına o kadar değil.yengeçler iyi olabirler ama onlara "sessiz sinsi" de dendiğini duydum, sonuçta her burcun kötü ve iyi özellikleri var. annelikte oğlak ve yengeç bir numara bildiğim kadarıyla. onların ruhunda var bu. gezegenleriyle de iligili bişey bu. su grubunda üç burcunda duygusallığı farklıdır. balıkla akrebin arasındaki en büyük fark huzur kavramıdır. balığın tek ideali huzurdur. kendince böyle bi dünyada yaşar ama akrep asla. onun hayatı fırtınalı olmalı, çevresindekilerle didişebilmeli..huzurlu olmayı değişiklik isterse deneyebilir. akrep saldırgandır birazcık. bi de balık 12 burcun sonuncusu olduğu için, her burçtan bi parça alır.
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 09 Kas, 12:27

doğanın kanunudur,kadın daima kendinden güçlü erkek,erkekse daima kendinden zayıf kadın ister.Akrep erkeğine balık ve yengeç kadını uyar..Çünki bu iki burç zayıftır..Akrep kadını da her kadın gibi kendinden güçlü bir erkek ister..Ancak o zaten pekçok erkekten bile güçlü bir kadındır.Yengeç ve balık asla bir akrep kadınını taşıyamaz,pasif kalır.
Astrolojide akrep-balık-yengeç uyumlu görünür ve akrep-yengeç en iyi partner görünür..
Örnek olarak Mesut (akrep)-Berna(yengeç) burcu verilebilir.Ancak dikkatinizi çekerim akrep olan erkektir:)
umarım bunu bu burçlardan bir bay okumaz okursada kırılmasın,bunlar şahsi görüşlerim,o kadar.

Kullanıcı avatarı
Güven

Okunmamış mesaj gönderen Güven » Pzt 14 Kas, 15:41

Okudum bile. Şahsi görüşüne saygı duyuyorum.
Zayıflık ve güçlülük... Bu konu hakkında herkes bir şeyler söyler. Siz akreplerde sürekli ve yakından gördüğüm gibi her burcun insanı kendini en güçlü, diğerlerini zayıf görebilir. Ama bence bunların burçlarla pek bir alakası yok. Kaldı ki insan davranışları bilindiği üzere daha çok yükselen ile alakalıdır. Bunların dışında, insana güçlülüğü sadece burçların vereceğine inanmak hiç de mantıklı bir yaklaşım değil. Size denk geldiğini zannettiğim gibi, geri planda kalmayı tercih eden yengeç erkekleri de vardır, öncü niteliğinin farkında olup kitleleri arkasından koşturan yengeç erkekleri de. Siz şahsi görüşünüzü yazmışsınız, tabi saygı duyarım. Ama şunu göz ardı ediyorsunuz. Güçlü olan bir yengeç erkeğinin ben güçlüyüm diye şov yapıp ortalıkta dolaştığı, ya da ilişkilerinde sürekli ön planda olmak istediği nadir görülür. Çünkü buna ihtiyacı yoktur. Bu yüzden sizin onları farkedememeniz doğal.
"Hayat ya cesur bir tecrübedir ya da hiçbir şey değildir."
Helen Keller

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Pzt 14 Kas, 20:26

kendi görüşümü belirteyim..insanların şu ya da bu özelliğiden dolayı kendini kasanını pek sevemem doğrusu..bu kişi akrep vs.vs.ne olursa olsun..güçlü olan insanın bunu ortada ilan etmesi de son derece gereksizdir..herşey fiilen görülür zaten..örneğin; bir insanın resim yeteneğinin olduğunu anlamak için onun sözüne mi, çizimlerine mi bakarsınız? Romhan yazdıkların doğru..yükselen de etkili oluyor.
güçlü kişilik hissedilir zaten..
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Güven

Okunmamış mesaj gönderen Güven » Sal 15 Kas, 11:24

Ben de bunu demek istemiştim. Yengeç olsun başka burçtan biri olsun, her olayda öne atılmayıp kendini tutabilen, başkalarının -yengeç için partneri birinci sıradadır- düşüncelerine değer verip onlara da söz hakkı verebilen insanların bu davranışları maalesef zayıflık olarak görülmüş.
Halbuki insanlar en çok kendini en zayıf hissettikleri konularda ön plana çıkarma heveslisi olurlar ki asıl zayıflık budur. Güçlü olduğunun farkında olup güçsüzü ezmeyen insanlar, dışarıdan -ne yazık ki- zayıf gibi görünseler de asıl güçlü karakterli olanlar onlardır. Yengece geri dönecek olursak, yengeçlerin en öne çıkan özelliklerinden birisi merhamettir. İşte az önce de bahsettiğim gibi, yengeç erkeğinin merhamet duygusu bir çeşit zayıflık olarak görülmüş. Bunu böyle görenler yengeci bence ya hiç tanımıyorlar ya da ona kendini kabul ettirememişlerdir. Çünkü yengeç -hayvan olarak da incelerseniz- tuttuğunu koparan ve koruyucu bir burçtur. Yengecin zayıf kaldığı (yan yan yürüdüğü) gibi görülen fakat aklına koyduğu bir şeye isterseniz ondan önce siz hamle yapın, o zaman kim zayıf kim güçlü daha yakından öğrenirsiniz.
Helen Keller

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Sal 15 Kas, 20:22

Bu tür forumların en kötü yanı bu dur...

Romhancığım aramıza uzun süreden sonra tekrar hoş geldin. Daha önce çok defalar tartışıldı, yazıldı o yüzden kısa kesmek istiyorum. Burçlar sadece temeli verir. Gerisi bize kalır. Yani evin nasıl bir ev olacağı bizim veya mimarın hayal gücüne kalmıştır. Bahçesi, garajı, ağaçları vs.... bunları biz ayarlarız.

Temelde bir insan anne karnında belli günden sonra Gecegenlerin etkilerini almaya başlar. Doğduğu anda da tek bir burcun etkisiyle dünyaya gelmiş olmaz. Her bir özelliğini farklı gezegenler etkilemiş te olabilir. Veya ağırlıklı olarak bazı gezegenler şekillendirmiş te olabilir. Hiç kimseye "Sen bu burçtansın ve bu burçtan dolayı da senin özelliklerin şu şu ve şudur" diyemeyiz. Çünkü insana sadece gezegenler yön vermez. 3-4 yaşlarında söylenen yanlış bir söz veya tokat dahi insanı bambaşka birisi haline getirebilir.

Yapılan yorumları direkt belli bir burcun genelini içine alacak şekilde algılamayalım. Yukarıda belirttiğim şekilde bakılacak olursa zaten böyle bir şey mümkün de olmaz. Burda her akrep bir olmaz her yengeç te bir olmaz. Herkes kendi hayatında tanıdığı ve bir şeyler paylaştığı kişilere göre bireysel yorumlarını yaparlar. Ona göre bir genel kanıya varılmaya çalışılır.

İnsanı insan yapan temel vasıfları Buç takıntımızdan dolayı fazla arka plana atmayıp; burçları sadece hayata baktığımız pencerenin arkasındaki diğer penceler olarak görürsek sanırım yanlış anlaşılmalar da olmayacaktır.

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 16 Kas, 10:55

konu yengeçken; bir yengeç arkadaşın konuya el atması isabet olmuş doğrusu...sizi sizden(şahsınız değil "yengeçleri bir yengeçten" anlamına geliyor bu) daha iyi kimse anlatamazdı herhalde,teşekkürler,ellerinize sağlık.

Ayrıca Sevgili Akrepkral,
İnsanı insan yapan temel vasıfları Buç takıntımızdan dolayı fazla arka plana atmayıp; burçları sadece hayata baktığımız pencerenin arkasındaki diğer penceler olarak görürsek sanırım yanlış anlaşılmalar da olmayacaktır.
demişsiniz..sözleriniz tamamıyla doğru..Zaten başka başlıklarda yeralan geçmiş mesajlara (olur da merak edilip) bakılırsa;bu sözlerde herkesin hemfikir olduğu görülür.Ancak ben burada bu takıntıya sahip kimseyi göremedim doğrusu..varsa da bence mahsuru yok,başımızın üstünde yeri var,kişinin kendi sorunu..en fazla kendini yönlendirir.
Size de teşekkürler..
Sanırım son olarak;herkese algılayışından ve medeniyetinden ötürü teşekkür etmem gerek..Mersi:)

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Çrş 16 Kas, 11:44

ama akrep insanı güçlüdür :) özellikle oyunlara ve ikiyüzlülüklere karşı :)

Kullanıcı avatarı
Güven

Okunmamış mesaj gönderen Güven » Prş 17 Kas, 01:03

Tekrar hoşbulduk AkrepKral. Misafirperverliğiniz için müteşekkirim.
Dediklerin doğru, burçlar sadece temeli verir. Ben de bunları yazmaya çalıştım. Fakat bu bölümde okuduklarım karşısında yengeç erkeklerinin yanlış değerlendirilmelerine bir kaç söz söylemeden duramazdım. Zayıflık ve güç çok geniş yelpazelerde değerlendirilecek olgular. Hiç bir burca direkt olarak Zayıf ya da Güçlü denilenemez. Çünkü her burcun zayıf olduğu farklı yönleri vardır, güçlü olduğu farklı yönleri vardır. SeLiN arkadaşım ilk yorumlarında çok kesin ve net ifadeler kullanmış. Kişisel görüşü olduğu için saygı duyarım. Ben de etrafımda çokça su burcundan olan olduğu için buradayım. Akreplerle yengeçleri çok iyi tanıyorum. Son davranış olarak hiçbiri aynı değilse de (yükselen burada etkili oluyor) karakter olarak yengeçleri biraz anlatabildiysem ne mutlu bana!
Helen Keller

yengeç

Okunmamış mesaj gönderen yengeç » Çrş 21 Haz, 16:34

bende yengecim bende yengeçlerin iyi niyetli olduğunu düşünüyorum ama
aşırı ve abartılı kendini ,vs koruma içgüdüleri sayesinde bazen bencil olabiliyolar yani iyiliğe iyilikle yanıt verir kötü niyete karşı da işte bu koruma içgüdüsü sebebiyle karşılık verebiliyo malesef