1. Ev Balık

1. ev balıkta, 1. ev balık burcunda, 1. ev balık, 1. evde balık, balık 1. evde, özellikleri, etkileri, sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 915
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 124 kez
İletişim:

1. Ev Balık

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 13 Ağu, 04:38

1. Ev Balık Burcu Özellikleri
Resim

1. Ev Balık Burcu Özellikleri

Bu konumda tespit edilen Yükselen Balıklar aşırı duyarlı kişilerdir ve serinkanlı olurlar. Yükselen balığın problemlerinden biride konsantre olduğu zaman transtaymış gibi yaşar, kimseyi duymaz ve rahatsız edilmekte istemez ve hemen tesir altında kalan kişilerdir. hayalperest bir kişilikleri vardır. Hayal dünyaları çok güçlüdür. merhametli, iyi niyetli, sevgide aşkta sadık, duygusal, Romantik. Olağan üstü duyarlı, idealist ve ileriyi gören bir davranış ortaya koyar. Sezgileri son derece gelişmiştir. Zodyak'ın donkişotları diyebileceğimiz, yükselen balık burcu insanı gerçekleri reddedecek kadar fantazi aleminde yaşayabilir.

Ara sıra tutan inatçılığı dışında genellikle iyi huylu, geçinilmesi kolay, aslında Romantik ve hayalci kişilerdir. Kendilerine çok güvenmezler. Bir kararı vermenin bütün sorumluluğunu taşımanın yükü çok ağır gelebildiğinden, sıklıkla tavsiyelere gereksinim duyacaktır. Utangaç olduklarından, saklı becerilerini ortaya çıkarmaları zordur. Bu mahcup insanların bilhassa sanatla alakalı konularda birer deha olmaları muhtemeldir. Dikkatleri üzerlerine çekmekten hoşlanmadıkları için hakettikleri ilgiyi göremeyebilirler. Başkalarına ve başı dertte olanlara yardım etmek isterler. Yardıma yönelik bir işle uğraşırlarsa son derece başarılı olurlar. Kendi kıymetlerini anlar ona göre davranırlarsa zannettiklerinin çok ötesinde işler yapabilirler. müzik ve edebiyata özel kabiliyetleri vardır. Balık burcunun sembolündeki suyun hem akış tarafında hemde ters tarafında yüzen iki balık gibi, yükselen balık burcu da bir olayın, hem pozitif hemde olumsuz yönlerini içerisinde barındırır. Yani hem acımasız, hemde şefkatli, hem cömert hemde pinti olabilirler. Birbirine karşıt bu özellikleri kendi içerisinde dengelemeyi başarırlarsa kusursuz bir davranış sergileyip her alanda başarılı olabilirler. Ancak dengeleyemezse kararsızlık içerisinde bocalayıp başarıyı yakalayabilmesi zordur. Neyse ki kuvvetli sezgileri yollarını bulmalarına yardım edecektir.

Dağınık, hayal dünyasında ve titiz bir görünümleri vardır. Düzenli değillerdir ve kolaylıkla başkalarının tesiri altında kalabilirler. Hayalci ve kendilerini feda etmeye eğilimleri güçlüdür. Merhametli, zayıfa acıyan fakat yeterince objektif ve akılcı olmakta zorlanan tipler olabilirler. Kişisel ilişkilerinde sınırlarını iyi koruyamamaları yüzünden hayal kırıklığı yaşayabilir ve kötüye kullanılabilirler. Hemen harekete geçemeyebilirler, cesaretlendirilmeye gereksinimleri vardır. Hayal güçlerinin kuvvetli olması onları sanatkar yaradılışlı ve ilham dolu kişiler yapar. Sanata karşı duyarlılıkları güçlüdür fakat pasif kalmaları halinde bu potansiyel asla gerçekleşmeyebilir. Değişken ve uyumlu karakterdedirler ve baskı altında düşünce değiştirmeye ve kararsızlığa eğilim sergilerler. Bu sebeple çok itimat telkin edemeyebilirler. Sanki diğer bir dünyaya ait gibidirler. İlişkilerinde daha gerçekçi ve onları kollayacak akılcı bir partnere yönelme arzusundadırlar. Sorumluluk alabilmek konusuyla alakalı zorlanabilirler fakat kendilerini adadıkları işler için hemen her şeyi yapmaya da hazırdırlar. Yaşamlarında ideallerin ve inançların rolü önemlidir. Son derece cömert ve yumuşak kalplidirler.

Artistik kabiliyetleri gelişmiştir. Yükselen Balık insanı, kendisine ve kararlarına tam manasıyla güvenemediği için çoğunlukla diğer insanların fikirlerine ve tavsiyelerine gereksinim duyar. Ama aldığı fikirleri ve tavsiyeleri uygulama konusunda yeterince etkili değildir. Hayatın gerçeklerinden uzaklaşarak, hayal dünyasında kalmak, günlük ihtiyaçları gözardı etmek, tipik Yükselen Balık Burcu özellikleri arasında bulunur. Kendini tam manasıyla ifade edemeyen Yükselen Balık, mahcup ve çekingendir. Dikkat çekmeme isteği, sahip olduğu yeteneğin, hiç kullanılmadan ve geliştirilmeden, atıl kalmasına sebep olur. Etrafındaki insanlara yardım ve hizmet etmek, Yükselen Balık için hem çok önemli, hem de çok tatmin edicidir. Hem de estetik duyarlılığa sahip olan Yükselen Balık Burcu insanı, şiir, müzik ve dans bölümünde özel becerilere de sahiptir. Yükselen Balık hem kendisi hem de beraber olduğu insanlar için büyük ideallere ve yüksek beklentilere sahiptir. Özellikle duygusal alanda mükemmeliyet ihtiyacında olan Yükselen Balık insanı, kimi zaman hayal kırıklıkları da yaşar. Ancak efsanelerde, mitlerde rastlanan aşk ilişkileri beklentisi, ütopyalarla gerçekleri birbirine karıştırmasındaki en büyük nedendir.

Su elementinden olan Yükselen Balık, Değişken niteliktedir ve hayatın farklılaşan koşullarına kolaylıkla uyum sağlayabilme becerisine sahiptir. Yükselen Balık burcunu sembolize eden değişik iki yöne hareket eden balıklar, karakterindeki zor karar verme özelliğini de yansıtır. Her hangi bir hususta karar alabilmek ve uygulamaya geçmek, aslında Yükselen Balık için çok zordur. Düşüncelerinden daha çok duyguları ve sezgileri karar alımında belirleyiciliğe sahiptir. Böyle bir kadın eşinde güzellik, zeka ve sanat kabiliyeti arayacaktır. Kuşkucu ve kıskançtır ve kocasına düşkündür. Onun sözünü dinler. Aşk hayalleri olduğu halde kendisi seçmekte özgür değildir. Kuruntulu mizacı aşkta stres oluşturur. Zaman zaman isteksiz ve gönülsüz görünür ama, diğer vakitlerde kendini adayan, hayran, tutkulu, duygulu, kibar, sıcakkanlı ve dürüst olur. Buna karşın huysuz, ters ve günü gününe uymayan birisidir. Çift karakterli bir burç olmasından bayanın da parametre bir doğası olacaktır. Romantik yanları daha çekicidir. İyi bir anne, mutlu ve sevgi dolu bir eş ve çok hoş bir ev hanımı sayılır. Çevresinde büyük bir dost topluluğu bulunmaktadır ve insanları kendine çekmesini bilir. Aynı anda iyi bir ağırlayıcıdır Yükselen Balığın insanı aşırı duyarlı, değişebilen ruh durumları deneyimleyen, kolay tesir altında kalan bir insandır.

Sezgiseldir ve kendinden vazgeçme derecesine varan bir bensizliği vardır. Kendini adama ve yardım arzusu çok gelişmiştir. Balık burcunun yöneticisi Neptün gezegenidir. Bu gezegen yükselirken doğan kişide idealizm, vizyon ve ilham kaynağı ortaya çıkar. Yükselen Balık hayatla baş edebilmek için her şeyin en iyi yönünü görmeye çalışır. Yüksek beklentili bir bakış açısı geliştirir ve gerçekçi insanlara aşırı saf gelebilecek bütüncül bir perspektiften bakarak hayatta kalabilir. Balık bir su burcudur ve değişkendir. Bu burcun sembolü değişik yönde yüzen iki balıktır ve en tipik yorumu kararlı davranma zorluğudur. Bu Yükselen'e sahip şahıs yönünün bu ikiliği karşısında umutsuz bir açmazda kalabilir, ama hayatta yapması gerekeni dolaylı yaklaşımlarla başarabilir. Yüzleşme, göğüs germe ve kestirme kararlar onun hadiseleri ele alış tarzıyla uyuşmazlar. Bu şahıs dünyanın zorlukları ve mücadeleleriyle uğraşmak için çok kırılgandır. Yüzleşmemek, karşı koymamak özelliğinin gerçekleri görememek özelliğine dönüşmesi acı verici olabilir, ama zamanında karşı koyabilirse daha sonra ortaya çıkacak çaresizliği önleyebilir. Daha net fotoğraflar elde etmek için hedefi ve perspektif duygusunu kaybetmeden serinkanlı bakmaya gönüllü olması gerekir. Eğer Yükselen Balık hayata gerçekçi bakabilmek konusu ile alakalı kendini eğitirse, her yönden daha verimli olabilir. Diğer insanlara ilham verebilir.

Balık yükselirken doğan şahıs hayatın aşırı uçlarına gidip gelebilir. Yükseklerde uçarken umutsuzluk kuyularına düşebilir. Buna karşın umutsuzluk duygusu hemen hiç uzun sürmez. Balık yine yükselmek için bir şeyler bulur. Zaman zaman yükselmenin yolu hayal dünyasına kaçmak olur. Ama hayallerini gerçekleştirme yolu olarak uyuşturucu, hap ya da alkol gibi yapay araçları seçmesi son derece tehlikelidir. Karar verme vakti gelene kadar, su ya da bukalemun gibi, içerisinde bulunduğu ortamın biçimine ve rengine bürünme özelliği nedeniyle, Yükselen Balık'la yaşam sürdürmek harikadır. Önce sezgilerine danışarak uzun uzun düşünür ve karara varır. Ama o kararla birkaç gün yaşadıktan sonra tam tersi bir şekilde davranabilir.

Çevresindeki insanları kararsızlığıyla deli eder, ama kendine has dairesel yoluyla, kendi yarışını kazanır. Eğer onunla bir hususta tartışmak gerekiyorsa sorun çıkabilir, zira Balık maskesi takmış birisini tartışmada yenmek olası değildir. Kendini kaybedip öfkelenmez, ama bakışlarındaki hayal kırıklığı insanı yere yıkar. Böyle bir durumun bir daha yaşanmayacağına ikna olana kadar somurtur, küser. Hayatta kalması pembe gözlüklerini takmasına bağlı olduğu için, hayallerini tehdit edenlerle ölümüne savaşır. Kendisine de aynı gözlüklerle bakmaktadır. Gerçeklerle yüzleşmesi için zorlanmadıkça kendi ile alakalı doğruları bilemez. Bakış açısıyla uyum sağlayacak ya da onu kaidenin üstüne yerleştirecek insanları arar. Tatlı, çekici, uyumlu ve nazik görüntüsü kendisinin farkında olduğu, ama diğer insanlara göstermediği kişilik özelliklerini gizlemeye yarar. İnsanların bu yüzden ondan kusursuz olmasını beklemeleri O'nun üzerinde bir baskı oluşturur. Onların beklentilerine cevap vermeye çalışırken bir yandan da saklı bir suçluluk duygusuna kapılır. En büyük tehlike kendisini kandırmasıdır. Kendini diğer insanların gözüyle göremediği için dünya ters gidebilir. Kendi hayal dünyasında yaşarken ortaya koyduğu amaçlara ulaşamaz.

Orta boylu, toplu vücutları, ufak elleri ve ayakları ile çok çekicidirler. Bakışları hoş ve masumdur. Gözleri büyük ve iddialıdır. Kilo almaya meyilli yapılarına rağmen, cazibeli ve asil görünümle ilgi çekerler. Islak ve renkli, hülyalı gözler, bazen balık gibi fırlak gözler, oval yüz, vücut hatları bazen çok geniş, bazen zayıf, simetrik olmayan baş biçimi, kısa boy, omuzlar dar, basenler geniş olabilir. Yüz hatları yuvarlak bacaklar, deniz kızı resimlerindeki gibi dışa dönük, düz taban olabilir, gözler hafif çekik, uykulu, veya hüzünlü bakışlar, sevimli bir yüz ifadesi, Gözler koyu kahve, koyu yeşil, koyu mavi-yeşil olabilir.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir