Merkür Pluto Kare Açısı Etkileri ve Sonuçları

merkür pluto kare açısı, merkür pluto kare açısı etkileri, merkür pluto kare açısı sonuçları, merkür pluto açıları

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4670
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 40 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Merkür Pluto Kare Açısı Etkileri ve Sonuçları

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 09 Eki, 01:42

Merkür Pluto Kare Açısı Etkileri ve Sonuçları
Resim

Merkür-Pluto açıları her şey göründüğünden daha fazladır prensibiyle çalışır. Bu açı sağlıklı kullanımıyla bir konunun yüzeyinde kalmayarak çekirdeğine inebilen bir anlayış derinliğine ve çürümüş fikirleri arıtıp dönüştürebilen bir zihne işaret eder. Kimsenin cesaret edemediği toplumun mahrem ya da karanlık olarak kabul ettiği konuları araştırmaktan ve ifade etmekten çekinmez.

Bilgiye sağlıklı kuşkuyla yaklaşma kişinin öğrenme sürecine katkıda bulunsa da bir noktadan sonra bu açının gölge yönüne yani paranoyaya dönüşebilir. Takıntılı bir şekilde anlamsız kuşkularının peşinden gidebilir ve bu da net algılamasını engeller. Bu durumda bilgiyi kontrol altına almaya ve kabul edemeyeceği bilgiyi değiştirmeye çalışır.

Asıl amacı bilgiyi dönüştürmek, faydalı hale getirmek iken, gerçekleri çarpıtarak başkalarını manipüle eder. Diğer taraftan bilgiyi güç olarak görür ve aciz duruma düşmemek için başkalarının sırları aleyhte kullanır.

Merkür Pluto Kare Açısı Olumsuz Etkileri:
Bilgiye kuşkuyla yaklaşmak. Yanlış olduğunu bildiği düşüncelerin takıntılı biçimde arkasından gitmek. Bilginin güç olduğunu düşünmek. Zihinsel güç savaşlarına girmek veya ticarette güç savaşlarına girmek. Aklıyla her şeyi kontrol altına almaya çalışmak.

Büyü ve okült konulara merak. Saplantılı bir şekilde iletişim kurmak ya da düşüncelerini kendine saklamak. Öldüren dil. Karanlık düşünceler. Bilgiyi kötüye kullanmak. Sırları aleyhte kullanmak. Geçmişten kalma Çürümüş düşünceleri adeta kusmak. Sabit fikir. Komplo teorileri.

Merkür Pluto Kare Açısı Olumlu Etkileri: Bilginin derinine inmek. Görünenin arkasındakini merak etmek ve araştırmak. Sözcüklerin arkasındaki anlamı kavramak. Gerçekleri tüm çıplaklığıyla görmek. Karanlık yönlerini yüzeye çıkartıp arındırmak ve dönüştürmek veya bilineni kökten değiştirmek. İletişim tarzında dönüşüm. Tabulaşmış düşünceleri yıkmak ya da değiştirmek. Büyüleyici fikirler. Kelimelerin gücü. Düşüncelerini kabul ettirmekte yetenek. Stratejik tacir.
Astroloji Dergisi/ Banu Çaylak Kardaş
www.astrolojidergisi.com


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir