1. Ev Oğlak

1. ev oğlakta, 1. ev oğlak burcunda, 1. ev oğlak, 1. evde oğlak, oğlak 1. evde, özellikleri, etkileri, sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 915
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 124 kez
İletişim:

1. Ev Oğlak

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 13 Ağu, 02:00

1. Ev Oğlak Burcu Özellikleri
Resim

1. Ev Oğlak Burcu Özellikleri

Bu konumda bulunan Yükselen Oğlak inatçı, saygı gören ve engeller karşısında azimli bir bireysel yapıyı belirtir. Yükselen Oğlak Burcu insanının yansıması soğukkanlı ve mesafelidir. Zarafetini yapısından kaynaklanan utangaçlığı ile gizler. Oğlak tüm burçlar içersinde mesuliyet duygusu en yüksek olan burçtur. Bu konumun kişiliği uzun vadeli hedeflerine ulaşmak için seçtiği yolda aynı tedbirlilikle ilerleyen, ama zirveye ulaşmakta aceleci davranmayan bir karaktere sahiptir. Hiçbir şeyi hafife almadığı için yaşının gerektirdiğinden daha ciddi ve olgundur. Kimsenin kötü halde olduğunu anlamaması için acılarını özenle gizler. Uygun ve doğru davranışları dış dünyaya karşı koruyucu bir kalkan oluşturur.

Tutucu, terbiyeli, kimi zaman da çekingendir. Kuşku ve terslik kalkanının arka kısmına saklanarak toplumdan uzaklaşmasının sebebi bilinçaltındaki insanlarla yakınlaşma korkusudur. Köklü güvensizlikleri çocukluğuna dayanır. Satürn, Oğlak Yükselen'de ufak yaşlarda reddedilmişlik duygusunun meydana gelmesine sebep olan kısıtlayıcı koşullar, katı ebeveynler, kişiliğini ve fırsatları zedeleyen kayıplar hazırlamıştır. Bu onun yaşamı süresince mesuliyet altında ezilmesi için yeterlidir. İhtiyaç duyulan ve itimat edilir olma isteğinden kurtulamaz. Bu konumda bulunan Yükselen Oğlak Burcunun ilk kararları oldukça katıdır. Kişiliğinde bu tür bir Satürn psikolojisi taşıyan bireyin hayatta kalma kararlarından biri asla denetimi kaybetmemektir. Kimseye güvenmez ve dünyada yapayalnız olduğunu hisseder. Kaybetme korkusu çok kuvvetlidir. Bu sebepten insanlar ondan uzaklaşmadan o insanlardan uzaklaşır.

Bu şahıs sevgi ilişkilerindeki girişimlere duyarsızdır. Ona ulaşmak zordur. Temel bir güvensizlik nedeniyle birlikteliğini ya da karşısındakini devamlı sınama gereksinimi içindedir. Samimiyet ve içtenlik için can atar, ama duygusal anlamda açılamama ve koyduğu mesafeler yüzünden yakınlaşamaz. Öz değerlerine olan inançsızlığı sürekli bir şeyler istemesine, duygusal talepte bulunmasına engeldir. İhtiyaç duyduklarını elde etmekte zorlanırsa kendi isteklerini yalnızca kendisinin yerine getirmesi ve kendi kendine yeterli olması gerektiği konusundaki kararı pekişir. Yükselen Oğlak kendi olumsuz ve aşırı yargılarının bombardımanı altındadır. Zaten yeterince iyi olmadığına inanan şahıs sosyal kurallar, dini vecibeler ve otorite figürleri doğrulusunda derinden etkilenebilir. Başkalarını da kendini yargıladığı değerlerle yargılar. Onların da kusursuz olmalarını bekler.

Kendisini güven içersinde hissetmediği vakitler duvarların arka kısmına geçer, kendi endişelerini karşısındakine yansıtır, savunmaya geçer ve üstelik kendine yiyecek uzatan eli ısırır. Kendi kendine esasen yeterince baskı yaptığı için dışardan gelen baskı ve yönlendirmeye asla dayanamaz ve izin vermez. Daha yaşamının başında ebeveynlik duygusu ile doludur. Kimsenin taşıyamayacağı yükleri sırtlayabilir. Gerçek hedefine ulaşması için olgunluk dönemini beklemesi gerekebilir. Bunun sebebi oluşturmuş olduğu sınırlamaları zaman içinde ve hafifleterek kaldırmasıdır. "Doğrular ve yanlışlar" gibi yargılardan kurtulup yaşamayı ve yaşatmayı öğrenmesi onu zirveye taşıyacak, saygı duyulan bir insan durumuna getirecektir. Küçük dağları onlar yaratmış! Bunun nedeni, her şeyin doğru biçimde usulüne uygun bir şekilde yapılmasını istemelerinden kaynaklanmaktadır.

Kontrollü, baskılı yapıları, mahcup mizaçlarını gizlemelerini sağlar. Genellikle genç yaşlarında kendilerini yetersiz bulmaları utangaçlıklarını iyice perçinler. Her şeyi kuralına göre yapmaya çalışmaları, güvensizlik hislerini örtmek içindir. İşkoliktirler. İşin kötüsü, çevrelerindeki insanlardan da aynı adanmışlığı beklerler. Çok varlıklı bile olsalar, harcamaları oldukça sistemli programlı olur, lüzumsuz yere para harcamazlar. Hırslıdırlar, paradan çok, statü ve prestijleriyle ilgilenirler. Onlar için hedefe ulaşmak, ulaştıkları şeyin meyvelerini yemekten daha önemlidir. Kendi kendilerine yettikleri içindir ki, çocuk yaşlarında bile kendileriyle başbaşa kalmaktan rahatsızlık duymazlar. Çok erken yaşlarda büyük sorumluluklar alırlar. Tepelere, yavaş ama emin adımlarla çıkarken, yaşamlarında hayal kırıklıklarına yer vermeyeceklerdir. Çok dayanıklı ve dirayetli olduklarından birçok zorluğun altından kalkarlar. Bir işe girmeden evvel en iyi ve en kötü ihtimalleri de göz önünde bulunduracaklar, mucizeler gibi felaketler de onları şaşırtmayacaktır. Organizasyon güçleri ve sabırları, geçte olsa onları başarıya taşır.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir