Merkür Terazi Burcunda

merkür terazide, merkür terazi burcunda, merkürüm terazide, terazi burcunda merkür etkisi, merkür terazi burcunda etkisi

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4670
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 40 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Merkür Terazi Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzr 01 Eki, 21:38

Merkür Terazi Burcunda
Resim

Düşünme, algılama ve iletişim kurma tarzımızı gösteren Merkür öncü bir hava burcu olan Terazi’ye girdi. Merkür burada tarafsız, karşıt düşünceleri uzlaştıran, iletişimde uyumu, ahengi ve eşitliği yaratmayı amaçlayan bir konumdadır. Düşüncelerini ifade ediş şekli ince, zarif ve diplomatiktir. Düşünce alışverişi, karşısındakini ya da farklı görüşleri dinleme ve bir meseleyi her yönüyle anlamaya çalışma ve arabuluculuk yapma söz konusudur.

Kişi karar vermeden önce herkesin görüşünü alıp farklı düşünceleri mukayese edebilir ve tarafsız, adil bir şekilde karar verebilir. Merkür’ün bu konumu öteki insan bilincine işaret ettiğinden, insan ilişkilerini ve dinamiğini anlamaya çalışma söz konusudur. Bu bakımdan psikoloji, danışmanlık, halkla ilişkiler, hukuk, estetik duyarlılık gerektiren konularda ve sanat alanlarında beceriye işaret edebilir.

Gölge yönleriyle çatışmaya düşmekten korktuğu için, kendi düşüncelerini geri çekerek devamlı başkalarının düşüncelerine uyum sağlayabilir. Aşırı nazik, suları hiç bulandırmayan, suya sabuna hiç dokunmayan ve yüzeysel bir iletişim tarzı görülebilir. Karşıtlıkları uzlaştırmaya çalışması, uç noktada her şeye bir karşıt düşünce yaratmasına neden olabilir. Bir meseleyi her yönüyle ve başkalarının görüşlerini de sorarak ele alma özelliği, olumsuz yönüyle kararsızlık şeklinde kendini gösterebilir. Düşünceler başkalarının hoşuna giden sosyal trendlerden ve popüler düşüncelerden etkilenebilir.

Terazi’deki Merkür’ün yöneticisi Venüs düşük konumda olduğu Başak’ta yolculuğunu sürdürüyor fakat bu iki gezegen geleneksel astrolojide hayırlı kabul edilen bir “karşılıklı ağırlama” halinde. Bu dönemde ilişkilerimizde gerçek anlamda dengeyi ve adaleti sağlamak adına, gerçekten ne düşündüğümüzü söylemek, karşımızdakine ne düşündüğünü sormak, iletişimde hem kendimize hem de karşımızdakine karşı daha gerçekçi ve objektif bir yaklaşım gerekli olabilir.

Kusur bulmak ya da başkalarını suçlamaktan ziyade, belki de yer yer düşüncelerin çatışmasına izin vermek, hem gerçekten başkalarını daha iyi anlamamızı sağlayacak hem de bir süredir gözümüzden kaçan pürüzlerin giderilmesine yardımcı olarak ilişkilerimizi daha sağlıklı bir hale getirecektir...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan

www.astrolojidergisi.com


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir