Boğa'nın Öğrenecekleri

Boğa Burcu (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Boğa'nın Öğrenecekleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 01 Nis, 02:58

Boğa burcu değişiklik ve yeniliklere adapte olmakta zorlanır. Özellikle risk taşıyan yenilikler onu çok korkutur. Her şeyi olduğu gibi korumak duygusu, tutucu bir muhafazakarlığa varabilir. Oysa hayatın kanunu her şeyin gelişme ve değişime uymak zorunda olduğu yoksa her şeyin yıpranıp yok olacağını belirlemiştir. Boğa değişmeye, birikimlerin harcanmasına, eldeki mevcudun yenilikler için riske atılmasına alışmalıdır.

Her medeniyet önce büyük bir mücadele ve çalışma ile kurulur, sonunda atalet ve hedonizm sebebiyle çöker. Roma’dan Osmanlı’ya her medeniyetin hikayesi bu olduğu gibi, her kişi ve müessesenin de sonu budur. Her şey sürekli çaba ile ayakta tutulmaya muhtaçtır. Kendi haline bırakılan her şey bozulur, çöker. Öğrenilenler hatırda tutulmaya çalışılmazsa unutulur. Yapılan şeyler tamir edilip yenilenmezse eskir. Ateş beslenmezse söner, su ilave edilip çoğaltılmazsa kuruyup biter. Her şey sürekli çaba ile yenilenme beklemektedir.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzt 02 Nis, 17:23

Bu bağlamda Boğa burcunun zıttı olan Akrep burcundan yenilenmeyi ve devrimi öğrenmesi gerekir diye düşünüyorum..

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 02 Nis, 17:51

ateşi ateş suyu su arttırır...fakat su ile beraber çoğalan ateşide görmedim değil...

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzt 02 Nis, 19:13

TheGirlofSuN yazdı:ateşi ateş suyu su arttırır...fakat su ile beraber çoğalan ateşide görmedim değil...
Sevgili TheGirlofSun, ben sanki bu ifadenden Boğa burcunun ateş grubunda olduğu anlamını çıkardım. Eğer doğru anlamışsam, Boğa toprak grubundandır.

Senin tespitin de çok doğru Efe.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
tutku
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen tutku » Sal 03 Nis, 14:15

en sevdiğim burçlardan birisi;boğa...bi de yukarıdakileri öğrense...eh o kadar hata kadı kızında da olur:)
KUR'AN'IN SÖNMEZ VE SÖNDÜRÜLMEZ MANEVİ BİR GÜNEŞ OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERECEĞİM VE İSBAT EDECEĞİM!...

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (1900)

Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Çrş 04 Nis, 22:49

evet biraz sabit kafalılığım vardır ama bu beni koruyor.
"Metafizik açıdan dış dünyanla iç dünyan uyum içinde olduğu zaman, evren de rüzgarını senin kanatlarının altına üfler, sana yeni yeni hazineler yollar."

Kullanıcı avatarı
tina brandon
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen tina brandon » Cum 07 Eyl, 14:01

Bir boğa burcu olarak şunu biliyorum ki, görüş açınıza esneklik katıp, affedici olabilmeyi başarırsanız kazancınız oluyor..Bir de bu kadar gurur insanı kral yapmıyor sevgili burçdaşlarım :) Yeri geldiğinde gururundan bir parça eğilim gösterebilirsen, mutlu oluyorsun..Anlamsız yere surat asmaya, gücenmeye, dediğim dedik olmaya lüzum yok yani :)
Bügüne en uzak gün, DÜN!

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 07 Eyl, 14:47

bizim yaptığımız hiç bir şey anlamsız değildir. anlayabilen için. sana anlamlı gelen pek çok şeyde bize anlamsız geliyor..

Kullanıcı avatarı
tina brandon
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen tina brandon » Cum 07 Eyl, 14:53

Yukarda akreple ilgili bi şey mi yazmışım haberim olmadan! Ben kendimi eleştirdim..Sana ne oldu ki?
Bügüne en uzak gün, DÜN!

Kullanıcı avatarı
CaRLoS
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen CaRLoS » Cum 07 Eyl, 14:55

Hepsine benden Matador :D onlar severler :D:D

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 07 Eyl, 14:56

bir buffalo olarak bu eleştirini kabul etmedim.