Koç Burcunda Dolunay Etkileri ve Sonuçları

koçta dolunay, koç burcunda dolunay, koçta dolunay etkileri, koçta dolunay sonuçları, koç burcunda dolunay etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4670
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 40 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Koç Burcunda Dolunay Etkileri ve Sonuçları

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 05 Eki, 15:33

Koç Burcunda Dolunay Etkileri ve Sonuçları
Resim

5 Ekim 2017’de Türkiye saatiyle 21:40’ta 12 derece Koç’ta bir Dolunay gerçekleşiyor ve 20 Eylül 2017’de gerçekleşen Başak’taki Yeniay’da başladığımız işlerin sonuçlarına, nasıl bir hal aldığına ve bu konularda ne gibi inisiyatifler almamız ve nasıl bir hareket planı izlememiz gerektiğine ışık tutuyor. Koç-Terazi aksındaki bu Dolunay, ben-sen, benim isteklerim-senin isteklerin, rekabet-işbirliği, savaş-barış, bağımsızlık-ilişki ve karar-tereddüt gibi temaları gündeme getiriyor. İnisiyatif alıp bağımsız bir şekilde isteklerimizin peşinden gitme ve onlar için mücadele etme konuları aklımıza gelse de, Koç-Terazi aksının vurgulandığı bu Dolunay, saldırganlaşmadan, öfkelenmeden hakkımızı nasıl koruyabiliriz, kendi isteklerimizden ödün vermeden nasıl işbirliği içine girebiliriz, hem kendi duruşumuzu ve bağımsızlığımızı koruyarak hem de ilişkilerimize zarar vermeden onları nasıl sürdürmeye devam edebiliriz, kendi isteklerimizi belli noktalarda uzlaşarak nasıl elde edebiliriz gibi soruları da sormamız gerektiğine işaret ediyor.

Dolunay haritasında, Koç’taki Ay’ın yöneticisi Mars ile Terazi’deki Güneş’in yöneticisi Venüs, Başak’ta kesin bir kavuşum halindeler. Bu kavuşum özellikle arzuların peşinden koşma, yakın ilişkilerde rekabet, meydan okuma, sevgi/nefret gibi temalara dikkat çekiyor. Ben-sen çekişmesine denge getirmek adına belki de fazla uzlaşmacıysak isteklerimizi ifade etme; isteklerimizi dayatıyorsak da karşımızdakini dinleme ve anlama yoluna gidebiliriz. Bu kavuşumun Başak’ta olduğunu düşünürsek, bu konulara daha titiz, dikkatli ve temkinli bir şekilde yaklaşmak, aksayan uyumsuz noktaları tespit ederek bunları düzeltmek ve emek sarf etmek oldukça önemli.

Başak’taki Venüs-Mars kavuşumuna, Yay’daki Satürn kare, Oğlak’taki Pluto ise üçgen bir açı yapıyor. Sevildiğimizi hissetmek zor olabilir ya da kendimizi yetersiz, korku dolu ve baskılanmış hissedebiliriz. Bu noktada daha sabırlı ve sorumlu bir yaklaşımda olmak, bazen bir şeylerin istediğimiz gibi olması için ekstra çaba sarf etmek gerektiğini unutmamak gerekir. Oğlak’taki Pluto’nun Venüs-Mars kavuşumuna yaptığı üçgen açı ise, ilişkilerimize yakınlık, derinlik getirebilir ve onlara zarar veren şeyleri saptayıp eleyerek iyileştirme ve engelleri aşma gücü verebilir.

Haritada Terazi’deki Merkür, Güneş ile kavuşum, Koç’taki Ay ile karşıtlık yaparak bu Dolunay’a eşlik ediyor. Gereksiz alınganlık yaparak ya da sinirli davranarak iletişim problemleri yaratmak yerine, duygularımızı, düşüncelerimizi ve isteklerimizi söylemek, karşımızdakini de tarafsız bir şekilde dinlemek problemleri çözmemizde bize yardımcı olacaktır. Oğlak’taki Pluto ise fokalinde kendisi olmak üzere, Koç’taki Ay’a kare, Terazi’deki Güneş-Merkür kavuşumuna kare yaparak öncü bir t-kare oluşturuyor. Gerilimli ve aktif bir enerjiyi temsil eden bu t- kare, inisiyatif üstlenip mücadele etmeye işaret etse de, kişinin sınırlarını bilememesi sonucu oluşacak krizleri ve bazı aşırılıkları da gösterebilir. Bu durumda Oğlak’taki Pluto, yukarıda bahsedilen rekabet, meydan okuma temalarına ek olarak özellikle ailede ve yakın ilişkilerde “gücümüzü” nasıl kullandığımız konusuna dikkat çekiyor.

Bu alanlarda güç savaşları, amaçlarına ve arzularına ulaşmak adına gücü kötüye kullanma ve kontrolü elde tutmak için manipülatif, yıkıcı, acımasız yöntemlere başvurma söz konusu olabilir. Ya iç dünyamızı tamamen kapatan bir duruş sergileyebilir ya da aşırı kontrolcü, bağımlı, zorlayıcı, sahiplenici, takıntılı ve kıskanç bir yaklaşımda olabiliriz. Ya hep ya hiç yaklaşımının bizi daha da aciz ve güçsüz bir konuma sokacağını unutmamak gerekir. Bu t-kare hem gitmesi gerekenleri kendi yollarına bırakmamız ve kayıplarımızı kabullenmemiz gerektiğine işaret ediyor hem de mevcut durumları veya ilişkileri daha derin bir şekilde analiz etme ve krizler kanalıyla artık yüzeye çıkan uyumsuzlukları ve aksaklıkları gidererek yenilenme fırsatı sunuyor.

Koç’taki Ay Cepheus takımyıldızındaki Alderamin ile kavuşum halinde. Satürn ve Jüpiter doğasına sahip olan bu yıldız, otorite, ağırbaşlılık, hakimler, hakemler, acımasız ve sert duruşmalar, yargılamalar ile ilişkilendiriliyor. Terazi’deki Güneş ise Corvus takımyıldızındaki Algorab ile kavuşumda ve bu sabit yıldız ise yıkıcılık, kötü niyet, gaddarlık, ölçüsüzlük ve yalan söyleme ile ilişkili. Dr. Eric Morse, Mars–Satürn doğasına sahip bu yıldızın Terazi’nin gölge yanını vurguladığını ve eğer bir bahane kişiye daha güvenli gelirse, gerçeği saptırmasının söz konusu olabileceğini söylüyor.

Son olarak Koç’taki Ay’ın Sabian sembolüne baktığımızda,“Patlayamayan bomba güvenli bir şekilde ve gizlice ortadan kaldırıldı.” cümlesi ile karşılaşıyoruz. Bu sembol hayatımızdaki patlayıcı unsurların kimseye zarar vermeden ve güvenli bir şekilde boşaltılmasından bahsediyor. Baskılanan enerjinin yavaşça ve dikkatle dışarı çıkartılmasıyla, işler çığrından çıkmadan önce kontrolü elimize almak mümkün olabilir. Burada sakinliğimizi koruyarak beklenenden fazla zarara yol açabilecek her durumu dikkatle değerlendirmek ve önceden etkisiz hale getirmek oldukça önemli. Sembol gerekirse birşeyleri saklamak zorunda kalabileceğimizden de bahsediyor. Sinir krizleri, hayal kırıklıkları, düşüncesizce, öfkeyle verilebilecek kararlara karşı bizi uyarırken, zekamızı kullanarak organize olma, kendimize hakim olma, olayları yatıştırma ve onların seyrini değiştirebilme gücümüz olduğunu da bize hatırlatıyor...Astroloji Dergisi/Gözde Kara
www.astrolojidergisi.com

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
*The Living Star, Dr. Eric Morse
*Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
constellationsofwords.com
sabiansymbols.com


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir