Balık Burcunda Dolunay ve Etkileri

balıkta dolunay, balık burcunda dolunay, balık burcunda dolunay ve etkileri, balık burcunda dolunay neleri etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4668
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 36 kez
Teşekkür edildi: 44 kez

Balık Burcunda Dolunay ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 09 Eyl, 00:34

Balık Burcunda Dolunay ve Etkileri
Resim

6 Eylül 2017’de Türkiye saatiyle 10.04’te değişken bir su burcu olan Balık’ta bir Dolunay gerçekleşti. Balık-Başak aksında gerçekleşen bu Dolunay’da, düzen-kaos, ayırt etme-birlik olma, eleştiri-merhamet, kusursuzluk-tamlık, hizmet-fedakarlık, faydalı olma-kendini adama, tevazu-şefkat gibi temaları gündeme geliyor. Bu Dolunayı, 21 Ağustos 2017’de 28 derece Aslan’da meydana gelen Tam Güneş Tutulmasıyla birlikte, hayatımızda başlayan yeni döngünün, geleceğimize dair attığımız tohumların, yaptığımız yeni başlangıçların nasıl geliştiğine ışık tutan bir ilk durak olarak görebiliriz.

Yaptığımız başlangıçların ve hayatımızda bu süreçte beliren ve artık göz ardı edemeyeceğimiz temaların nasıl bir gidişatta olduğuna ve hayatın bizi gerçek anlamda nereye götürdüğüne, sürüklediğine daha yakından, daha derinden ve sezgisel bir kavrayışla bakma ve gerekirse niyetlerimize ve amaçlarımıza uygun olarak düzenlemeler yapma fırsatı bulabiliriz.

Balık’ın modern yöneticisi olan geri hareketteki Neptün, Balık’taki Ay ile kavuşum, Başak’taki Güneş ile karşıtlık yaparak bu Dolunay’a damgasını vuruyor. Bu açılar, duyarlılık, merhamet, kabullenicilik, fedakarlık, kendini adama, sembolleri, rüyalarımızı, sezgilerimizi kullanarak ve hayatın alt akıntılarını hissederek ne tarafa gitmemiz gerektiğini anlama gibi temaları aklımıza getirse de, öte yandan olumsuz ifadelerinde belirsizlik, ne tarafa gideceğini bilememe, akıl karışıklığı, hayaller ve özlemlerle sürüklenme, illüzyon, aldanma/aldatılma, gerçeği-yalanı ayırt edememe, kendini feda etme, aşırı duyarlılık, hem kendi hem de başkalarının sınırlarını bilememe, kendine acıma ve hayatın zorunluluklarından kaçma gibi riskleri de beraberinde getiriyor.

Balık’taki Neptün’ün getirdiği içsel rehberliği kazanmanın yolu, hiç bir varsayımda bulunmadan, hiç bir hayale kapılmadan ya da on adım ötesini düşünmeden, “o anda” tam önümüze gelene odaklanmaktan, bunu olduğu gibi kabullenerek yapılması gerekenleri yapmaktan geçiyor. Balık’taki Ay’ın geleneksel yöneticisi olan Jüpiter Terazi’deki yolculuğunu sürdürüyor. Kabullenici, adil ve hoşgörülü bir tarzda karşıtlıkları uzlaştırma, uzlaşma ve anlaşmazlıkları giderme yoluna gitmek, bu konuda “doğru ölçüyü tutturmak” önemli. Başkalarıyla olan ilişkilerimizde, sevilme ve onaylanma ihtiyacımızı kullanarak, kendi haklarımızdan ve doğrularımızdan aşırı derecede fedakarlık etmemizi talep edenlere, idealist, merhametli ve barışçıl yaklaşımlarımızı sömürenlere, bizi belki de yanlış yönlendirmeye çalışanlara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Dolunay haritasında Başak’taki Güneş’in yönetici gezegeni olan Merkür ise şu an 28 derece Aslan’da ve 21 Ağustos’taki Güneş tutulmasıyla aynı derecede, ileri hareketine başlamak üzere duraklamış durumda. Bu konum özellikle tutulmanın hayatımızda tetiklediği temalarla bağlantılı olarak yaşayacağımız bazı yoğun deneyimlere işaret edebilir ve bu deneyimler, uğraştığımız konular her neyse, bunların önümüzdeki dönemde nasıl gelişeceği ve kendimizi bunlara nasıl adapte edeceğimiz konusunda bir öngörü kazandırabilir.

Durağan Merkür, Balık’taki bu Dolunay’ın belirsizlik ve kafa karışıklığı yaratan atmosferini biraz daha arttırıyor. Bu açıdan ani ve kesin kararlar vermeden önce biraz yavaşlamak, amaçlarımıza giden yolun belirginleşmesine, bazı şeylerin netlik kazanmasına katkı sağlayacak yeni bilgilerin ve gerçeklerin ortaya çıkmasını, yani önümüzdeki sisin dağılmasını beklemek daha akıllıca olacaktır. Böylelikle hayatın bizi ne yöne götürdüğünü daha derinden idrak ederek, ne yapmamız ve nasıl yapmamız gerektiği ve hangi önlemleri almamız gerektiği konusunda daha net ve doğru kararlar alabiliriz.

Oğlak’ta geri hareketteki Pluto ise, Balık’taki Ay-Neptün kavuşumuna altmışlık, Başak’taki Güneş’e üçgen olmak üzere iki uyumlu açı yapıyor. Hem kendimizin hem de etrafımızdakilerin psikolojik motivasyonlarını, duygularını anlamak, sırları ve gerçekleri açığa çıkarmak söz konusu olabilir. Hayatımızda artık işlevini kaybetmiş, ömrünü tamamlamış şeyleri eleyip arkamızda bırakmak ve bunları kaybettiğimizi kabullenmek, enerjimizi doğal olarak gerçekten ilgilenmemiz ve iyileştirmemiz gereken durumlara yöneltmemizi sağlayacaktır.

Balık’taki Ay, hem Eridanus takımyıldızındaki Achernar sabit yıldızıyla hem de Phoenix takımyıldızının boynundaki Ankaa sabit yıldızıyla kavuşum halinde. Achernar, Arapça “Nehrin Sonu” anlamında ve Ptolemy’e göre Jüpiter doğasına sahip olan bu sabit yıldız bilgelik, bilim, felsefe, çok seyahat etmek, sık sık yapılan değişiklikler, otorite pozisyonu, hayır işleri, toplumsal başarı, iyi ahlak, dini inançlar ve deniz kazaları ile ilişkilendiriliyor. Ankaa sabit yıldızı ise ise öncülük etme, azim, güç, uzun ömür ve kalıcı bir ünle ilişkili. Bu yıldız özellikle Braille alfabesinin ve ampulün icadında görüldüğünden, “görmek için” yeni yollar, aydınlanma ve ışık ile bağlantılı.

Balık’taki Ay’ın Sabian sembolü cümlesi ise, “Tilki kürküne bürünmüş bir hanımefendi” şeklinde. Sembol güzellik, zeka, akıl, büyü, sahte cazibe ve yüzeysel bir nezaket ile alakalı. Bazı şeyler göründüğü gibi olmayabilir. Pırıltılarıyla ya da güzel vaatleriyle bizi büyüleyen durumlara ve insanlara karşı dikkatli olmak gerekebilir. Güzel bir vitrinin bazen sadece bazı kötü gerçekleri saklamak ve bizi aldatmak için kullanılabileceğini unutmayalım.

Başak’taki Güneş’in Sabian sembolü cümlesi ise, “Sonunda küçük harflerle yazılmış isimler ve gizemli satırlar görünür; bu bir soy ağacıdır.” Bu sembol hiç kuşkusuz kişinin ailesi ve atalarıyla olan derin bağlarıyla ilgili ama bunun yanında, kişinin kendi doğasında olan yani doğuştan getirdiği içsel bilgiyi anlaması, geçmişten bu güne yaşadığı tecrübelerle kazandığı bilgeliği kullanması ve gerçekten nereye ait olduğunu ve hangi amaca kendini adaması gerektiğini kavraması ile de ilgili.

Amaçlarımız, nereye gitmemiz ya da neye kendimizi adamamız gerektiği konusunda dağıldığımız, çözüldüğümüz noktada, belki de nereden geldiğimize, nasıl süreçlerden geçtiğimize bakmak, şu anda hayatımızda beliren durumlarla ilgili olarak neler yapmamız gerektiğine de ışık tutabilir...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara
www.astrolojidergisi.com

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış ilhan
*constellationsofwords.com
*sabiansymbols.com
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
Akrep (Cmt 09 Eyl, 00:57)
Değerlendirme: 20%


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir