1. Ev Kova

1. ev kovada, 1. ev kova burcunda, 1. ev kova, 1. evde kova, kova 1. evde, özellikleri, etkileri, sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 915
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 124 kez
İletişim:

1. Ev Kova

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 13 Ağu, 02:37

1. Ev Kova Burcu Özellikleri
Resim

1. Ev Kova Burcu Özellikleri


Bu konumda bulunan Yükselen Kova objektif, bağımsız, dostça ve açık, ama her zaman biraz mesafeli bir şahsi yapıyı belirtir. Yükselen Kova'nın insanı keşfetmeyi seven, spontan ve orjinaldir. Hayata kendisine has bir yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım başka insanlardan "farklı" görünmesine sebep olur. Eğer bireyliği ve özel nitelikleriyle ilişki halindeyse kuvvetli bir insancıl yan ifade eder. Hem kendisi hem de başka insanlar için istiklal duygusu çok gelişkindir. Eğer kendi özgürlüğüne, "farklılığına" direnirse, başka insanlar gibi olmak için boyun eğerse, kritik anlarda başkaldırabilir, sinirlenir, ne yapabileceği belli olmaz, üstelik bir de güvenilmez hale olabilir. Kendini dizginlenemez antikanın biri olarak ilan eder.

Dünyaya "Beni çitlerle çevirmeyin" diye bağırır. Onun oyun bahçesi tüm evrendir. Kova entellektüeliteyi işaret eden bir hava burcudur ve sabittir, kararlıdır. Bu burçla bağlantılı enerji "elektriksel" niteliktedir. Bu enerjiyi kanalize etmek, denetim altında tutmak zordur, fakat şahıs doğru kanalı bulabilirse kendini insanlığın ön saflarına yerleştiren bir kaliteyi ifade eder. Stil oluşturmakta, yeni yöntemler geliştirmekte ve insanlığın geri kalanına yol göstermekte öncüdür. Yosun tutmayan yuvarlanan bir kaya gibidir. Fırsatları yakalar. Bir dalın uç noktasına gidebilmek için ağacın gövdesini bırakmaya gönüllüdür. Sürekli farklılık ve özgürlük ihtiyacı yaşamına büyüleyici deneyimler çekmesine sebep olur. Fakat uç noktada ne gerçekleştireceği belli olmayan bir özellik de sergileyebilir. Spontan olması, gerçekleştirme mecburiyetinde olduğunu hissettiği şeyleri yapması için özgür olması şarttır. Programlara uymakta zorlanır. Gelecek hafta, üstelik bir de yarın ne gerçekleştireceği belli değildir.

Özgürlük onun için yaşamsal bir konudur. Baskı ve sınırlamalar karşısında düşüncesiz, sabırsız hareketlerle çemberi yarmaya çalışır, gerilir, her şeye alerji duymaya başlar. İsyankarlaşır, üstelik bir de felsefi yönden anarşistleşir. Bu sinirsel enerjisini yapıcı ve üretken bir biçimde kanalize edebilirse, bir deha örneği olur. Kova burcu kişiliği bütün burçların en insancıl içgüdülerini temsil etmektedir. İnsanları değişik bir tarzda sever. Bir insanın sahip olacağı en iyi arkadaştır. Özellikle dikkatini çeken daha geniş ölçekli konularla uğraşmak için yakınlarını ve ailesini ihmal etmekle suçlanır. Eski gelenekleri yıkan bir insandır. Durağanlığın her biçimine başkaldırır. Eskimiş yöntemleri değiştirmeyi, şartları geliştirmeyi sever. Yükselen Kova için farklı olmak normalliktir. Toplu yaşamayı sever, "çılgın" şeyler gerçekleştirmek ister, sınırlandırılamaz. Şu ya da bu biçimde ışıkları üzerine çeker. Sürekli beklenenden ziyade beklenmeyeni yapar. Kendisi istemese bile toplumun dikkatini çeker. Başkalarının çekindiklerini deneyimler. Aynı anda devam eden birçok projeye ihtiyacı vardır.

Çabuk sıkıldığı için hiç bir aktiviteye sürekli bağlı kalamaz. Kova kişiliği toplum tarafından hatalı anlaşılabilir. Boyun eğmenin, istikrarın ve "uygun" davranışın geçerli olduğu, muhafazakarlığın hüküm sürdüğü bir toplumda bu kişilik uyum sağlamakta zorlanır. Yükselen'i Kova olan bir insanın herkesten çok kendini tarif etmeye ihtiyacı vardır. Olaylara ve etrafına bakışı çok değişik olduğu için diğerleri tarafından "dağıtmış" bir insan olarak algılanabilir. Bu şahıs alışkanlıklarının ve bireyliğinin farkına varana kadar enerjisini baskı altında tutmaya ve standartlara uymaya çalışabilir. Kendini başkaları için ideal olan programlara uydurmaya zorlayabilir. Bu dıştan her şeyin pozitif görünmesini sağlayabilir, fakat içsel gerilimi çoğalarak sebebi ne olduğu belli olmayan tatminsizlik, yabancılaşma duymasına ve gereksiz şeylere isyan etmesine sebep olur. Hedeflerinden ve dehasından gittikçe uzaklaşır. Farklı, zeki, özel yeteneklere sahip, zamanın bir adım ötesinde yaşam sürdüren ilginç tiplerdir. Zeki ve bir çok yönden başka insanlardan farklıdırlar. Kurulu bir planı takip edebilmek yerine, sezgilerinin sesini dinlerler. Doğalarında varolan 'herkesten farklı olma' eğilimini dizginleyip, kalabalığa karışsalar da eninde sonunda, hatta en olmadık yerde, isyankar tabiatları kendini sergiler. Hiçbir kalıba uydurulamazlar.

En çok korktukları şey, sindirilmek ya da kişiliklerini ortaya koyamamaktır. Arkadaş canlısı, sosyal aktivitelerinin vazgeçilmez elemanları olsalar da, dahil oldukları takımda bile grubun organik bir parçası olmayı reddederler. Duygular söz konusu olunca davranışları soğuklaşır. Kendilerine has sevme ve umursama şekilleri şahsi ilişkilerinde problemlere neden olabilir. Aile ve yakınlarına karşı umursamaz olmakla suçlanabilirler. Dünyayı tedavi etmek için planlar yaparlar. Reformist, orjinal, kendisine özel ve birçok entelektüel faaliyette başarılıdırlar. Dünyevi, günlük hayatın işleriyle uğraşmakta zorlanırlar. Toplumu iyileştirme, hayır kurumları, insanlık adına oluşturulan birçok reform hareketinde yer alabilmek isterler. Bütün insanlık uğruna kendilerini öne atarlar.

Açık tenli, düzgün hatlı, orta boylu kişilerdir. Karizmatik, ilgi çeken topluca vücutları bulunmaktadır. Bireysel özgürlüklerini ve farklılıklarının devamlı altını çizen bir karakterleri vardır. Kişisel sınırları güçlüdür ve belirli ilkeler peşinde koşarlar. Hayata bakış açıları bilimsel, kurallı ve duygusallıktan bağımsızdır. Bu sebepten yalnız kalmaya eğilimlidirler. Esasında sosyal yönleri çok çok gelişmiştir ve gerçekleştirdikleri işleri ve görüşleri devamlı paylaşma, başkalarına aktarma arzusu içindedirler. Fazlasıyla idealist ve ütopist yaklaşımları vardır.

Derin düşünen tiplerdir. Aşırı duygusal gösterilerden haz etmezler ve seçici davranabilirler. Bu yönleri yüzünden genellikle soğuk ve katı algılanabilirler. Olayları değişik yönleriyle görmeye çalışır ve objektif davranmak isterler. Anlaşılmaz ve huysuz yönleri de fazlasıyla ilgi çekici olabilir. Kuralları vardır fakat her zaman yeni olana yönelirler. Bulundukları grup içersinde yenilikçi olmak isterler. Bu sebepten otoriter şahıslarla çok rahat geçinemezler. Bazı Kova etkisi alanlar başkalarını şaşırtmayı ve şoke etmeyi bir beğeni durumuna getirmiş olabilirler. Çok değişik bir görünümleri ve farklı, orijinal bir giyim tarzları olabilir. Bütün bu göstergeler onların kişiselliklerine verilen önemden kaynaklanır. Maddi ve ekonomik konularda aşırı risk almazlar fakat para ile ilişkileri çok kuvvetli değildir.

Erkek kova yüzü, afacan bir çocuk yüzü ifadesi taşır. Burun kalkık olabilir. Dişler muntazamdır. Tıknaz, etli, yuvarlak hatlı bu gövde güzel olmasa da hoş ve arkadaş canlısı hava oluşturur. Zaman zaman bayanlarda, belden yukarısı normal, belden aşağısı bir nevi kova gibi yuvarlak olur. El ve ayak bilekleri boğumlu olabilir. Kovaların çoğunda bacaklarda varis bulunur. Eller küçük, az etli, parmaklar daha uzun ve uçları sivrimsidir. Parmak dipleri daha topludur. Özetle farklıyım diyen bir yapı ortaya koyar. Genellikle çocukken Sarışın ya da Sarımsı saça sahip olurlar.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir