Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları - Hangi burç hangi gruba girer

Hangi burç hangi gruptadır. Burçların grupları, hangi burç hangi grupta, ateş gurubu burçları, su gurubu burçları, toprak gurubu burçları, hava gurubu burçları, burç gurupları, burçların gurupları, hangi burç hangi gurupta yer alır, hangi burç hangi guruptadır, burç grupları, akrep burcu hangi grup, akrep ne grubu

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları - Hangi burç hangi gruba girer

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 07 Nis, 18:07

Resim

Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları

Koç burcu, boğa burcu, ikizler burcu, yengeç burcu, aslan burcu, başak burcu, terazi burcu, akrep burcu, yay burcu, oğlak burcu, kova burcu ve balık burcu hangi grupta yer alır? Hangi burç hangi gruptadır? Bulundukları grupların özellikleri nelerdir?

Zodyak olarak ta adlandırılan burçlar kuşağı 12 burçtan oluşur. Bu burçların, 3'ü Ateş elementi, 3'ü Hava elementi, 3'ü Su elementi ve 3'ü de Toprak elementi olmak üzere 4 element gurubuna ayrılmıştır.

Astrolojide de burçlar element adlarıyla dört gruba ayrılarak incelenir:

﴿ Ateş gurubu burçları,
﴿ Toprak gurubu burçları,
﴿ Hava gurubu burçları ve
﴿ Su gurubu burçları.

Her grupta üç burç bulunmaktadır. Kişinin hangi gruba ait olduğu bilinirse temel kişilik özellikleri de genel hatlarıyla daha iyi anlaşılabilir.

Burç Grupları, Hangi Burç Hangi Grupta Yer Alır?

Ateş Grubu Burçları: Koç burcu, Aslan burcu ve Yay burcudur.
Toprak Grubu Burçları: Boğa burcu, Başak burcu ve Oğlak burcudur.
Hava Grubu Burçları: İkizler burcu, Terazi burcu ve Kova burcudur.
Su Grubu Burçları: Yengeç burcu, Akrep burcu ve Balık burcudur.

Burç Grupları ve Özellikleri

Ateş grubu burçları ve Özellikleri

Koç burcu, Aslan burcu ve Yay burcu, Sezgileri ile hareket eden tiplemeye girerler. Sezgileri ile hareket eden yapıya sahip olan ateş gruplarından Koç Burcu ve Yay burçları çok acele bir şeyler sezinleyip anında harekete geçerler. Yani üstünde çok düşünmeden karar alıp, ona bağlı hareket edebilirler. Aslan burcu, Koç Burcu ve Yay burcu'na nazaran daha dikkatli hareket eder Psikolojik yönden sezgileri ile hareket eden Tiplemenin Zıddı Duyumsal Tiplemedir. Astrolojide buna Toprak Grupları denk gelir.

Toprak gurubu burçları ve Özellikleri

Boğa burcu, Başak burcu ve Oğlak burcu Duyumsal'dır, Dokunmak ve tutmak isterler. Çoğunlukla tutulabilir, dokunulabilir olan şeylere inanmaya meyillidirler. İşlerini emniyete almak, parasal kazançlarından emin olmak, arkalarını daima güvencede tutmak isterler.

Hava ve Su burç gurubuna ait burçlar da psikolojik yönden birbirlerinin zıddını oluştururlar. Tıpkı Ateş ve Toprakta bulunduğu gibi. Nasıl ki Ateş gurubu bir burç sezgileriyle ilerler, Toprak gurubu da mantığıyla hareket eder. Toprak burç gurubuna ait burçlar yapacakları işten emin olmak isterler, oysa Ateş burç gurubuna ait burçlar sezgileriyle hareket edip, ona göre davranır ve yaşarlar.

Hava grubu burçları ve Özellikleri

Psikolojik yönden düşünsel tiplemeye, su burç gurubuna ait burçlar ise duygusal tiplemeye girerler. Hava gruplarından Terazi, Kova ve İkizler burcu düşünsel tiplemede yer alırken, su gruplarından Yengeç, Akrep ve Balık Burcu duygusal tiplemede yer alır. Örneğin düşünsel tiplemedeki bir kişi, yaşadığı birtakım hadiseleri duygusal karşılamak yerine, o olayı mantığıyla halletmeye ve çözmeye çalışır.

Hava burç gurubuna ait burçlar objektif olarak değerlendirilirken, Su burç gurubuna ait burçlar daha sübjektif olarak görülür. Hava burç gurubuna ait burçlar hissel bir yapıdayken, su burç gurubuna ait burçlar duygusal bir yapıdadır.

Su grubu burçları ve Özellikleri

Duygusal burçlardır. Herşeyi duyguları ile hissetmek isterler. Duygularında iz bırakanlar olaylar ve insan daha kalıcı olurlar. Yengeç, Akrep ve Balık Burcu bu grupta yer alır. Akrep burcu gurubun en uç noktalarını temsil eder.

Ben merkezli yapıları ile öznel bir yaşamı tercih ederler. Derin duyguları aynı zamanda derin hisleri ile birleşerek güçlü bir önsezi oluşmasına neden olur. Bilinmeyene ve gizemli olaylara düşkün olurlar.

Su Grubu Burçları: astroloji/su-grubu-burclari-yengec-akre ... 18108.html
Hava Grubu Burçları: astroloji/hava-grubu-burclari-ikizler-t ... 18109.html
Toprak Grubu Burçları: astroloji/toprak-grubu-burclar-boga-bas ... 18107.html
Ateş Grubu Burçları: astroloji/ates-grubu-burclar-koc-aslan- ... 18106.html

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

kamikaze

Re: Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları - Hangi burç hangi gruba girer

Okunmamış mesaj gönderen kamikaze » Pzt 03 Haz, 19:51

ben burç gruplarını öğrenmeden önce burç özelliklerini tam olarak kavrayamamıştım. 4 grup var her grubun içerisinde diğer gruplardan bir burç var. öncü, sabit ve değişkenler... burçların yapısını ve özelliklerini anlamak için bunları mutlaka öğrenmek gerek. balık ve yengeçte akrep gibi su grubu ama balık değişken, yengeç öncü olduğu için akrepten farklı, gezegenleri farklı. bu ayrıntılar farklılıkların geometrisi gibi

sulu

Okunmamış mesaj gönderen sulu » Pzt 02 Ara, 16:34

akrep burcuyum, su grubuymuşum. su grubunda olmamla suyu çok sevmem arasında bir bağlantı var mı acaba?

konaklı

Okunmamış mesaj gönderen konaklı » Cum 13 Ara, 14:13

burcun bulunduğu grup burcumuzu etkiliyor mu?

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 14 Ara, 17:29

Burçların genel özellikleri gözönüne alınarak elementlere göre yapılan gruplamadır. Grup burcu ortaya çıkarmaz, ortak burç özellikleri grubu oluşturur.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
Ahmet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Ahmet » Pzt 16 Ara, 18:03

Medyada çıkan haberlere göre 5.elemen bulunmuş. Yakında acıklanacakmış. Bu element neyse balık burcuna etkileri neler acaba. Kendimi tam balık hissetmiyorum. Biraz akrep biraz terazi biraz yay. Bence bu yeni adı konmamış elementin etkisi altındayım.
YA Sevmeli Beni YA Öldürmeli

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 16 Ara, 18:14

Her evin ayrı bir anlamı ve etkisi var. Doğum haritasındaki 12 eve karşılık gelen burçlar ve gezegenler insana ayrı özellikler katar.
Yükselen akrepse dışarıdan sizi gören biri sizi sert, kuşkucu ve gizemli görür
Ay burcu koçsa heyecanlı, sabırsız, her istediğinin olmasını isteyen biri gibi
Merkür ikizler burcu ise çok hızlı düşünen ve anında cevap verebilen biri...

Yaşamdan alacaklarımız hangi etkilerin daha baskın olacağını belirler.

astrolojide-evler/dogum-haritasinda-evl ... 18572.html
-Ya Hep Ya Hiç-

Denizdmr1903

Okunmamış mesaj gönderen Denizdmr1903 » Sal 17 Ara, 00:30

Ben Akrep burcuyum yükselen burcum ikizler ay burcum kova venüs ve merkür akrepte mars kovada çok karışık birisi gibi hissediyorum kendimi. Bazen mutluyken bi anda mutsuz olabiliyorum ya da sinirliyken bi anda sinirlerim geçiyor bir de bazen aşırı derecede yanlız kalmak isterken bazen de yanlız kalmaktan bunalıma giriyorum. Bir de Balık burçlarıyla aramda özel bi bağ var sanki tanıdığım iki balık burcu resmen benim hayattan zevk almamı sağladılar. Bir tane oğlak burcu tanıdım yükseleni de oğlaktı onun kadar iyi kalpli birisini daha görmedim, efendiliği ve dik duruşu hep ilgimi çeker, saygı duyduğum birisi. Bir tane de yay tanıyorum aynı sınıftayız onu görünce otomatik olarak onu sinir etmeye başlıyorum ama onunda hoşuna gidiyo yay burcu haritamda 7.evden geçiyor 😂😂 ikizler burcuna gelelim ikizler kankam var iyi gibi aramız. Diğer burçlarla ilgili pek bi fikrim yok sadece kendime çok yakın hissettiğim kişilerin burçlarını sormuşumdur. Genelde pek kimse ilgilenmiyor burçlarla nedense 😒

Kullanıcı avatarı
Ahmet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Ahmet » Sal 17 Ara, 23:12

5. Elementi bekliyorum.

kalamar

Okunmamış mesaj gönderen kalamar » Pzt 30 Ara, 09:06

oğlak burcuyum toprak grubundaymışım. kız arkadaşım yengeç burcu ve su grubunda. iyi anlaşıyoruz ama gevezeliği tuttuğunda beni yoruyor. ilk adımı atan her zaman kendisi olmak ister. bana inat mı yapıyor anlamadım

Kullanıcı avatarı
Ahmet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Ahmet » Çrş 01 Oca, 03:20

Bütün kadınlar aynı fazla beklentiye gitme bence.kadın inadı hiçbir burcun etkisiyle oluşmaz.

Lal
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Lal » Çrş 01 Oca, 04:57

Bütün kadınlar aynıysa, bütün erkeklerde aynı bu mantığa göre. Umarim bu matematik tutmaz Ahmet hoca.

Düşünsene, tüm erkeklerde odunluk (kibarca) ve mızmızlık diz boyu. Ne akrebi bir ise yarar ne baliği.. Biri ancak iyi kotu yanmaya yara, diğeri salya sümük mizmizliga.

Hayır, inat bir kadından üstün bir meziyetse erkek olmak... Ve tüm kadınlar aynıysa, tek kalmanız en iyisi. Inat olmak odun olmaktan iyidir herhalde. Enazindan bir duygu var olayda. Mızmız kafa şişiren, odun olup bir kendine yanlayan erkekden kat kat iyidir inan ki : )
Sevgiyle yeşerttiği bahçede kendini kuruttuğunu
çok zaman sonra anlıyor insan...

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 01 Oca, 18:00

kalamar yazdı:
Pzt 30 Ara, 09:06
oğlak burcuyum toprak grubundaymışım. kız arkadaşım yengeç burcu ve su grubunda. iyi anlaşıyoruz ama gevezeliği tuttuğunda beni yoruyor. ilk adımı atan her zaman kendisi olmak ister. bana inat mı yapıyor anlamadım
Yengeç burcu, koç, terazi ve oğlak gibi öncü bir burçtur. Arkadan yürümeyi değil birlikte veya önde yürümeyi sever. İlk hareketi başlatan öncülerdir. İlk teklifler, ilk adımlar, ilk hareketler öncü burçlardan gelir. Hani olur olmaz ortaya atılan tipler..

Oğlak burcuda öncü bir burçtur. Sorun çıkması doğal. Çözüm, oturup herşeyi açık açık konuşarak kurallar oluşturmaktır.
-Ya Hep Ya Hiç-

Kullanıcı avatarı
Ahmet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Ahmet » Cmt 04 Oca, 01:45

Lal yazdı:
Çrş 01 Oca, 04:57
Bütün kadınlar aynıysa, bütün erkeklerde aynı bu mantığa göre. Umarim bu matematik tutmaz Ahmet hoca.

Düşünsene, tüm erkeklerde odunluk (kibarca) ve mızmızlık diz boyu. Ne akrebi bir ise yarar ne baliği.. Biri ancak iyi kotu yanmaya yara, diğeri salya sümük mizmizliga.

Hayır, inat bir kadından üstün bir meziyetse erkek olmak... Ve tüm kadınlar aynıysa, tek kalmanız en iyisi. Inat olmak odun olmaktan iyidir herhalde. Enazindan bir duygu var olayda. Mızmız kafa şişiren, odun olup bir kendine yanlayan erkekden kat kat iyidir inan ki : )
:)) :) :gul

Scorp39

Okunmamış mesaj gönderen Scorp39 » Cum 31 Oca, 12:30

akrep burcuyum, toprak grubundan başak ve boğa ile iyi anlaşırım. Su grubundan balık ve yengeç. kova iyi ve çılgınca sınırları zorlayabileceğim arkadaşımdır.