1. Ev Koç

1. ev koçta, 1. ev koç burcunda, 1. ev koç, 1. evde koç, koç 1. evde, özellikleri, etkileri, sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 915
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 124 kez
İletişim:

1. Ev Koç

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 10 Ağu, 12:45

1. Ev Koç Burcu Özellikleri
Resim

1. Ev Koç Burcu Özellikleri

1. Evi Koç Burcunda olan Kişinin hareketli, biraz sinirli, enerjik yapısını gösterir. İnatçı yapıları onları çabuk sinirlendirebilir ve taktikten yoksun oluşları başlarına olmadık işler açabilir. Bir şeye karar verip ve sonucunu düşünmeden o anda yapabilirler marsın verdiği güçlü enerji sabırsız bir yapıyı vurgular. Bir planı uygulamaya başlayıp yıllarca üzerinde çalışarak karşılığını almayı beklemek onlara pek uymaz. Doğum haritasında farklı bir etki yoksa, kişinin hayatı nakit paraya benzer. Uzun zaman gerektirecek bir girişimde bulunsa bile, daha iyi olduğunu düşündüğü bir diğeri için, bu girişimlerini yarıda bırakabilirler. Devamlı hareket halinde olamaya gereksinim duyan yükselen koç burcu insanı, fazla olan enerjisini spor yaparak atabilirse hayatı kolaylaşır. Zaten spor türlerinin büyük kısmına büyük yeteneği vardır. Üstelik mücadeleyi de çok sever. Bu nedenle fiziksel üstünlüklerini gösterebilecekleri, bireysel yeteneklerin yarıştırıldığı spor türlerinde çok başarılı olacaktır. Onların kuvveti dağları yerinden oynatabilecek kadar yüksektir. Bu enerji kontrollü bir biçimde kullanılmalıdır. Kontrol edilemediğinde ise onlara zarar verebilir.

Bağımsızlığına düşkün, hareketlerini pek ölçüp tartmayan ve vurdum duymaz davranışlar veren yükselen burcu koç olanların, aynı zamanda zekâ seviyesi yüksektir. Bu burcun saldırgan tavırları ve öfkesi, aslında yüksek zekanın dışa yansımasıdır. İş dünyasında ve orduda başarılı liderlerin yükselen burcu koçtur. Yeter ki zekâ, hırs kurnazlık bir amaca yönelik olsun. Mücadeleci, aceleci ve liderlik peşinde koşan bir kişiliktir. Kuvvetli yönü tutuğunu koparan, yeterlilik sahibi ve aktif olmasıdır. Hiçbir zaman vazgeçmeyen, pes etmeyen, çok canlı, bir işe çekinmeden girebilen, doğrudan ve yapıcı ve üretkendir. Bildiği yoldan gider ve farklı alternatifleri de değerlendirir. Kendisini ortaya atmaktan korkmaz. Korkusuz, onurlu, enerjik, güçlü, iradesi sağlam ve tutkuludur. Hayata karşı doğrudan ve cesaretli bir ifade tarzı geliştirmişlerdir. Sabırsızlık, çabuk hareket ve çabuk karar alabilmek bu burcun en dikkat çekici özellikleri arasında bulunur.

Yükselen Koç’lar fazla karmaşık olmadan hareket eden, söz verdiklerinde bunu hemen yapmak isteyen, girişimci ancak kolay öfkelenen tipler olabilirler. Genel olarak çocukluk hayatında rekabet ve ailenin, çevresel şartların getirdiği bir tek başına kalma durumu söz konusu olabilir. Hızlı konuşur ve çabuk hareket ederler, yavaş hareket etmeyi hiç sevmezler. Yükselen Koç Burcu fazla ben merkezci ve başkalarının duygularına karşı pek hassas olmayabilir. Bağımsız tiplerdir. Yükselen Koç Burcu Burcunun yöneticisi Mars, olumlu, atak ve rakip olmayı seven bir kişiliğin doğmasına neden olur. Koç burcu ufukta yükselirken, çoğunlukla taktik ve stratejik davranış tipleri kişilikte görülmez. Ancak, diplomatik ve düşünceli hareketlerin doğum haritasındaki diğer unsurların katkısı ile öğrenilmesi mümkün olabilir.

Mars doğrudan eylem ve güçlü enerji gezegenidir. Yükseleni koç burcu olan kişi, yöneticisi Mars’ın tesiriyle, karar verir vermez, fazla düşünmeden ve şüpheye yer vermeden hemen harekete geçmeyi seçen bir karaktere sahiptir. Düşünceleri fazla araştırılmadan, doğrudan eyleme geçmek en tipik özellikler arasında bulunur. Yükseleni koç burcu olan kişiler, gereksiz zaman ve enerji tüketmek istemezler. Arzu ettikleri sonuçlara, amaçlara ulaşmaları uzun sürerse, sabırsızlanır ve kolaylıkla sıkılırlar. Bu özellik sayesinde, hemen yeni bir projeye başlamak, eldekini bir kenara bırakıvermek, tipik Yükselen Koç Burcu özelliklerindendir. Kendisini aşma arzusu, yapabileceklerini göstermek ve denemek arzusu bir hayli fazladır. Fiziksel faaliyetler, özellikle beden sağlığının muhafaza edilebilmesi için oldukça önemli bir zorunluluktur. Aksi taktirde, enerjinin yoğun bir biçimde birikmesi sıkıntı ve tansiyon bozukluğu olarak ortaya çıkabilecektir.

Mars Gezegeni'nin etkisi altındaki Yükselen Koç Burcu insanları atletik bir vücut yapısına ve yeteneğe sahiptirler. Rekabetçi yapı, fiziksel özelliklerle bir araya geldiğinde, spora ve dövüş sanatlarına çok yatkın bir insanın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yükseleni koç burcu olan insanların, içten gelen dürtülerini kontrol etmeleri, daha planlı ve programlı bir biçimde hareket etmeleri halinde, girdikleri ve başladıkları her işte ve konuda başarılı olmaları kesindir. Bağımsız ve bağımsız olmak önemli gereksinimleri arasında bulunur. Açık sözlülük, güçlü refleksler ve hareketlilik de tipik biçimde göze çarpan özellikler arasında bulunur. Koç burcu insanının aktif oluşu kimi zaman zihinsel alanda kendisini gösterecektir. Yükseleni koç burcu olan birey, oldukça çabuk düşünebilen, çabuk karar verebilen ve orijinal fikirler üretebilen bir insandır. İş alemindeki ve askerlikteki pek çok liderin Yükselen Burcu Koç’tur.

Yükselen Koç Burcu gelişim için daha doğrudan ve yüzleşmeci bir bireysel stilin geliştirilmesini vurgular. Koç burcu süreci artık yüzeydedir. Koç Yükselen Burcun insanı çok yönlü doğal özellikler ortaya koyar. Dinamik enerji ve atılganlığın arkasında gerçek bir meydan okuma ve fethetme ihtiyacı yatar. Mücadeleci ve çatışmacı özelliği o kadar güçlüdür ki bu insan eğer olumlu bir biçimde enerjisini yönlendiremezse çevresindeki insanların düşmanlığını kazanabilir. Pek detaylara önem veren biri olmadığı için arzularını tatmin ederken kimleri incittiğine aldırış etmez. Öyle ya da böyle mücadele edecektir. Başka insanların korktuğu işlere kolaylıkla girişebilir.

Kuvvetlidir. Kendisini kabul ettirmeye çalışmaktan vazgeçmez. Kullanmayı bildiği takdirde bu dinamik azimlilik onun sahip olduğu en değerli hazinedir. Koç Yükselen günlük kavgaların tutkunudur. Krizler onu gelişmeye, büyümeye zorlar. Hayatında böyle şeyler yoksa kendi oluşturur. Hareketsizlik onu sıkıntılı, sabırsız ve stresli yapar. Kendi içine yönelttiği öfkesi ile mantığını kullanamaz hale gelir, inatçı hale gelir. Kurnaz ve kıskanç biri haline gelir. Patavatsız denilebilecek kadar açık sözlüdür. Bu Yükselene sahip kişi her işe müthiş bir başlangıç yapar, ama sonunu pek iyi getiremeyebilir. Bir proje kendi arzuladığı gibi gelişmediği zaman sorunların sebeplerini araştırmak yerine çekip gidebilir. Yaşamı sürdürme kararı mücadeleye bağlı olduğu için gerçekten mücadele gerektiren şartları bulması çok önemlidir. Aksi taktirde sadece kızmak için kızar, sıkıntısını atmak için bir bahane bulup harekete geçer, sebepsiz stresler çıkartır.

Düşünme yeteneğini kullanmadan, içinde bulunduğu çıkmazdan kurtuluncaya kadar, var kuvvetiyle ve sonuna kadar mücadeleye devam eder. Koç baş bölgesini de yönetir. Bu yükselene sahip bir kişi için baş bölgesini sadece bir balyoz gibi kullanmaktansa, onun içinde beyin olduğunu bulmak olumlu bir gelişme olacaktır.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 7 misafir