1. Ev Yengeç

1. ev yengeçte, 1. ev yengeç burcunda, 1. ev yengeç, 1. evde yengeç, yengeç 1. evde, özellikleri, etkileri, sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 915
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 124 kez
İletişim:

1. Ev Yengeç

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 10 Ağu, 23:09

1. Ev Yengeç Burcu Özellikleri
Resim

1. Ev Yengeç Burcu Özellikleri

Farklı titreşimlere son derece açık olan Yükselen Yengeç Burcu insanları, psişik hassasiyete yatkın ve dış uyarıcılara açıktır. Günlük yaşamda ruh hallerinde ani değişimler ve çalkantılar çok sık görülür. Sezgilerin ve duyguların yoğunluğu, karar aşamasında belirleyiciliğe sahiptir. Düşünsel yanı da oldukça güçlü olmasına rağmen, Yükselen Yengeç Burcu insanları duygularıyla hayata katılımda bulunmayı tercih ederler. Duygularını kontrol etmeyi öğrenen Yükselen Yengeç Burcu bireyi, çevresindeki olaylara ve insanlara daha anlayışlı ve esnek davranabilme yeteneğini de geliştirir. Aile, ev yaşantısı ve gelenekler Yükselen Yengeç’in hayatındaki en önemli başlıklardır.

Geçmişe karşı derin bir bağlılığı olan bu kişi, mirasına sahip çıkmakta ustadır. Gerek kolayca endişelenmeye yatkın yapısı gerekse nostaljik doğası nedeniyle, olmadık şeyleri biriktirmek, toplamak ve saklamak da tipik karakteristikleri arasında bulunur. Yükselen Yengeç Burcu insanları, zaman zaman etrafında bulunanların negatif enerjisinden etkilenebilir. Çevrelerine karşı oldukça duyarlı, sezgisel ve koruyucu tiplerdir. Yumuşak konuşan, kendilerini hemen belli etmek istemeyen, özellikle çocukken çekingen bir doğaları olabilir. Son derece becerikli ve sevdiklerini korumak, kollamak, annelik yapmak konusunda arzuludurlar.

Bu yükselen burç feminen ve anaç bir hava verir. Hassas ve kibar yapıdadırlar. Duygusal bağlılıkları çok güçlüdür. Bu sebeple hemen kırılabilir ve alınganlık gösterebilirler. Böyle bir durumda içlerine çekilirler. Duyguları çok değişkendir, bir an tutkulu, heyecanlı, yarım saat sonra somurtkan davranabilirler. Ev, ailevi konular, anneleri ile ilişki hayatlarında merkezcil bir rol oynar. Genç yaşta ev sahibi olmak, mutlu bir aile yaşantısı ve güven isteği gösterebilirler.

Geleneklere ve toplumun neler dediğine önem verirler ve uyum göstermek isterler. Muhafazakardırlar. Hayal güçleri oldukça yüksektir. Yengeç burcunun yöneticisi Ay olduğu için, ufukta Yengeç burcu yükseldiği zaman, Ay haritada daha büyük bir öneme sahiptir. Ay baskın tesiriyle, hassas ve utangaçlığa eğilimli bir kişiliğin ortaya çıkmasına sebep olur. Yükselen burcu Yengeç olan kişi, hisleriyle hareket etmeyi tercih eder. Duyguların, hislerin ve duyarlılıkların sembolü olan Ay, Yükselen Yengeç Burcu karakterinde kendisini sergiler. Diğer yandan Ay, annelik içgüdüsü ile de bağlantılıdır.

Yükselen Yengeç Burcu insanları, kendilerine yakın olan diğer kişileri de en az kendileri kadar koruma altına almak gereksinimini hissederler. Ailenin dışında, yakın arkadaşlarına karşı bile bu tür bir tavır içerisindedirler. Yükselen Yengeç'in insanı feminendir, hassastır, kırılgandır. Yengeç'i Ay yönettiği için, onun ruh haline bağlı, değişken karakteristikleri Yükseleni Yengeç olan bir kişinin hareketlerinde kolayca izlenebilir. Bu kişi aynı gün içinde birbirinden çok farklı ruh halleri sergileyebilir. Duygularını kontrol edebildiği zamanlarda dünyanın en anlayışlı ve duyarlı insanıdır. Sevecendir ve kabullenicidir. Kontrolü kaybettiğinde mutsuz ve hüzün doludur.

Yükselen Yengeç Burcu çevresindeki insanların duygularını bir sünger gibi emer, onların etkisinde kalarak kendi yolundan sapabilir, hedeflerini kaybedebilir. Enerjisinin olumsuz ifadesi suçluluk ve kıskançlık duyguları göstermektir. Başlangıçta belirli bir hedefi ve amacı vardır. Sonra olumsuz kişilerin ve şartların da katkısıyla yan yollara bakmaya başlar. Kendi yaşamını başkalarınınkilerle karşılaştırıp üretici olmayan çabalara girişir. Kendisine acır, şartları veya "hayatı" suçlar, yaralanmış hisseder. Sonra saklanma dönemi gelir.

Duygusal reaksiyonları algısını bulanıklaştırdığı için durumu gerçekçi olarak analiz etmeyi reddeder. Bir süre acı çektikten sonra asıl suçlunun koşullar değil kendisi olduğuna karar verir. Bu defa suçluluk duygusu öne çıkar. Alınganlaşır ve kırıcı olur. İç dünyasına çekilir ve herkesi uzaklaştırır. Sigara, yemek ve içkiyi ağzından eksik etmeyerek oral gereksinimlerini karşılamaya çalışır. Dipsiz bir kuyuya düşmüş gibidir. Kurtuluş zemini bu düzeni bilinçli olarak fark etmesinde saklıdır.

Kendini disiplin altına alması, sağlıklı alışkanlıklar geliştirmesi duygusal problemlerini halletmesine yardımcı olur. Yükselen Yengeç Burcu duygularıyla barışıp, onları rahatça ifade edebildiği sürece hayatta başarıyı yakalayabilir. Duyarlılığı sayesinde insanlığın ortak noktalarını anlar ve onlara nasıl yardımcı olacağını bilir. Onun insanlığa katkıda bulunma yolu kendi duygusal acıları kanalıyla başkalarının acılarını anlamasından geçer. Zekasını ve analitik kabiliyetini kullanabilirse çevresine ışık saçar.

Koruyucu içgüdüleri ortaya çıkar ve mükemmel bir tedavici, iyileştirici olur. Ay doğum haritasındaki en çabuk cisimlerden biri olduğu için devamlı konumu ve açıları değişir ve böylece ortaya çoğu konuda meraklı, meraklı olduğu kadarda yetenekli bir insan çıkar. İlgisini çeken her konuda bilgi sahibi olmak ister. Bilgi sahibi olduğu konuları da asla unutmaz çünkü Ay ayrıca RNA’yı ve dolayısıyla da hafızayı yönetir. Meraklılık ve hafıza iyi bir karışımdır. Mükemmel bir hafızayla donatılan bu meraklı kişilik elbette birden fazla konuda bilgi sahibi olacaktır. Bu sebeple yükselen burcu Yengeç olan insanlar çalışan yerine çalıştıran konumda olur ya da kendi iş konularının patronudurlar. Ve bu yüzden bu insanları yeknesak bilginin yeterli olduğu bir konumda çok sık göremeyiz.

Hayatlarının ilk dönemlerinde özellikle kendi düşüncelerinden ziyade başkalarının düşüncelerini ve ürettiklerini benimseyerek adeta fikir ve eser hırsızlığı yaparlar. Bu yaklaşım kendi yeteneklerini keşfettikleri anda biter ama önemli olan ileriki yaşlarında onlara engel olmayacak hafiflikte kalmasıdır. Çünkü Ay, kişinin, aldığı konuma göre özel bilgi peşinde koşmasını sağlar. İlk başlarda başkalarının, eğitildikçe kendi birleştirdiği bilgilerin ve eserlerin. Eğer kişinin Ay’ı, Merkür ya da Neptün’le sert açı yapıyorsa kişiyi sahtekarlığa iter. Bulunduğu evin konularına göre kişide, o konularla ilgili sahtekarlık var diyebiliriz. Gerçek benlerini çoğu zaman göstermezler demiştik. Örneğin üzüntülü anlarında mutlu, mutlu oldukları anlarda da üzüntülü görünebilirler. İyi bir rol yapma kabiliyetleri vardır.

Dehşet bir taklit ve adapte olma kabiliyetleri olduğu için her ortama uyum sağlayabilirler. Ortam istediği kadar zor ya da alışılmadık olsun. Buna rağmen Yengeç, yükselende olunca kişiyi tamamen bağımsız biri yapar. Öyle ki kan bağı bile arada sevgi olmazsa önemsiz kalabilir onlar için. Su kenarında, konforlu ama çok büyük olmayan bir evde oturmak özel emelleridir. Özellikle balıkçılık ya da suyla ilgili uğraşlar ilgilerini çeker. Bu yüzden yükselen Yengeç, şu anki zamandan ziyade, geleceği için çalışır.

Yükselen burcu yengeç olanların en tipik özelliği saman altından su yürütmektir. Çok sık mevki ve is değiştirirsiniz. Bu da adınızın kötüye çıkmasına yol açacak yahut açıyor. Davranışlarınız sessiz bir şekilde sabırsız ve katı. Aniden öfkelenirsiniz ama, adeta kendi içinde taşan bir denizsiniz. Tabi bunların zararı da size oluyor: Yani o öfkeyi saklıyorsunuz. Başkalarının fikirlerini emip sindirmeye karşı büyük yeteneğiniz var. Hayal gücünüzde dikkate değer. Uzak diyarlardaki egzotik, serüvenler size çok çekici geliyor. Her yeni aşk için, dostluk için, geçici ilişki için kendinizi sanki mecbur hissediyorsunuz, bu olaylar sizi başka, yeni yerlere ve ilişkilere sürüklüyor ama çoğunlukla sonunda hayal kırıklığı getiriyor. Başkalarının fikirlerini kullanırken kaprisli ve kurnazsınız.

İyi rol yapar, acınızı sevinç, sevincinizi telaş olarak dışa yansıtıyorsunuz. Dehşet bir taklit ve adapte olma yeteneğiniz var. Dostlarınızın ve tanıdıklarınızın niyetlerini sezmede çok duyarlısınız. Ayın yükselen burcunuz üzerindeki tesiriyle siz herhalde duygulu, değişken ve sinirlisiniz. Ama bu gerginlik yüzünden de çabuk uyum sağlamayı öğrenmişsiniz. Yükselen burcun yengeç olması, sizi çoğu konularda dikkati çekecek kadar yetenekli, aşırı bağımsız ve usulüyle hareket eden nezaketli biri yapar. Şöhreti, onuru ve serveti seviyorsunuz. Ancak sizin hayatınızda tutarsızlıktan ve değişiklik yoğun arzusu asla eksik olmayacaktır.

Ruhsal durumlarınız gel-git olayları gibi değişip durur. Tehlikeler karşısında çekingen, ama manevi ve entellektüel konularda bulutlu, gizemli bir havaya giriyorsunuz. Bazen kendinize güveninizi tamamen kaybettiğiniz de olur. Aşk, çocuklar, akrabalar hep sizin para kaybetmenize yol açan konulardır. Bunlar daha çok hayatınızın erken yıllarında yer alıyor. Sonraki yıllarda daha varlıklı ve başarılı olacağınız kesin. Seyahatleriniz sırasında yolunuza engeller, hatta tehlikeler çıkması mümkün. Konumunuz ne olursa olsun, oraya türlü zorluklara rağmen varırsınız.

Hayatınızın ilk baharından en son anına kadar kıskançlıklar, çekememezlikler ve iftiralarla mücadele etmek zorunda kalmış veya kalacaksınız. Sizin durgunlaşıp oturma yaşınız 35. Ulaşacağınız her başarı, tamamen bireysel çabalarınızın sonucu olacak. Yani havadan kazanç yok gibidir.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir