Kurallar

Uyulması Gereken Forum Kuralları
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 40 kez

Kurallar

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 17 May, 00:21

Akrep Portala Hoş Geldiniz.

1- Portal Akrep burçlarına özel olup, akrep burcu ile ilgili konulara ağırlık verilir. Diğer burçlarda portala üye olabilir veya forumlara katılabilir. Ancak portalın akreplere özel bir portal olduğu da unutulmamalıdır.

2- Portal içerisinde karalayıcı, rencide edici, aşağılayıcı, küçük düşürücü, genel Ahlak kurallarına aykırı yazı veya sözler ile küfür içeren yazıları yazmak veya yayınına izin vermek yasaktır ve bundan birinci derecede yazan ve yazıyı bulunduğu bölümden kaldırmayan Moderatörler sorumludur.

3- Aynı konudaki yazıları birden fazla başlık altında işlemek veya yazmak;

4- Kes, kopyala, yapıştır tekniği ile alakasız yazılar yazmak veya ilgilisiz bölümlere konu açmak yasaktır.

5- Akrep Portal kişilere özel bir portal değildir. Bu bağlamda Üyelerin;
- Portal’a özel yaşantılarını taşımaları,
- Başlıkları, forumları ve özel evleri şahsi çıkar ve menfeaatleri için kullanmaları ile başka üyelerle olan bağlarını, sorunlarını ve ilişkilerini yansıtmaları ve bu durumu sürekli hale getirmeleri,
- Üyeler arası sorunlara, tartışmalara, iftira veya doğruda olsa özel konuları açarak huzursuzluğa ve rencide edici durumlara neden olmaları,
- Neden oldukları rahatsızlık ve sorunları tekrar gündeme getirmeleri,
a-) Silinmişlerse yeni üyelikleriyle birlikte bu sorunları tekrar gündeme getirmeleri
b-) Eski kullanıcı adlarını ek yaparak tekrar kullanmaları,
- Portal ve Konular üzerinde herkesi rahatsız edecek laubali tavır ve tutum içerisine girmeleri,
Kesinlikle Yasaktır ve Gerektiğinde Portaldan Uzaklaştırılmalarında Geçerli Nedenler Olarak Sayılabilecektir.
-* Silindikten sonra başkaları tarafından bilinmeyen yanlış tutum ve davranışlarının geçmiş tarihli dahi olsa bildirilmeleri ve portala tekrar üyeliklerinin tespiti Uzaklaştırılma ve Silinme nedeni Olarak Sayılabilecektir.

6- Yazılarınızı mutlaka doğru kategorilere yazınız, aksi taktirde modlarımız mesajı silebilir veya dogru kategoriye taşıyabilirler. Bu durumda herhangi bir hakka sahip değilsiniz.

7- Sorularınız Olduğunda Lütfen konu başlığını anlaşır şekilde ve ilgili yerlere yazınız. "YARDIM!!" "PROBLEM VAR!" "Acele et" veya "????!!!!" . tarzı başlıklar kullanmayınız.

8- Sorularınıza cevap yazılmassa sabırlı olunuz. Portalda, vardiya sistemi uygulanmıyor. Eğer konunuz altta kalmışsa mail yoluyla yardım isteyebilirsiniz.

9- Bölümlerle ilgili şikayetlerinizi ve dileklerinizi özel mesaj ile bölüm moderatörlerine veya yönetime bildiriniz.

10- Sorulan soruların cevaplarını siz bilimiyorsanız "Ben bilmiyom" , "Forumda arasana" , "Google de arasana" tarzı yanıtlar vermeyin. Sorunun cevabını biliyorsanız cevaplayın veya link yollayın. Cevabını bilmediğiniz mesajları ilgisizce cevaplamayın; fikriniz olmadığı konularda ilgisiz yazılar yazmayın.

11- Kendi yazdığınız yazılarda hata bulursanız "edit" (düzenle) fonksiyonunu kullanarak yazınızı düzeltebilirsiniz. veya ilgili bölümde yetkiniz yoksa Moderatorlardan bunu isteyebilirisiniz.

12- 18 yaş altı üyelerin tutumları ve kanuni sorumlulukları akreportalı bağlamaz. Yaş uyarısı yapıldığı halde uyarının yapıldığı mesaj veya bölümlere giren üyelerin hukuki sorumlulukları kendilerine ve ailelerine aittir.

13- Herkes kendi yazısından sorumludur. Portalda sorumlu olmadığı veya görülmediği durumlarda; Yasalara ve genel ahlak kurallarına aykırı yazılardan Akrep Portal Net ve Yayıncı sorumlu tutulamaz.

14- Tüm üyeler TC kanunlarına, toplumun genel ahlakına ve hassas kişisel görüşlere saygılı olmak zorundadır. Uymayanlar gerektiği cezayı alacaktır. Akrep Portal Net kişilerin aykırı davranışlarından sorumlu tutulamaz. Kayıt sözleşmesini onaylayarak üye olan herkes kendi sorumluluklarını kabul etmiş sayılmaktadırlar. Yazılarından veya tutumlarından dolayı Hukuki sürece girecek üyeler bu kuralları okumuş sayılacaklarından herhangi bir hak talep etmeye haklarının olmadığını da peşinen bilmiş sayılacaklardır.

15- Akrep Portal Net sevgili bulmaya yönelik bir ortam değildir. Bu düşünceyle hareket edenler üyelerin şikayetleri dahilinde veya tespit edilmeleri durumunda herhangi bir uyarı yapılmaksızın üyelikten çıkarılacaklardır.

16- Burasının bir sanal ortam olduğunu unutmayınız. Uzun süreli samimiyet kurduğunuz üyeler dahi olsa özelinizi veya açık kimliğinizi diğer şahışlara açarken iyi düşününüz, bu şartlar içinde olabilecek kötü durumlardan Akrep Portal Net sorumlu tutulamaz.

17- Yönetim herkesi ve tüm yazıları takip edemeyeceğinden birinin veya birilerinin yanlış tutum ve davranışlarından dolayı Yönetim sorumlu tutulamaz ve Yönetimden hesap sorulamaz. Bu gibi durumlarda lütfen Yönetimi Bilgilendirmeyi tercih ediniz.

18- Akrep Portal Net üyesi olduğu halde; Portal dışında, Aynı Nick (Kullanıcı Adı) veya farklı Nick kullanarak Akrep Portal'ı karalayıcı, rencide edici, küçük düşürücü davranışlarda bulunmak, portalın sözcüsü gibi davranmak yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyeler üyelikten çıkarılacaktır. Portal dışı yönetimi bağlamaz ve Akrep Portal doğabilecek karmaşadan mes'ul değildir.

19- Bu ortamda kimse kimseden üstün veya zeki değildir, farklı ve basitte olsa herkesin görüşü değerlidir.

20- Yazının bir kısmında veya tümünde büyük harf kullanmayı alışkanlık haline getirmeyiniz. Tamamı büyük harflerle yazmanın tüm forum ve portallarda genel kurallar gereği yasak olduğunu unutmayınız.

21- Portala üye olan herkes yukarıda yazılı kurallara uyacağını da Taahhüt etmiş ve kuralların gereği uygulandığında hiçbir hak talebinin olamayacağını peşinen kabullenmiş demektir.

Akreportal, sevgi ve saygı çerçevesinde herkese açıktır.

Kilitli

“Forum Kuralları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir