1. Ev Yay

1. ev yayda, 1. ev yay burcunda, 1. ev yay, 1. evde yay, yay 1. evde, özellikleri, etkileri, sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 915
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 124 kez
İletişim:

1. Ev Yay

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 13 Ağu, 01:35

1. Ev Yay Burcu Özellikleri
Resim

1. Ev Yay Burcu Özellikleri

1. Ev konumunda bulunan Yay insanının pozitif, hevesli, felsefi bir görüntüsü vardır. En kuvvetli mesajı: Her şey daha iyi olacaktır. Yaşamını sürdürmek için bu yaklaşımı benimsemek zorundadır. Kendini felsefi yaklaşımlar ve inanç sahibi bir insan olarak ifade eder. Uyum sağlama yeteneğine sahip bir kişiliktir. Yükselen Yay yaşamı deneyimleme peşindedir. Evrenin işleyiş biçimine duyduğu merak ve hayranlık nedeniyle sınırlı bir varoluş biçimine takılıp, sabitlenme kanaati onu dehşete düşürür. Prangalara dayanamaz. Belirli bir hayat tipi oluşturmaya hiç niyetli değildir. Doğayı ve olayların yalnızca aydınlık yanlarını görme yönelimi nedeniyle sıklıkla hüsrana uğrar.

Yüzeysel bir kayıtsızlık ve konuşkanlık içinde kimi zaman yapabileceğinden fazlasına söz verebilir. Endişelenmesini gerektiren hallerde gerçekçi olmayan beklentilerin, umutların peşinden koşar. Sürekli içten ve iyi niyetlidir. Bilinçsizce abartma huyu olabilir. Yüksek amaçlar belirlerken gerçekleri de göze almayı öğrenmelidir. Yay yükselirken doğan bireyin en mühim dersi düşünceler dünyası ve ilhamları ile ideallerine kolayca uyum sağlayabilmek ve denge oluşturmaktır.

Yükselen Yay Burcu, evrenin işleyişini sezen bir duygu ile doğar. Geleneksel anlamda muhafazakar biri olabilir. Sonsuz iyimserliği ile başka insanları hemen herşeyi evrenin ruhu ışığında görebilmeleri için yüreklendirebilir. Enerjisini pozitif yönlendirirse ilham aşılayan bir öğretmen olabilir. Kendisi de öğrenme çabalarına asla ara vermemelidir. Çünkü amaçsızlık uyuşmasına sebep olduğu gibi yetersiz bilgi ile inançlarını biçimlendirerek fanatikleşebilir, hemen herşeyi bildiğini varsayabilir. Dürüstlük olağan bir özelliğidir.

Yükselen Yengeç'le beraber Zodyak'taki en büyük kurtarıcıdır. Yükselen Yay sonuçta insanları kurtarmak yerine onlara kendilerine yardımcı olmanın yollarını göstermeyi öğrenecektir. Bu Yükselen'e sahip şahıs doğru sözlü olmak konusu ile ilgili sınırları aşıp zalimleşecek kadar ileri gidebilir, hem de vurdum duymaz hale gelebilir. Çevresindekilerin onun amaçlarını anlamasını bekleyebilir. Kişisel ilişkilerinde umduğu zeka ve anlayıştır. Özgürlüğü kısıtlanmadığı sürece hayat boyu sadık kalır. Enerjisini birkaç yönde dağıtması yüzünden hiçbir şeyi tamamlayamaması söz konusudur. Motivasyonu için yeni ufuklara gereksinim duyar.

Günlük işlere heyecan katmanın bir yolunu bulması gerekir, yoksa enerjisini takviye edip önündeki işe konsantre olamaz. Dağınık ve başıboş görüntü verebilir, ama kendi felsefi yöntemleriyle herkesten daha çok iş bitirebilir. Kendine has felsefeler ve adalet kavramı ile hayata çok pozitif ve iyimser bakar, mücadele ne kadar uzun olursa olsun, işlerin sonucunda kendi lehlerine döneceğine inanırlar. Hayatın nimetlerinden son damlasına kadar faydalanır, hayat sevinciyle doludurlar. Karamsar, hayata olumsuz bakan insanları sevmez, onların sıkıntılarıyla zaman kaybetmekte istemezler.

Soyut düşüncelere bayılırlar ama dünyayla alakaları da katiyen kesilmez. Gezip tozmayı, eğlenmeyi, yeni insanlar tanımayı seven bu kişilerin, seyahate olan düşkünlüklerinin sebebi, yalnızca eğlence değil, öğrenme merakıdır. Doğaya olan aşkları onunla bütünleşerek, ruhlarının güçlerini açığa çıkarır. Hayata keyifli yanından bakmakla birlikte, felsefi bir derinlikleri vardır. Davranışları direkt doğruya hiçbir imada bulunmayacak kadar nettir. Uzun uzun açıklamalara girişecek kadar sabrı olmadığı için, çok düşünmeden gördüğünü söyler. Doğal olarak bunun sonucunda bazı zamanlar büyük küçük çamlarda devirirler.

Samimi ve sıcak davranışlarıyla hiçbir art niyet taşımadığı kolaylıkla anlaşıldığı için, arkadaşlıklarına çok zarar gelmez. Son derece cana yakın ve pozitif davranışlarıyla dostlukları uzun süreli olacaktır. Ancak gene de karakterinin başlıca hatası, diplomasi ve strateji geliştirmeyi ihmal etmeleri olduğu için, bu yönlerini biraz geliştirirlerse, kusursuz akıl yürütme yeteneklerinin de sayesinde oldukça başarılı olacaklardır. Yıllar neşelerinden, yaşama aşklarından hiç bir şey götürmez, aksine güçlendirir.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 6 misafir